Deprem Bölgesinde Sınıfta Kalma Kaldırıldı

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, deprem bölgesinde sınıfta kalma uygulamasının kaldırıldığını açıkladı.

Özer, İstanbul’da Sabancı Öğretmen Evi’nde gazetecilerle bir araya geldi.

Özer, deprem bölgesinde sınıfta kalma uygulaması olmayacağını dile getirdi.

Özer, şunları söyledi:

* Yıl sonu ortalamasında normal şartlar altında birinci dönem ve ikinci dönem performansı birlikte değerlendiriliyor. Ancak bu sene deprem bölgesinde farklı bir uygulama var. Eğer öğrencinin ikinci dönem notu düşükse yıl sonu ortalaması için birinci dönem notu esas alınacak.

* Bilindiği gibi deprem bölgesinde devam zorunluluğu da yok. Eğer ikinci dönem öğrenci sınavlara girmemişse yine birinci dönem puanı esas alınacak. İkinci dönem okula devam edip sınavlara girdiyse ve ortalaması birinci dönemden daha yüksekse bu defa iki dönemin ortalaması alınacak.

* Lise öğrencileri başarısız oldukları ders sayısına bakılmaksızın sorumlu olarak üst sınıfa geçecek. Sorumluluk sınavları 19-25 Haziran’da.

* Bu uygulamalar Elazığ hariç 10 ilde geçerli olacak

Özer ayrıca, yeni atanacak 45 bin öğretmenin yarısını deprem bölgesine atayacaklarını dile getirdi. Çoğunluk da Hatay’a atanacak

pumpkin

kabaktan dönenin kaşığı kırılsın
Elmas Üye
zaten normalde de kaldırılmamış mıydı .s.s

AsteriX

DJ
Zaten her sene sınıfta kalanlara af falan çıkarıp geçiriyorlar ya, çocuklar da bunun farkında olduğu için dersleri falan takmıyorlar

AsteriX

DJ
Ordaki çocuklar içimde kanayan yara :(
Ben deprem bölgesinde bir hafta gönüllü görev yaptım. Okullar uzun süre tatil edildiğinden ve bol bol oyuncak dağıtıldığından dolayı çocukların genel olarak keyfi gayet yerindeydi. Ama tabi eğitim öğretim olarak diğer bölgelerdeki yaşıtlarından geri kalmaları kötü bir durum.

De-Niro

Bronz Üye
Ben deprem bölgesinde bir hafta gönüllü görev yaptım. Okullar uzun süre tatil edildiğinden ve bol bol oyuncak dağıtıldığından dolayı çocukların genel olarak keyfi gayet yerindeydi. Ama tabi eğitim öğretim olarak diğer bölgelerdeki yaşıtlarından geri kalmaları kötü bir durum.

Tebrik ederim @AsteriX ne ala bir gorevi ifa etmissiniz.Allah sevabini arttirsin.

Konuya gelecek olursak,ben de sinif tekrari yok diye biliyordum.

De-Niro

Bronz Üye
Çok teşekkür ederim 😊 sınıfta kalma normalde ilkokul ve ortaokulda yok, lisede var.
Bilmiyordum ben bunu.Fakat geri gelmemek sarti ile o yillara donup,uzun bir sure sinifta en arka sirada kalmaya raziyim ben.Cok simarmamak ve kopya cekmemek kosu ile sen de gelebilirsin. : ))

AsteriX

DJ
Bilmiyordum ben bunu.Fakat geri gelmemek sarti ile o yillara donup,uzun bir sure sinifta en arka sirada kalmaya raziyim ben.Cok simarmamak ve kopya cekmemek kosu ile sen de gelebilirsin. : ))
Ben genelde kopya veren taraftım, şımarıklık falan ne arar 🤪

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
Ah bende gitmek isterdim taa tekirdağdayım ve tek gitmeye çekindim.
İyiki yapmışsın emeklerine sağlık. 🤗🤗🤗

AsteriX

DJ
Ah bende gitmek isterdim taa tekirdağdayım ve tek gitmeye çekindim.
İyiki yapmışsın emeklerine sağlık. 🤗🤗🤗
Çok sağ olasın, ben resmi görevlendirme ile gittiğim için herşey planlıydı o yüzden çalışmalarımız faydalı oldu. Elinden geleni yapmış olmak güzel 😊

CaT

🎈
Board Admin

Ama o anki travma.. evsiz ailesiz kalan çocuklar.. keyifli ama onan, bence büyük yaralar taşıyor olabilirler ..

Ama yardim ettiğin için ayri tesekkür ve tebrik ediyorum, her baba yigidin harci degildir

AsteriX

DJ
Ama o anki travma.. evsiz ailesiz kalan çocuklar.. keyifli ama onan, bence büyük yaralar taşıyor olabilirler ..

Ama yardim ettiğin için ayri tesekkür ve tebrik ediyorum, her baba yigidin harci degildir
Çocuklar o acıyı, travmayı yaşamasın diye çok çalışmalar yapılsa da elbette bilinçaltında bi yerlerde kalacak yaşananlar... Çok teşekkür ederim, elimizden geleni yapmak önemli, çünkü aynı durumda biz de olabilirdik. Ülkemiz deprem bölgesi zaten. Bugün bana, yarın sana

Serçe

Uzaklaştırıldı
Eğitim sistemi diye bişey yoktu şimdi tamamen yok ettiler bunu yapmak yerine özel ders alacakları bir ortam sağlasalar çocuklara "her ne olursa olsun vazgeçmemeyi pes etmemeyi" öğretirlerdi.
- Ama yok herşeyin kolayına kaçmak adettendir

AsteriX

DJ
Eğitim sistemi diye bişey yoktu şimdi tamamen yok ettiler bunu yapmak yerine özel ders alacakları bir ortam sağlasalar çocuklara "her ne olursa olsun vazgeçmemeyi pes etmemeyi" öğretirlerdi.
- Ama yok herşeyin kolayına kaçmak adettendir
Evet güzel düşünüyorsun da o ortamı görsen insanlar evlerinden yurtlarından olmuş, kimilerinin kayıpları var, eğitim düşünülecek bir ortam yok, düşünsen bile o eğitimi vermesi gereken eğitimciler de depremzede olduğu için kendi derdinde, kim kime dumduma bir ortam... Onca deprem yaşamış bir ülke olarak halen kurumlar arası işbirliği ve iletişim yok, kargaşa var.

Üst Alt