Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Tabura yeni bir komutan gelmiş ve askerleri toplayarak bir konuşma yapacağını duyurmuştu.
Bütün askerler toplanınca komutan başladı;
- Bugün tanışmak için sizleri buraya topladım. Benim adim Ahmet, soyadım Kırç. Tekrar ediyorum, soyadım Kırç. Arada R var. Sakin ola diliniz sürçmesin çok fena yaparım. Herkes iyice ezberlesin, hata istemem!
Askerler dağıldı ve herkes 'Arada R var, arada R var' diye içinden ezbere koyuldu.

Komutan ise bu konuda ne kadar hassas olduğunu göstermek için sağda solda gördüğü askere soruyordu;
- Sen asker…
- Emredin komutanım!
- Soyadım ne benim?
- Kırç komutanım.
- Aferin sana… İşinin başına dönebilirsin
Komutan böyle böyle her gün bir kaç kere soyadını soruyor ancak kimse şaşırmıyordu.
Temel ise bu konuda çok sancılıydı. Ya bir gün piyango kendisine çıkarsa?

Korkunun ecele faydası yok. Nihayet bir sıra kendisine geldi ve tören sırasında yanından geçen komutan aniden arkasına dönüp, Temel’i işaret ederek sordu;
- Sen asker… Soyadım ne benim?
Temelin heyecandan dili tutulmuştu. Konuşamıyor, yaprak gibi titriyordu.
Komutan ise gayet sinirliydi;
- Sana söylüyorum asker…
Arkasındaki arkadaşı baktı ki Temel'in başı belaya girecek fısıldadı;
- Arada R var, arada R var...
Bunun üzerine Temel derin bir nefes alıp rahatladı ve cevap verdi;
- Gört…

pumpkin

kabaktan dönenin kaşığı kırılsın
Elmas Üye
lisede ingilizce dersindeyiz hep söz hakkı istiyoruz ama hoca sallamıyo. derken yine bi soru sordu. soruya bakmadım ama alışkanlık parmak kaldırdım. hoca da bana söz hakkı vermesin mi.... resimde ne yaptıklarını soruyordu. kelime aklıma gelmedi, they are yapiying piknik demiştim sghdfkjlkl ondan sonra hep hatırlayamadığımız kelimeleri böyle türkçeleştirmiştik hoca da bişey demiyordu :honk: niye bu geldi ki benim aklıma şimdi :honk:

Üst Alt