AY BURCU NE DEMEK?

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
AY BURCUNUZ NELERİ TEMSİL EDER?

Ay denildiğinde akla direkt duygular gelse de, bu gezegen öncelikle sağlıkla ilgilidir. Dişil üretkenliği temsil eden Ay aynı zamanda değişimi, beslenmeyi, sübjektifliği, duygusal iletişimi, bilinçaltını, içgüdüsel duyguları, sıvıları, denizleri, temel arzuları içinde barındırır.

Ay, bizi yansıtan duygularımızı temsil etmektedir. Duygularımızı, hissettiklerimizi karşı tarafa nasıl aktardığımız ise Ay'ın diğer gezegenlerle yaptığı açılarla anlaşılır. Mantık Ay ile birlikte devre dışı kalır; duygu dünyamızı düzenleyen Ay, karşılaştığımız kötü olayları hafifletmemizi sağlar. Onun için olayın yararlı ya da yararsız olması önemsizdir, yeter ki duygu dünyamız sarsılmasın.

Bir insanın yıldız haritasındaki Ay, diğer gezegenler ile uyumluysa ve iyi açılar yapıyorsa, kişiye çekicilik verir. Fakat sert açılar oluşturuyorsa, karşı tarafın kişiyi itici bulmasına sebep olabilir.

Ay – Güneş ilişkisi

Güneş, kişiliği temsil ederken; dünyanın uydusu olan Ay, insanda gizli kalan şeyleri belirtir. Yeryüzünde Ay, Güneş’in ışıklarını yansıtırken, dünyada da bir nevi ruh yansıtır. İç dünyamız, düşüncelerim Ay'ın burcumuzdaki konumuyla ilgilidir.

AY BURCU KOÇ OLANLAR

Ana Fikir: Yapmak zorunda değilim!

Sihirli Kelimeler: Sabırsız, aktif, dinamik, özgür, sinirli, vahşi tabiatlı, hırslı, kontrol edilemez.

AY BURCU BOĞA OLANLAR

Ana Fikir: Sahip olduklarım bana yeter.

Sihirli Kelimeler: İnatçı, ağırkanlı, temkinli, pratik, dirençli, geleneksel ya da tutucu, geliştiren, zemin hazırlayan, üretici.

AY BURCU İKİZLER OLANLAR

Ana Fikir: Eski değil, yeni şeyler arıyorum.

Sihirli Kelimeler: Sözel, esprili, konuşkan, zeki, taklitçi, hareketli, meraklı, çok yönlü, flörtçü, geveze.

AY BURCU YENGEÇ OLANLAR

Ana Fikir: Sana daha yakın olmak isterim.

Sihirli Kelimeler: Şefkatli ve kollayıcı, ilgili, büyüten, düşünceli, duygusal, güvensiz, titrek, sadık ve bağımlı.

AY BURCU ASLAN OLANLAR

Ana Fikir: Benim hayatım, benim kararlarım.

Sihirli Kelimeler: Cana yakın, vefalı, cömert, egoist, sıcak, neşeli, zevk düşkünü, hükmedici.

AY BURCU BAŞAK OLANLAR

Ana Fikir: Sürprizleri sevmem, her şeyi kontrol altına almalıyım.

Sihirli Kelimeler: Pratik zekalı, alçakgönüllü, titiz, çalışkan, irdeleyici ve yargılayıcı, mükemmeliyetçi, detaycı, kurnaz.

AY BURCU TERAZİ OLANLAR

Ana Fikir: Arkadaşlık dostluk önemlidir ama sevgi olmazsa olmaz.

Sihirli Kelimeler: Güzellik, huzur ve çekici her şeyi seven, düşünceli, saygılı, kararsız.

AY BURCU AKREP OLANLAR

Ana Fikir: İstiyorum o zaman elde etmem lazım.

Sihirli Kelimeler: Güç ve kontrol arzusu, analizcilik, sivri ve yıkıcı tutumlar, şifacılık, hırslı, cazibeli.

AY BURCU YAY OLANLAR

Ana Fikir: Gezmek, keşfetmek lazım.

Sihirli Kelimeler: İyi kalpli, olumlu, sevecen, dikkatsiz, araştırmacı, maceracı, felsefi, zaman zaman abartan, asil.

AY BURCU OĞLAK OLANLAR

Ana Fikir: Yalnız olmak kötü bir şey değil.

Sihirli Kelimeler: İrade, pratiklik, hırs, çaba, ün, şöhret, kapasite, disiplin, ciddiyet, başarı ve melankoli.

AY BURCU KOVA OLANLAR

Ana Fikir: Farklı olmayı seviyorum.

Sihirli Kelimeler: Orijinal, modern, ileri görüşlü, analizci ve sentezci, açık fikirli, farklı.

