Bir insan düşünceleri ile mi hareket etmeli yoksa duygulariylami....

pumpkin

kabaktan dönenin kaşığı kırılsın
Elmas Üye
Bu kişiye ve içinde bulunduğu duruma olaya bağlı. Mantık insanıysa mantığıyla duygusalsa duygularıyla..
Mesela ben mantık insanıyım. Ne zaman mantığımı devre dışı bırakıp duygularımla hareket etsem bi noktada işler sarpa sarıyor, zira bünye alışık değil. O noktada mantık devreye girmeye çalışsa da giremiyo far görmüş tavşana dönüyo ve o kararlar hayatımın içine eden kararlar oluyo.. sadece mantıkla hareket etmenin de bazı dezavantajları olsa da en iyi yol gerçekten bildiğin yoldur diyorum artık ben şahsen… ve iç sesim nokta atışı yapıyor eğer kulak vermeyi ve zamanını ayarlayabilirsem. Daha dengeli olmaya başladı bazı şeyler. Bence biraz daha zamanla ben olcam yaa :misshonk:

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Bu kişiye ve içinde bulunduğu duruma olaya bağlı. Mantık insanıysa mantığıyla duygusalsa duygularıyla..
Mesela ben mantık insanıyım. Ne zaman mantığımı devre dışı bırakıp duygularımla hareket etsem bi noktada işler sarpa sarıyor, zira bünye alışık değil. O noktada mantık devreye girmeye çalışsa da giremiyo far görmüş tavşana dönüyo ve o kararlar hayatımın içine eden kararlar oluyo.. sadece mantıkla hareket etmenin de bazı dezavantajları olsa da en iyi yol gerçekten bildiğin yoldur diyorum artık ben şahsen… ve iç sesim nokta atışı yapıyor eğer kulak vermeyi ve zamanını ayarlayabilirsem. Daha dengeli olmaya başladı bazı şeyler. Bence biraz daha zamanla ben olcam yaa :misshonk:
İnsanız biz çiçeğim elbette duygularımız olacak

Her zaman aman yanliş anlaşilmasın, kırılmasın, gerçek duygularım belli olmasın diye frenleyemeyiz ki dolup taşarız öyle duygusal varlıklarız

AsteriX

DJ
düşünce ve duygular ikisi de birbiriyle sürekli ilişki içinde oluyor. tabii ki yer yer ikisinden biri ağır basabiliyor, ama tamamen tek taraflı da olmuyor. şöyle örnek vereyim, geçirdiği bir kaza sonucu beynindeki limbik sistemle ilgili olan kısım hasar gören bir hasta (limbik sistem duyguları kontrol eden mekanizma) hastaneden taburcu oluyor. yakınları kutlamayı balık, pizza, hamburger, barbekü vs. hangi tarz restoranda yapmamızı istersin diye soruyorlar. duygusal düşünme özelliğini yitiren hasta bunların hepsine nötr olduğu için seçim yapamıyor. çünkü yemek seçerken zevklerimizi, damak tadımızı, canımızın ne istediğini düşünerek hareket ediyoruz. duygusal düşünme olayı da aynı şekilde, tamamen duygusal olarak değerlendirdiğimiz davranışlarda bile o kişinin o duygu haliyle kendince mantıklı bir seçim yapması söz konusu oluyor. bir de ona örnek verip uzatmayayım, eminim ki kafanızda canlanır :)

chevy

Gümüş Üye
mantık kimseyi yarı yolda bırakmaz.
duygusal kararlar bütün hataların ana sebebi oluyor eylemlerin oluşum aşamasında.

Cherry

Platin Üye
is hayatimda mantikli ve akilli davranrim .

Diger zamanlarda konusuna göre.

Hislerim benim icin cok önemlidir. Yasamam gerek.

Üst Alt