Dikkat Bir Erkeği Kibarca Reddetmenin Yolları Nelerdir?

Fluffy

🐼
Elmas Üye
Basit bir "teşekkür ederim", onu takdir ettiğini gösterir. Teşekkür ettikten sonra onunla çıkmakla ilgilenmediğin konusunda direkt ve dürüst ol. Yanlış anlamaması için mesajını kısa tut.

Şuna benzer bir mesaj yaz:

"Gerçekten gurur duydum, teşekkür ederim! Ama açıkçası bir ilişki içinde olmak istemiyorum."
"Davet için teşekkürler ama ilgilenmiyorum."
"Sorduğun için çok teşekkür ederim! Seninle arkadaş olmayı gerçekten seviyorum ama ben flört etmekle ilgilenmiyorum."

Olumlu bir sözle başlamak çok yardımcı olabilir. Kendini iyi hissetmesini sağla! Ona kalbinden gelen, nazik bir iltifat yaz. Ardından, onunla çıkmakla ilgilenmediğini açıkla.

Şunları söyleyebilirsin:

"Yakışıklı, akıllı ve harika bir şarkıcısın ama hayır demem gerekiyor."
"Çok komiksin ve seninle takılırken eğleniyorum ama ilişkimizi arkadaşlıktan öteye götürmek istemiyorum."
"Harika bir tarzın var, seni alan yaşadı. Ancak bir ilişki içinde olmanın benim için doğru olduğunu düşünmüyorum."

Screenshot_20240228_025316_com.opera.browser_edit_146676476874493.jpg

Sözlerine "Ben " ile başlarsan sana gücenmesi daha az olasıdır. "Sorun sende değil, bende" tarzında konuş. Yanıtında, nasıl hissettiğine ve neden onun için doğru olmadığına odaklan. Hatalarından veya neden onunla ilgilenmediğinden bahsetme.

Şunları dene:

"Seni çok önemsiyorum ama şu anda seninle bir ilişkiye başlayacak durumda değilim."

"Seninle arkadaş olmaktan gerçekten hoşlanıyorum ama bundan daha ileri gidebilecek gibi hissetmiyorum."
"Seninle eğleniyorum ama şu anda biriyle çıkmanın benim için doğru seçim olduğunu düşünmüyorum."

Onu kolayca reddetmek istiyorsan bu bahane uygundur. Küçük, beyaz bir yalanla durumu yumuşat. Onu gerçekten umursuyormuş gibi davran, sonra çıkma teklifini saygılı bir şekilde reddet. Zaten biriyle görüştüğünü söyle ve onunla da çıkmanın adil olmayacağını söyle.

Screenshot_20240228_025330_com.opera.browser_edit_146669465575535.jpg
Şunları dene:

“Gerçekten gururum okşandı ama başka biriyle görüşüyorum. Onunla görüşürken seninle çıkmam hiç hoş olmaz."
"Seninle takılmak eğlenceli ama ben zaten biriyle görüşüyorum. Umarım en kısa zamanda doğru kişiyi bulursun!"

"Normalde evet derdim. Ama şu anda zaten bir ilişkim var, bu yüzden sana sadece arkadaşlık olmayı teklif edebilirim."

Arkadaşlığına ne kadar değer verdiğini bilmesini sağla. Umarım, bu arkadaş kalmanıza yardımcı olur! Onunla vakit geçirmekten hoşlandığına dair güvence ver ama sadece arkadaş olarak. Ardından, mevcut ilişkinizin ona sunabileceğin tek şey olduğunu açıkla.

Şöyle bir mesaj atabilirsin:

"Seninle takılmayı gerçekten seviyorum ama bizi sadece arkadaş olarak görüyorum."
"Sen o kadar iyi bir arkadaşsın ki seni kaybetmeyi göze alamam. Sadece arkadaş kalabilir miyiz?"
"O kadar yakınız ki artık seni kardeşim olarak görüyorum. Umarım çıkamayacağımızı anlıyorsundur."

Bu seçenek arkadaşlarda ve tanıdıklarda için işe yarar. Arkadaşlığından hoşlandığını ama ondan bu şekilde etkilenmediğini söyle. Herhangi bir kıvılcım olmadığını, ancak gelecekte arkadaş olarak takılmaya açık olduğunu söyle. Olayı bu noktada bırak.

Şunun gibi bir şey yaz:
"Seninle vakit geçirmeyi gerçekten seviyorum ama romantik bir kıvılcım hissetmiyorum."
"Harika bir erkeksin ama aramızda bir çekim yok. Bence daha uygun birini bulacaksın."
"Çok eğlencelisin ama romantik şeyler hissetmiyorum. İlişkimizi olduğu gibi tutabilir miyiz?"

Özellikle reddedilmeye karşı hassas görünüyorsa bunu dene. Çok hassassa onu incitmekten çok endişelenebilirsin. Bundan kaçınmak için, odağı ondan al ve kendine çek. Ardından, onu seni kendisi için en iyi partner olarak görmekten vazgeçmesi için teşvik et. Bu, “Sorun sende değil, bende” klişesinin bir diğer şeklidir.