AY BURCU BALIK OLANLAR

Ana Fikir: Senin derdin, benim derdimdir.

Sihirli Kelimeler: Hayalperest, dalgın, hassas, duyarlı, melankolik, şefkatli, merhametli, yaratıcı, şair ruhlu

De-Niro

Bronz Üye
Sahip olduklarim bana yeter.Benim ozetim. :)

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
AY BURCU OĞLAK OLANLAR

Ana Fikir: Yalnız olmak kötü bir şey değil.

Sihirli Kelimeler: İrade, pratiklik, hırs, çaba, ün, şöhret, kapasite, disiplin, ciddiyet, başarı ve melankoli.

Vallah ben zaten 4 oğlak 3 akrep var doğum haritamda maşallah

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
Ay burcum degisiyor mu ki. :)
Güneş burcunuz boğa ana burcumuz yani
Ay burcu doğduğunuz anda ayın konumu ile belirlenen burç
Bu tüm gezegenleri için geçerli
Doğum günü yılı ili saati ile bakılıyor

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
Ay
horoskop-kozoroh.gif
Oğlakta

Topluma faydalı olmanın güvenliğini görüyorsunuz ve dış dünyada haklılık arıyorsunuz. Kendinizden ne istediğinizi ve kendiniz için ne istediğinizi hafife alabilirsiniz. Utangaçlığınıza, başkalarının sizi görmezden geldiği gerçeğine içerleme eşlik edebilir. Kendinizi işe yaramaz veya sevilmemiş hissedebilirsiniz. Dışarıdan onay aramayın, sizi şüphenizden kurtarmaz ve size zarar verir.

Ay 12. Evde

On ikinci evdeki Ay bazen günlük yaşamdan uzaklaşma ihtiyacı duyan yalnızlar yaratır. Bu kişiler kişisel ilişkilerinde genellikle duygusal istikrar bulamazlar ve genellikle kendilerini yalnız hissederler. Kolayca etkilenirler ve çevrenin hoş etkilerine tepki verirler. Bu bireyler çok kibar ve sıcak kalplidir. Başkalarının iyiliğine hizmet eden bir hayır kurumu, hastane veya diğer büyük kurumlar için çalışabilirler. Duyguları genellikle karışık olduğu için kendilerini iyi ifade edemezler. On ikinci evdeki Ay bu kişilerin ancak kendilerini diğerlerinden uzaklaştırdıklarında kendilerini güvende hissedeceklerini vurgular.

Merak edene açıklama bırakırım bu arada :eek:

De-Niro

Bronz Üye
Üç
Ay
horoskop-kozoroh.gif
Oğlakta

Topluma faydalı olmanın güvenliğini görüyorsunuz ve dış dünyada haklılık arıyorsunuz. Kendinizden ne istediğinizi ve kendiniz için ne istediğinizi hafife alabilirsiniz. Utangaçlığınıza, başkalarının sizi görmezden geldiği gerçeğine içerleme eşlik edebilir. Kendinizi işe yaramaz veya sevilmemiş hissedebilirsiniz. Dışarıdan onay aramayın, sizi şüphenizden kurtarmaz ve size zarar verir.

Ay 12. Evde

On ikinci evdeki Ay bazen günlük yaşamdan uzaklaşma ihtiyacı duyan yalnızlar yaratır. Bu kişiler kişisel ilişkilerinde genellikle duygusal istikrar bulamazlar ve genellikle kendilerini yalnız hissederler. Kolayca etkilenirler ve çevrenin hoş etkilerine tepki verirler. Bu bireyler çok kibar ve sıcak kalplidir. Başkalarının iyiliğine hizmet eden bir hayır kurumu, hastane veya diğer büyük kurumlar için çalışabilirler. Duyguları genellikle karışık olduğu için kendilerini iyi ifade edemezler. On ikinci evdeki Ay bu kişilerin ancak kendilerini diğerlerinden uzaklaştırdıklarında kendilerini güvende hissedeceklerini vurgular.

Merak edene açıklama bırakırım bu arada :eek:

Bu boga mi oluyor nunu hanim? :)

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
Üç

Bu boga mi oluyor nunu hanim? :)
Ben kendi burcumun aya denk gelenini attım
Sizin bilgileriniz olmadan sizin ay burcunua bakmam ne yazıkki mümkün değil
Doğum günü yılı saati ve ili

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
şu oğlağın bana verdiği melankoliden ne çektim canım kendim

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
Ay burcunuz ayni zamanda annenizle olan iliskinize isik tutar arkadaslar.
Ben ay burcunu en önemli duygular olarak biliyordum snaırım en çok ondan söz ediliyor.
Baya bir detayı varmış :eek: Konu sıkmasın diye özetleyerek paylaşıyorum gerçi :)

Üst Alt