Bir Zamanlar Forum Kurardık

Kerim

SMFsever
Bronz Üye
İşinize karışmak gibi olmasın da halihazırda başka foruma linkleseniz daha mantıklı olmaz mı?
Kesinlikle işimize karışma 🤣 ortada forum yok zaten bea öylesine yedeği nasıl değerlendirebilir diye konuşuyoruz. Başka foruma linklemek derken, tam anlamadım

Kerim

SMFsever
Bronz Üye
Kesinlikle işimize karışma 🤣 şaka bir yana. ortada forum yok zaten bea öylesine yedeği nasıl değerlendirebilir diye konuşuyoruz. Başka foruma linklemek derken, tam anlamadım

Günışığı

Gümüş Üye
Yeşil renk grinin yanına yakışmış. Hiç kombinlememiştim bu renkleri, forum fikir verdi denicem:hayaletmek:

Fluffy

🐼
Elmas Üye
Forumları birleştirmek yani @Kerim cim

Kerim

SMFsever
Bronz Üye
Yeşil renk grinin yanına yakışmış. Hiç kombinlememiştim bu renkleri, forum fikir verdi denicem:hayaletmek:
Ben yakıştırıyorum, tabi nasıl bir projede kullanıldığıda önemli. Ama genel itibari ile yakışacağına eminim.

Forumları birleştirmek yani @Kerim cim

Ya şimdi iki veritabanını birleştirmek ayrı bir iş, hiç denemedim ve nasıl sonuçlanır bilmiyorum. Mesela eski adı siteadi.com olan bir siteyi forumsal.org olarak yeniden kurmak, tüm konu, kategori, bölüm ya da üye vs herşeyi sorunsuz taşımak kolay ama iki farklı forumu birleştirmek zor biraz, en azından bana zor.

Fluffy

🐼
Elmas Üye
Ben yakıştırıyorum, tabi nasıl bir projede kullanıldığıda önemli. Ama genel itibari ile yakışacağına eminim.

Ya şimdi iki veritabanını birleştirmek ayrı bir iş, hiç denemedim ve nasıl sonuçlanır bilmiyorum. Mesela eski adı siteadi.com olan bir siteyi forumsal.org olarak yeniden kurmak, tüm konu, kategori, bölüm ya da üye vs herşeyi sorunsuz taşımak kolay ama iki farklı forumu birleştirmek zor biraz, en azından bana zor.
O kadar teknik bilmiyorum ama yapanlar olduğunu duydum... Yeni üye çekmekten daha kolaydır bence :p çünkü eskilerin ayağı alışana kadar gelen bomboş foruma gitmektense, yeni arkadaşların arasına karışacak
A forum+ B forum= A forumun adı ile yeni forum ve iki tarafın üyesi

Kerim

SMFsever
Bronz Üye
O kadar teknik bilmiyorum ama yapanlar olduğunu duydum... Yeni üye çekmekten daha kolaydır bence :p çünkü eskilerin ayağı alışana kadar gelen bomboş foruma gitmektense, yeni arkadaşların arasına karışacak
A forum+ B forum= A forumun adı ile yeni forum ve iki tarafın üyesi
Benim teknik bilgi burada tıkanıyor işte 🤣 konular, üye id leri çakışacak, belki iki forumun script i sürümü farklı olacak. Amaaa şimdiden yoruldum ben, var işte mis gibi forumsal takılıyoruz şurda 🤣 @Tevfik uğraşsın 😄

@Kerim yakın zaman içerisinde bir forum projesi hayata geçireceğim, rakiplerim çok fazla o kategoride ama bayağı güzel olacağını düşünüyorum.

Tüm ana ve alt kategorileri ayarladım,
Logo işlemleri tamam,
Rakip analizleri tamam,
Sosyal medya kullanıcı isimleri tamam,
Reklam çalışma AR-GE'si tamam :)

Birçok hazırlığımı yaptım. XenForo lisansını alıp kolları sıvayacağım. 2.3 sürümü beta olarak yayınlandı (görmüşündür). İyi ki daha önce alıp güncellemeye maruz kalmadım, tek tek ona uğraşırdım bir de :)

Kerim

SMFsever
Bronz Üye
@Kerim yakın zaman içerisinde bir forum projesi hayata geçireceğim, rakiplerim çok fazla o kategoride ama bayağı güzel olacağını düşünüyorum.

Tüm ana ve alt kategorileri ayarladım,
Logo işlemleri tamam,
Rakip analizleri tamam,
Sosyal medya kullanıcı isimleri tamam,
Reklam çalışma AR-GE'si tamam :)

Birçok hazırlığımı yaptım. XenForo lisansını alıp kolları sıvayacağım. 2.3 sürümü beta olarak yayınlandı (görmüşündür). İyi ki daha önce alıp güncellemeye maruz kalmadım, tek tek ona uğraşırdım bir de :)
Aynen güncelleme ile ilgili bir konuya denk geldim. Xenfore güzel tercih ama istersen direk linsanlı başlama. Piyasadaki birçok forum null zaten, forum tuttumu alırsın lisansını. Forumu aç ilk üyen ben olayım :cay:

Aynen güncelleme ile ilgili bir konuya denk geldim. Xenfore güzel tercih ama istersen direk linsanlı başlama. Piyasadaki birçok forum null zaten, forum tuttumu alırsın lisansını. Forumu aç ilk üyen ben olayım :cay:
Çok teşekkür ederim, eksik olma.

Açıkçası null her şeye karşıyım :) lisanslı olacak, kafan rahat olacak kafasındayım.

Bu arada smf.gen.tr vardı 2005 yıllarında, orada Metin diye bir arkadaş vardı, tanır mısın? Soyadı Saraç idi, İstanbul'da oturuyor. Hâlen konuşurum o arkadaşla :)

Kerim

SMFsever
Bronz Üye
Çok teşekkür ederim, eksik olma.

Açıkçası null her şeye karşıyım :) lisanslı olacak, kafan rahat olacak kafasındayım.

Bu arada smf.gen.tr vardı 2005 yıllarında, orada Metin diye bir arkadaş vardı, tanır mısın? Soyadı Saraç idi, İstanbul'da oturuyor. Hâlen konuşurum o arkadaşla :)
Valla smf.gen.tr dağılalı çok oldu. Belki tanışmışızdır ama hatırlayamadım. Zaten o forum yıllar önce güzeldi, İvan zamanında. Şimdi bir arkadaş açtı ama ilgilenen kimse yok. Bende smf destek sitelerinde dolaşmayı bıraktım zaten, bir iki webmaster forumu ile bir ikide genel forum arasında dolaşıyorum işte.

Alice

Gümüş Üye
Yok delirtiyor. Sonra böyle kalıyor insan jxjxjxn üyeler ruh emiciler gibidir 😂😂😂 Sonra üye olarak takılıp ruh emici olarak hayata devam ediliyor
Çok hoşuma gitti. Çıktısını alıp panoya basabilir miyim?

Üst Alt