Cumhurbaşkanı Adaylığı için Hangi İsim Kaç İmza Topladı

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olmak isteyenlerin Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) yaptığı başvurunun ardından 100 bin imza toplama süreci bugün saat 20:00'de sona erdi. YSK’ye yapılan başvuruyla adaylara destek imzası verilebilirken 22 Mart’ta başlayan süreçte yeterli imzayı Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ve ATA İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan toplayabildi. Doğu Perinçek, 27 bin 61 imzada kaldı. Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın Cumhur İttifakı’na katılım kararının ardından çekildiği adaylık sürecinde söz konusu isimlere toplam 332 bin 156 seçmen imza verdi.

YSK Başkanı Ahmet Yener "Kurulumuz yapmış olduğu toplantılar sonucunda 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde cumhurbaşkanı adaylarının alfabetik sırayla Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Sayın Muharrem İnce, Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Sinan Oğan olduğunun tespitine karar vermiş olup, karar Resmi Gazete'de ilan edilmek üzere gönderilmiştir" dedi

Muharrem İnce: 114 bin 661

Sinan Oğan: 111 bin 508

Fatih Erbakan: 69 bin 255

Doğu Perinçek: 27 bin 61

Yakup Türkal: 3137

Erkan Trükten: 2589

Ahmet Özal: 1544

İrfan Uzun: 1263

Halil Murat Ünver: 538

Hilmi Özden: 478

Davut Turan: 122

• Beğen
Tepkiler: -a-

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
Bi oy anketi yapsak mı acaba ben anket düzenleme işinden pek anlamıyorum ama anket arayan çok olur şimdi nette belki foruma katılan çok olur.
🚬

RumuZNeyimE

Coruscant Galaktik Cumhuriyet'in Baş Kenti
Bronz Üye
Birde anket yapalım forumsal kimi destekliyor.

-a-

Altın Üye
Davut Turan kimdir bilmiyorum/z ama gönlümüzü feth etti. 122 : (
Kırıldı kalpler 🚬

RumuZNeyimE

Coruscant Galaktik Cumhuriyet'in Baş Kenti
Bronz Üye
Davut Turan kimdir bilmiyorum/z ama gönlümüzü feth etti. 122 : (
Kırıldı kalpler 🚬

DAVUT TURAN KİMDİR?​

Batmanlı İnşaat Mühendisi Davut Turan, Cumhurbaşkanı adayı olmak için Ankara’ya giderek başvurusunu yaptı. 45 yaşında ve 4 çocuk sahibi olan Davut Turan, 555.980 TL tutarındaki başvuru ücretini yatırarak Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığına başvurdu.

Cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili bilgi veren Davut Turan 2001 yılından beri Batmanda yaşıyorum. Amacım Cumhurbaşkanı seçilerek yurttaşlarıma her konuda yardımcı olmak, mutlu, huzurlu ve refah içinde yaşamalarını sağlamaktır. Eğer seçilirsem, bu kez Dünya başkanlığı için mücadele edip tüm ülkelerle diyalog içinde olacağım. Batmanlılardan ve herkesten imza bekliyorum dedi.

• Beğen
Tepkiler: -a-

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu

DAVUT TURAN KİMDİR?​

Batmanlı İnşaat Mühendisi Davut Turan, Cumhurbaşkanı adayı olmak için Ankara’ya giderek başvurusunu yaptı. 45 yaşında ve 4 çocuk sahibi olan Davut Turan, 555.980 TL tutarındaki başvuru ücretini yatırarak Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığına başvurdu.

Cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili bilgi veren Davut Turan 2001 yılından beri Batmanda yaşıyorum. Amacım Cumhurbaşkanı seçilerek yurttaşlarıma her konuda yardımcı olmak, mutlu, huzurlu ve refah içinde yaşamalarını sağlamaktır. Eğer seçilirsem, bu kez Dünya başkanlığı için mücadele edip tüm ülkelerle diyalog içinde olacağım. Batmanlılardan ve herkesten imza bekliyorum dedi.
122 kişi 555.980 tl eder miydi

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Özal en son 300 imza alinca üzülüp video çekmişti aşiretlere sesleniyorum diye 🚬

Fluffy

🐼
Elmas Üye
Ne kaldı şunun şurasında

Üst Alt