Şöyle diyebilirsin:

"Harika bir erkeğe benziyorsun ama ben senin için doğru kız değilim."
"Bana çıkma teklif etmen büyük incelik ama ben sana göre değilim."
"Sen harika birini hak eden harika bir erkeksin. Ne yazık ki senin için en doğru eş olduğumu düşünmüyorum

Gurur duyduğunu ama romantizm için zamanın olmadığını söyle. Örneğin, çok zamanını alan bir dersten, kişisel hedeften veya projeden bahsedebilirsin. İleride bir ilişki içinde olursan ve çocuk bunun hakkında soru sorarsa yeni kişinin sana çıkma teklif ettiği sıralarda programının boşaldığını söyle.
Şuna benzer bir mesaj yaz:

"Biriyle çıkmak şu anda hiç düşündüğüm bir şey değil. Okulla çok meşgulüm. Sadece derslerime odaklanmak istiyorum."
"Keşke flört edecek zamanım olsaydı! Şu anda tüm zamanımı okul tüketiyor."

“Sorman çok hoş ama işim yüzünden şu anda flört etmeye vakit kalmıyor. Bir terfi için çalışıyorum.”

Bunu bir bahane olarak değil de gerçekten öyle olduğunda kullanmak en iyisidir. Neden çıkmak istemediğini açıklamak için endişelenme. Sadece şu anda biriyle çıkmaya açık olmadığını söyle. Bunu söyledikten hemen sonra başka biriyle çıkmaya başlarsan soruları olabileceğini unutma. Şöyle söyleyebilirsin:
"Sorman çok hoş ama şu anda kimseyle bir ilişki içinde olmakla ilgilenmiyorum."
"Şu anda bir ilişkiye giremeyecek kadar meşgulüm, bu yüzden hayır demek zorundayım."
"Şu anda kendime odaklanıyorum, bu yüzden kimseyle çıkmaya açık değilim."

Screenshot_20240228_025445_com.opera.browser_edit_146662661399495.jpg

Mesajını kısa ve öz tut ki daha direkt olsun. Söylediklerini yanlış anlamasını istemezsin.

Onu yönlendirmek yerine ne istediğin konusunda net ol. “Belki başka zaman” gibi bir şey söylemek hoş gelebilir ama sadece bunda ciddiysen. Aksi takdirde, ilgilenmediğini anladığında daha fazla üzülecektir.

Seninle çıkmak için ısrar etmeye devam ederse kendini kötü hissetme, daha kararlı olmalısın. Aptallık yapan o.
Özür dileme çünkü birini reddetmek kötü bir şey değil. Özür dilemek, sormaya devam etmesinin doğru olduğunu düşünmesine neden olabilir.

• Beğen
Tepkiler: Eru

Lavinia

Ayın Konuğu
Bunların çoğu umut besliyor gibi geldi. “harikasın, mükemmelsin, waow sın ama ilişki içinde olmak istemiyorum’’u biraz daha çabala ve beni ikna et olarak algılama ihtimalleri cok yüksek : )

Nobody

Teknik Admin
Screenshot_20240228_025445_com.opera.browser_edit_146662661399495.jpg
Bu fotoğrafta kibarca bir yöntem göremedim ben

Es1967

Altın Üye
Kadınlar: Sen çok iyi bi insansın ama hebele hübele

Eru

Per aspera ad astra...
Gümüş Üye
Hiç reddedilmediğim için bilemiyorum.

Reddedilecek olsam, net bir şekilde istemediğini söylemesi iyi olurdu. "Şöyle iyisin böyle güzelsin amaaaa" diye boş yapılması hoşuma gitmezdi.

FeU

Bronz Üye
Rica etsem S. gider misiniz?
(en kibarı bu)

uchiha

Haybeden..
Altın Üye
"Sorman çok hoş ama şu anda kimseyle bir ilişki içinde olmakla ilgilenmiyorum."
"Şu anda bir ilişkiye giremeyecek kadar meşgulüm, bu yüzden hayır demek zorundayım."
"Şu anda kendime odaklanıyorum, bu yüzden kimseyle çıkmaya açık değilim."
yedekte bekle , sıran gelecek mesajı bu yemeyelim birbirimizi

Oggy

kınaya Kars'ın
Bronz Üye
hangi filmdeydi ya dünyanın en kötü insanında mıydı aynı 3. fotodaki gibi son kez sevişme kararı alıp ayrılıyorlardı........

Kerim

SMFsever
Bronz Üye
Kısa ve net olun. Mesela "Kovmak gibi olmasın ama bi s. git" diyebilirsiniz. Eveleyip gevelemeye gerek yok. 😎

Fluffy

🐼
Elmas Üye
Son kez..sonra canimiz birbirimizi cekerse..yeniden gel gitler

Ya o degil de...bazi ciftler yalniz cinsellik iyi oldugu icin birlikteler.
Bazen en dogru yolun bu oldugunu düsünmüyor degilim.
Cinsellikte iyiyse, sevmeyi denesinler. Bir daha iyisini nerden bulacak?

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Direkt söyleyin. Sadece erkek için değil, tüm ilişkiler için bu böyle olmalı. İnsanı beklentiye sokmak hoş değil.

İş görüşmesindeki biz sizi ararızla yarışır
.

Tupac

Gümüş Üye
Kibarlıktan anlamayız. Kaybol buradan deyin

Üst Alt