Dayakçı Babadan Şikayet Edip Dayakçı Kocayla Evlenmek

döngüsel

Don't give up!
Süper Mod
Bunun psikolojide bir karşılığı da vardı.
Babasından gördüğü tüm şiddete rağmen babasının kopyası biriyle evlenmek, bariz psikolojik sorun.

CipraLex

Gümüş Üye
Kacirmiyor kizi bu bilinc alti ile alakali da anlatmai uzun sürer kdjsjs
Elektra kompleksi diyesim geliyor ama tam olarak oda değildi sanırım..! Elektra kompleksinde kız çocuğun anneyi rakip olarak görmesi ve onun yerine geçmesi olayıydı sanırım..!

Bel far niente

İyiler ilk görüşte tanınmaz.
Altın Üye
Diyorlar ya evlenmeden nasıl bilebilirdim bu adamın böyle şiddete meyilli olduğunu? çoğu farkında aslında. Yani bazılarının sosyal medya hesaplarına göz attığında bile o adamın kafasının gidik olduğunu anlayabiliyorsun ama hala o adamların peşinden koşuyorlar. Serseri seviyorum ben ya, böyle sert olacak istiyorum bi erkekkkkk.... Adamın profili silah, sopa, kılıç ile dolu salak salak atarlı sözlerle fotoğraf paylaşıyor, dızo tıraş her şey ofsayt bu adamın dayak atacak adam çıkmama ihtimali kaç?
He bazı durumlarda hiç beklemediğin insanların ne kadar sayko olduğunu görüyorsun onlara diyebilecek söz yok ama bu zavallı hemcinslerim ne kadar hatalıysa bu konuda kızlarda o kadar hatalı aslına bakarsanız.

pumpkin

kabaktan dönenin kaşığı kırılsın
Elmas Üye
genetik kodlarına işlenmiş oluyomuş :honk:
psikiyatristim bu konuyu çok güzel açıklamıştı bana ama unuttum şimdi çok zaman geçti :honk: özellikle seçiyormuş insan tuhaf bi şekilde..
hayatımın seçimlerini değil de sıçımlarını yaptığımı fark ettiğim günden beri artık bişe yapmıyorum :honk:

Bel far niente

İyiler ilk görüşte tanınmaz.
Altın Üye
Ayrıca büyük bir hatada ailede, erkeklerin yetiştirilme şeklinde. Erkekleri yetiştirirken, o erkek yapar, göster oğlum çükünü amcalara, vur oğlum helallll.. Sonra o çocuk her haksız kavgasında, her yanlışında da o çocuğun arkasında durur ailesi sonra bu çocuk büyüyünce empatiden yoksun, insanlıktan bi haber hale gelince ceremesini etrafındaki insanlar çeker.
Aileler hiçbir zaman çocukları yanlış yaptığında sırf evladımdır yapar kafasıyla yaklaşmamalı, hatasını anlatmalı ve doğruyu göstermeli ilk uyaran aile olmalı.
Görüyoruz dışarıda mk veletleri sağa sola saldırır zarar verir, milleti rahatsız eder arkada ana baba güler çocuk o yaa yapar... Ben de çocuktum anam babam direkt bağırırdı birisini rahatsız ettiğimde başkalarının beni uyarmasına gerek kalmazdı şimdi insanlar ne çocuklarına laf söylüyor ne söyletiyor.

Oggy

kınaya Kars'ın
Bronz Üye
sosyal medyada gündeme gelmiş erkek şiddetine maruz kalarak vefat eden ya da yaralanan o kızların erkek arkadaşlarına bakın..... hepsinin sabıka kaydı var..... ümitcan uygun bu tiplemenin zirvesi..... hayran mesajları yığılıyodu çocuğa..... hapisten çıktı yine bir kızı öldürdü..... su testisi su yolunda kırılır diyor ya evet hiç şaşmıyor hep kırılıyor..... testesteron kokan alfa erkeğin seksiliği seni mezara sokana kadar.....

döngüsel

Don't give up!
Süper Mod
Elektra kompleksi diyesim geliyor ama tam olarak oda değildi sanırım..! Elektra kompleksinde kız çocuğun anneyi rakip olarak görmesi ve onun yerine geçmesi olayıydı sanırım..!
Elektra kompleksi, doğru hatırlıyorsunuz.
Diğer dediğiniz ise Oedipus kompleksi imiş.

