Başak Demirtaş'a sosyal medyada cinsiyetçi saldırı (Bu konuyu 1 Kişi görüntülüyor)

Katılım
12 Haz 2020
Mesajlar
2
Tepki puanı
2
Puanları
3
Başak Demirtaş, Vedat Yazıcı isimli bir kişi tarafından sosyal medyada cinsiyetçi saldırıya uğradı. Demirtaş’ın cinsiyetçi şekilde hedef gösterilmesine tepki yağdı.
GÜNCELLENDİ

Sosyal medyada, Vedat Yazıcı isimli bir kişi Başak Demirtaş’ı hedef alarak cinsiyetçi paylaşımda bulundu. Bunun üzerine “Başak Demirtaş Seninleyiz” etiketi açıldı. Tepkiler üzerine şahıs hakkında gözaltı kararı verildiği açıklandı.

Sosyal medyadaki etikete kısa bir süre önce 'Etik kurallara uyuyorum' ve 'Milli' anlamına gelen sembolleri kullanan hesaplardan cinsiyetçi saldırıya uğrayan CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da destek verdi. Kaftancıoğlu Twitter hesabından "Kadın dayanışması adına özellikle AKP’li kadınları Başak Demirtaş’a destek vermeye, savcıları ve hakimleri de görevlerini yapmaya davet ediyorum. Trol diyoruz ciddiye almıyoruz diyoruz ama bu kadar da bayağılaşmasanız keşke'"dedi.


'Vedat Muti7' adını kullanan Vedat Yazıcı'nın Twitter hesabında, AKP Tanıtım ve Medya Başkanı Mahir Ünal'ın duyurusun yaptığı 'Etik kurallara uyuyorum" anlamına gelen 'Yeşil nokta' sembolünü kullandığı görüldü.

Konuyla ilgili AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcılığı görevinden bir süre önce istifa eden Şamil Tayyar "Selahattin Demirtaş’ın eşi için ahlaksızca paylaşım yapan kişi provokatördür, yasal işlem yapılmalıdır" dedi.

Tayyar bir de Mahir Ünal'ın başlattığı ve sosyal medyada etik farkındalık için hesaplara eklenen 'Yeşil nokta' sembolünün provokatif hesapların sığınağı haline geldiğini söyledi.


Başak Demirtaş'a yönelik cinsiyetçi paylaşımda bulunan Vedat Yazıcı'nın hesabının daha sonra askıya alındığı görüldü.

GÖZALTI KARARI
Adalet Bakanlığı, Başak Demirtaş'a cinsiyetçi saldırıda bulunan şahıs hakkında gözaltı kararı verildiğini paylaştı.

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada "Söz konusu paylaşımları bulunan ve kimliği tespit edilen şahıs hakkında gözaltı kararı verilmiş olup soruşturma aşamaları hassasiyetle takip edilmektedir" denildi.

evrensel
 

Create an account or login to comment

Yanıt için giriş yapmanız veya üye olmanız gerekir.
veya

Yeni hesap oluştur

Create an account on our community. It's easy!

Bu Konu Görüntüleyen Kullanıcılar (Kullanıcılar: 0, Ziyaretçiler: 1)

Üst Alt