Erdem neden önemlidir ?

Raison Detre

Altın Üye
Çünkü "o" olursa bu dünyadan her şeyinizi kaybetmiş olarak gitmezsiniz, ölürken bile sıkı sıkı sarılıp gurur duyabileceğiniz bir şeydir erdemli olmak, 5-6 tane var sarılalım birine geç olmadan.

S

Serçe

Erdem mi ?
Bu kadar şerefsizin olduğu bir dünya da Erdemli olsanda adını Ahlaksız koyarlar. Paran varsa her haltı yesende Erdemlisin paran yoksa erdemi agzıma alamazsın. Dünya satılık .)

Raison Detre

Altın Üye
Erdem mi ?
Bu kadar şerefsizin olduğu bir dünya da Erdemli olsanda adını Ahlaksız koyarlar. Paran varsa her haltı yesende Erdemlisin paran yoksa erdemi agzıma alamazsın. Dünya satılık .)

Lakin erdem başkaları için veya başkaları adına edinilen bir bir şey değil, o yüzden erdemli insanlar için bilinmek ya da onanmak önemli değildir, kişinin kendisi için gerekli, özellikle son zamanlarında keşkeler yerine iyikiler ile geberip gitmeyi sağlar.

S

Serçe

Lakin erdem başkaları için veya başkaları adına edinilen bir bir şey değil, o yüzden erdemli insanlar için bilinmek ya da onanmak önemli değildir, kişinin kendisi için gerekli, özellikle son zamanlarında keşkeler yerine iyikiler ile geberip gitmeyi sağlar.
Bakın efendim Erdem insanı güçlü kılan bişeydir. Kimseye gebe olmamak ve yalan söylememektir. Çünkü kimse sana zarar veremez. Ama öyle bir dünya da var olmuşuz ki en hassas yerinize canınıza dokunduklarında sizi bertaraf edip istedikleri kıvama getirip birde Ahlak abidesi kesilirler. Sonra söver insan yada başka bişey.

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu

dinamickaygısız

Platin Üye
Masum ve saflık edebiyatı yapıp hayatınıza giren insanların erdemden ne kadar da yoksun olduklarını görürseniz ona da şaşırmayın. 😃
bu bir genelleme değildir böyle şeylerde olabilir karşılarsanız diyorum. Çünkü böyle insan müsveddeleri hep benim karşıma çıkar 😃

Son düzenleme:
Üst Alt