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Bir erkek kendinden daha zayıf güçsüz olan kadına şiddet uygulayarak neyi ispat etmeye çalişiyor olabilir gerizekalı ya şöyle karakteri oturmamış insanlarla muhatap bile olmak istemem

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Ben çevremden hiç böyle bir şey görmedim

Görmediğim halde bir kadının dayak yemesi gözümün önüne geliyor yere kapanışı çaresizliği içim sızlıyor nasıl bir gözü dönmüşlük olabilir aklım almıyor

Şiddet derken ne kadar üstü kapalı söyleniyor fiziki şiddete gelene dek yaşanan psikolojik baskılar ailede yaşayan ufak çocukların gördükleri aman Allah imm

Kafamda bir sürü sey döndü yine

Ve gelinlikle girdiğin evden kefenle çıkarsın diyen babalar... Kalmamiş ki kadının çaresi ne yapsin

CaT

🎈
Board Admin
enerjisel olarak falan baslicamda , bu forum buna hazirmi ... @keroLayn arkadasimin da bahsettigi üzere, cocuk nasil büyütülürse bilinc altina o isliyor, 20 yasina gelsende 0-8 yas ta ne yasadiysan hepsi bilinc altinda, babanin annene davranisi, anneni hissettikleri, komsu ile yapilan dedikodular vs. vs. bunlar sen fark etmesende bilinc altinda devam isliyor, ve bunlari fark edip bakis acini diyeym degistirmedign sürece o tür insanlari cekiyorsun hayatina.. hani derler ya bazi insanlar cok sansli bazilar sanssiz, o her durum icin gecerli olmuyo iste..

tabi buna komplo teorisi diyen de cok insan var.. ama söyle bi seyde var, Kader gayrete asiktir, yani kader deyip gecilemiyor..

bekara bosamak kolaymis, basima gelmediginden cok kolay bi sekilde anlattim ama birde gidip onlara sormak lazim..

bu anlattigim dogru degil diyelim.. kadin bilmeden secti o adami, arastirmadi vs. okadar olay oluyo yine geri dönüyor ona falan fistik.. neyse ön yargili olmak istemiyorum, ayni durumu yasamadan konusmak kolay..

döngüsel

Don't give up!
Süper Mod
Zorunlu evlilikleri geçtim, bile isteye bunu yapan kadınlar var. Fırsatı olduğu halde, başka seçenekleri olduğu halde kararından vazgeçmeyenler, yine de aynı erkekle yaşamayı tercih eden kadınlar var.
Üzülüyorum.

pumpkin

kabaktan dönenin kaşığı kırılsın
Elmas Üye
bilimsellik desen var.....
biliyorum arkdaşlar ben bu konuları, piskolog olsam askolog gibi olurdum herhalde o ayrı :honk:

• Sırıt
Tepkiler: CaT

CipraLex

Gümüş Üye
enerjisel olarak falan baslicamda , bu forum buna hazirmi ... @keroLayn arkadasimin da bahsettigi üzere, cocuk nasil büyütülürse bilinc altina o isliyor, 20 yasina gelsende 0-8 yas ta ne yasadiysan hepsi bilinc altinda, babanin annene davranisi, anneni hissettikleri, komsu ile yapilan dedikodular vs. vs. bunlar sen fark etmesende bilinc altinda devam isliyor, ve bunlari fark edip bakis acini diyeym degistirmedign sürece o tür insanlari cekiyorsun hayatina.. hani derler ya bazi insanlar cok sansli bazilar sanssiz, o her durum icin gecerli olmuyo iste..

tabi buna komplo teorisi diyen de cok insan var.. ama söyle bi seyde var, Kader gayrete asiktir, yani kader deyip gecilemiyor..

bekara bosamak kolaymis, basima gelmediginden cok kolay bi sekilde anlattim ama birde gidip onlara sormak lazim..

bu anlattigim dogru degil diyelim.. kadin bilmeden secti o adami, arastirmadi vs. okadar olay oluyo yine geri dönüyor ona falan fistik.. neyse ön yargili olmak istemiyorum, ayni durumu yasamadan konusmak kolay..
Bununla alakalı çok çarpıcı bir örnek var ülkemizde. Muhtemelen hepimizde şahit olmuşuzdur zamanında. Kız çocuğu oturuyor atıyorum eteği açılmış hemen bağıran biri oluyor. Kapat eteğini ayıp vs.. Fakat erkek oldumu çocuk iş değişiyor. Hamsi karaya vurdu mu, kuş ötmeye başladı mı, en meşhuru da göster bakalım amcalara...! Böyle bir çevrede büyüyen çocuk belirli bir yaşa geldiğinde ne beklenebilir ki?

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Bununla alakalı çok çarpıcı bir örnek var ülkemizde. Muhtemelen hepimizde şahit olmuşuzdur zamanında. Kız çocuğu oturuyor atıyorum eteği açılmış hemen bağıran biri oluyor. Kapat eteğini ayıp vs.. Fakat erkek oldumu çocuk iş değişiyor. Hamsi karaya vurdu mu, kuş ötmeye başladı mı, en meşhuru da göster bakalım amcalara...! Böyle bir çevrede büyüyen çocuk belirli bir yaşa geldiğinde ne beklenebilir ki?
Hamsi karaya vurdu mu ayy bunu ilk kez duydum

• Haha
Tepkiler: CaT

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Üst Alt