Soru eğitim

Uzun hikâye, Ali Perşembe'nin teknik analiz serisinden okumaya başlayabilirsin. Global haberleri takip edebilirsin. Eğitim kısmı borsa ile paraleldir nüans farkları vardır... Mahfi eğilmez'in ekonomi sözlüğü var onu da tavsiye ederim.

WarrenBuffett

Uzaklaştırıldı
cripto piyasası ile ilgili eğitim veya bilgisi olan varmı .saygılar.
Kripto para piyasası teknik analiz bilmeden girilebilecek bir piyasa değil. Çünkü piyasa şartları, ülkelerin borsalarından çok farklı. Birçok büyük oyuncu teknik analiz ve psikolojik manipülasyon ustası. Onlarla baş edebilmek öyle kolay bir durum değil. Piyasa şartlarını okumak, insanların tepkilerini görebilmek, görülmeyeni görebilmek gibi birçok bilgi gerektiren alan gerekir. Şimdi sana sorsam Smart Money nedir diye ondan bile haberin yoktur. Normal, çünkü finansal piyasalarda pişmek ve ustalaşmak herkesin harcı değildir. Bu işin zaman ile de pek alakası yoktur. Bazıları vardır 25 yıldır borsada işlem yapar ama hiçbir şey öğrenmez. Çünkü kendini eleştirebilecek kadar akıllı değildir. Ama bazısı vardır 4-5 yılda büyük kazançlar elde eder. Borsa dediğin temelde büyük paralarla girip büyük paralar kazananların yeri değildir. Borsa küçük paraları, büyük paralara çevirenlerin olduğu bir yerdir. Herkes kazanmak ister, ama herkes doğru yolda olamaz. Sana birkaç kitap tavsiyesini bu başlık altında vereyim. Ama kripto paraları anlayabilmen için önce Whitepaper okumayı ve azcık da yazılım bilmen lazım.
Uzun hikâye, Ali Perşembe'nin teknik analiz serisinden okumaya başlayabilirsin. Global haberleri takip edebilirsin. Eğitim kısmı borsa ile paraleldir nüans farkları vardır... Mahfi eğilmez'in ekonomi sözlüğü var onu da tavsiye ederim.
F1auK3-WwAQqQ3-

Başlangıç için bunlar.

Üst Alt