Bağışıklık Güçlendirici Kürler

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
Bağışıklık sisteminin artırılması için günümüzde bağışıklık güçlendirici kürler tercih ediliyor. Elbette bu kürlerin uzman tavsiyelerine göre tüketilmesi her zaman önemlidir.

Bağışıklığı Güçlendiren Gıdalar Hangileri?

Sarımsak, Kefir, Badem, Portakal, Kivi, Brokoli, Zencefil, Zerdeçal, Yaban mersini, Greyfurt, Lahana, Kereviz, Turp, Ev turşusu,
(Yeni yapılan araştırmalar greyfurt suyunun bazı ilaçların etkilerini artırdığı ve o nedenle ölümle sonuçlanabilecek zararlı yan etkiler ortaya çıkardığını gösterdi. Bu nedenle ilaç kullanan kişilerin greyfurt suyu içmemeleri önerilmektedir.)

Bağışıklık Güçlendirici Kür

• 1 yemek kaşığı tane karanfil
  • 1 yemek kaşığı toz zerdeçal
  • 1 yemek kaşığı toz tarçın
  • 2 yemek kaşığı toz zencefil
Bu malzemeleri 1 su bardağı kaynamış suya ekleyin. Ayrıca tatlandırmak için çeyrek oranda limon suyu da kullanabilirsiniz. Alternatif olarak bal ile de tatlandırma yapabilirsiniz. Yemeklerden 2 saat sonra ve günde en çok 2 fincan tüketebileceğiniz bu karışım, bağışıklık sistemini güçlendiren kürler arasındadır.

4-5 adet zeytin yaprağı
2 adet tane karanfil
İki parmak ucu kadar taze zencefil
İri bir tutam ıhlamur
YAPILIŞI:

Büyük bir bardak suyu kaynatın. Tam kaynadığı anda bu karışımı içine atın. Sadece yarım dakika fokurdasın. Çayınızın üstünü kapatın. 4-5 dakika demlensin.
Ardından süzün. Aşırı kaynar olmasın ama sıcak olsun. İçine ince bir dilim limon ekleyin. Bu çayı günde 2-3 fincan için.

Altın Süt
  • Süt
  • Zerdeçal
  • Bal
  • Karabiber
  • Tarçın (Tercihe göre)
    Karabiber, zerdeçal ve sütü karıştırarak kısık ateşte açtığınız ocak gözüne alın.Karışım kaynamaya başladığında ocağın altını kapatın.Karışım hafifçe ılıklaştığında içerisine dilediğiniz miktarda bal ve tarçın ilave edin.Altın süt günde en fazla 1 bardak içilmelidir.​

CaT

🎈
Board Admin
Ayy altin sütü ben baya bi dönem ictim, cok ise yariyoo

Ahu

Es
Uzaklaştırıldı
Arı sütü propolis

Lotus

Özel Üye
Platin Üye
Evet bağışıklığımi baya güclendirmisti, vucudum hic su tutmuyordu, diz agrilarim gecti vs vs
Ama baya oldu
Vücut su tutmuyorsa gidip yapıyorum. Ama süt var. Hay! Bayrama kadar süt ve ürünlerini çıkardım hayatımda. Neyse sonra yaparım.

CaT

🎈
Board Admin
Vücut su tutmuyorsa gidip yapıyorum. Ama süt var. Hay! Bayrama kadar süt ve ürünlerini çıkardım hayatımda. Neyse sonra yaparım.

Yok kizz adi süt, ben sütle yapmıyordum, su ile yada portakal suyu ile karistiriyordumm

Lotus

Özel Üye
Platin Üye
Hayir, hatta portakal suyunu buzdolabına koyuyordum , tadi daha güzel oluyordu..

Aaa süt yazıyormuş.. ben onu okumadim

Almanyada ismi altin süt, ama sütsüz oluyor.

1 TK Kuṣburnu tozu
1 TK zerdeçal
1 TK arpa otu

Bunlari kullandim ben
Seninkiler tamamen farklı @Küboo nununun yazdığından. Bunları ayrı ayrı mi tedarik ediyorsun? Arpa otunu ilk duydum. Belki kullanım süresi var mı? On gün yada on beş gün falan?

CaT

🎈
Board Admin
Seninkiler tamamen farklı @Küboo nununun yazdığından. Bunları ayrı ayrı mi tedarik ediyorsun? Arpa otunu ilk duydum. Belki kullanım süresi var mı? On gün yada on beş gün falan?

Ben bir ay kullanip, bir hafta ara veriyordum kış boyu kullandim..
Almancasi "Gerstengras" türkce tercüme de arpa otu cikti. Üçü de ayri ayri tedarik ediliyor, toz halinde, aktarlarda vardir kuşburnu ve zerdecal tozu, arpa otunu bilemedim simdi..

Evet tamamen ayriymis, ama burda altin süt altinda bunu diyorlar.. ama sütsüz 🥲😄

Lotus

Özel Üye
Platin Üye
Ben bir ay kullanip, bir hafta ara veriyordum kış boyu kullandim..
Almancasi "Gerstengras" türkce tercüme de arpa otu cikti. Üçü de ayri ayri tedarik ediliyor, toz halinde, aktarlarda vardir kuşburnu ve zerdecal tozu, arpa otunu bilemedim simdi..

Evet tamamen ayriymis, ama burda altin süt altinda bunu diyorlar.. ama sütsüz 🥲😄
Tamam bakacağım bunu. Şimdi baktım netten arpa otunu. Son dönem cimleme şeklinde beslenme türedi ya ondanmış. Bak bu aşırı tok da tutar. Seni de tuttu mu?

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
Tadı nasıl ki biraz karışık göründü gözüme benim:(
Zerdeçalla aran iyiyse güzel illa tarçın koymak zorunda değilsin karabiberide çay kaşığının ucu ile koyabilrisin.
Buradaki asıl olay zerdeçal karabiber zerdeçaldaki kurkuminin vücüda alımına destek olmak için :)
ben karabibersiz çok yapıp içiyordum bir dönem günlük süt alınca daha lezzetli oluyor :)

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
Hayir, hatta portakal suyunu buzdolabına koyuyordum , tadi daha güzel oluyordu..

Aaa süt yazıyormuş.. ben onu okumadim

Almanyada ismi altin süt, ama sütsüz oluyor.

1 TK Kuṣburnu tozu
1 TK zerdeçal
1 TK arpa otu

Bunlari kullandim ben
Ben sütle yapılanı biliyorum. Sütsüz olanı ilk kez senden duydum :eek:
Arpa otunuda ilk kez duyuyorum.
Benim hakiki balım bitti yaw bir yerden bulup yeniden almam lazım 🥲

Üst Alt