+18 Ayağı Takılan Kadınlar

Fluffy

🐼
Elmas Üye
Sicilya'nın küçük bir kasabasında bazı kadınlar kocalarını aldatırlarmış.

Katolik Hristiyan olan bu kadınlar her sefer kasabanın yaşlı papazına gider günah çıkartırlarmış.
Bu durum süreklilik kazanınca papaz kadınlara şunları söylemiş;

“Bakın sizlerin yaptığınızdan ben çok utanıyorum.Bundan böyle bana ‘kocamı aldattım' diye günah çıkarmaya gelmeyin ayağım takıldı düştüm deyin ben anlarım.”

Olay yıllarca böyle sürüp gitmiş.Bir gün yaşlı papaz ölmüş yerine genç bir papaz görevlendirmişler.Günler geçtikçe genç papazın şaşkınlığı artmaya başlamış.

Günah çıkartmaya gelen kadınların çoğu “Ayağım takıldı düştüm papaz efendi.Günah çıkartır mısın'' diyormuş.

Canı sıkılan papaz soluğu kasabanın belediye başkanının yanında almış.
“Efendim lütfen yolları tamir ettirin düşen düşene” demiş.Konuyu bilen belediye başkanı gülümsemiş;

“Boş ver papaz efendi bizim yollarımız gayet iyidir.”
Papaz büyük bir saflıkla söylenmiş. “Ama efendim en çok sizin hanımınız düşüyor.”​

Börteçine

Bronz Üye
Katoliklerde boşanma olmadığı için uydurulmuş bir fıkra olmalı bu. Özellikle Sicilya aslında zina ve aldatma gibi konularda çok tutucular. Aldatan insan Sicilya'da rahatlıkla öldürülebilir. Başka yerde bunun çeyreğine rastlanmaz. Katoliklerde evlenince bir daha boşanamazsın. Bu da bir aile içi sorunlara sebep olabiliyor. Boşanabilmek için tek yol aldatmak, yani zina yapmaktır. Bu yolla boşanma olabilir ama koyu Katoliklerin nazarında dışlanma yaşarsın. Sonra Madrid'e, Amsterdam'a, Budapeşte'ye falan geçip her şeyi unutursun, keyfine bakarsın. Ertesi gün hatırlanmayacak kadar basit bir mesele.

Alice

Gümüş Üye
Katoliklerde boşanma olmadığı için uydurulmuş bir fıkra olmalı bu. Özellikle Sicilya aslında zina ve aldatma gibi konularda çok tutucular. Aldatan insan Sicilya'da rahatlıkla öldürülebilir. Başka yerde bunun çeyreğine rastlanmaz. Katoliklerde evlenince bir daha boşanamazsın. Bu da bir aile içi sorunlara sebep olabiliyor. Boşanabilmek için tek yol aldatmak, yani zina yapmaktır. Bu yolla boşanma olabilir ama koyu Katoliklerin nazarında dışlanma yaşarsın. Sonra Madrid'e, Amsterdam'a, Budapeşte'ye falan geçip her şeyi unutursun, keyfine bakarsın. Ertesi gün hatırlanmayacak kadar basit bir mesele.
Yahudilerde değil miydi o?

Frenk

Altın Üye
PaPazlara güven olmaz !

Raison Detre

Altın Üye
neden katolik olduklarına şaşırmadım, nerede aşırılık varsa orada şiddetli bir yoksun bırakma var

Börteçine

Bronz Üye
Yahudilerde değil miydi o?
Yahudilerde boşanma hakkı var ve kadının kerteriz alındığı bir haktır. Kadın başlatır. Nedeni kadın hakları veya değer verdikleri için değil. Konu çok uzun detaya girmek bu saatte beni üzer, yorar, kırar.

Alice

Gümüş Üye
Yahudilerde boşanma hakkı var ve kadının kerteriz alındığı bir haktır. Kadın başlatır. Nedeni kadın hakları veya değer verdikleri için değil. Konu çok uzun detaya girmek bu saatte beni üzer, yorar, kırar.
Geç olmayan sizi kırmayan üzmeyen bir saatte devam edebilirsiniz. Teşekkür ederim

Üst Alt