Yıldız Tilbe'nin köpek zehirleme muhabbeti

yıldız haklı mı?

• Kullanılan toplam oy
    8

Bel far niente

İyiler ilk görüşte tanınmaz.
Altın Üye
Geçen günlerde yıldız tilbe denilen bilisiz kimse şöyle bir twit atmıştı;

2222.png

Bu twiti atmasının sebebi ise sokak köpeğinden kaçmaya çalışan bi kıza araba çarpması.

Siz bu twit hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bel far niente

İyiler ilk görüşte tanınmaz.
Altın Üye
Çocukluğum köpeklerden kaçmak ile geçti yakalasalardı muhtemelen defalarca ısırırlardı hatta burada bi anımı da anlattım köpeklerden kaçarken benim duran kamyona kafa attığım bir anımdı neyse durum bu.
Şimdi kimse ne kendi çocuğunun ne başkasının çocuğunun başına böyle bir şey gelmesini istemez, gelirse de en az onlar kadar üzülür ama burada bahsi geçen bir HAYVAN, bilinçli bir şekilde insanların hayatına kastetmiyor sonuç itibariyle hepsi içgüdüsel davranışlar ve her sokak köpeği de insanları kovalayıp saldırmıyor öyle olsaydı hepimizi her gün köpekler kovalıyor, parçalıyor olurdu.
Düşünün insanların canını zevk ile alan, acı çektirerek öldüren mahluklara bile hukuki haklar tanınıyor ve yargılanıyorlar, avukat tutabiliyorlar, kendilerini savunabiliyorlar vs vs... ve bunlar dediğim gibi hepsini bilinçli ve isteyerek yapıyorlar ama hayvanlar tamamen masum ve içgüdüsel hareket eden canlılardır...
Bazıları da işte köpeklerin kedilere saldırdıkları videoları paylaşarak köpek düşmanlığı yapıyor, arkadaşım biz insanoğlu olarak günde yüzbinlerce belki milyonlarca cana kıyıyoruz, bazılarını keyfi bazılarını ihtiyaç olarak bazılarını ise güç gösterisi olarak vs vs. o halde bu mantıkla hayvanların insanları zehirleyerek öldürmesi gibi bir durum olsaydı bu durumda haklı mı olacaklardı?
Yazılacak o kadar çok şey var ki bu konuda işte...
Yıldız bir cahildir ve insanlıktan nasibini almamıştır, canının sokaktaki köpeği geçtim karıncadan daha az değeri vardır benim için şu yazıdan sonra. O kadar insanlıktan bahsedip bunu demem ironik mi? hayır, ben insanları iyi, kötü veya canavar diye kategorize eden bir kimseyim şu an yıldız benim için canavar kategorisine dahil olduğu için canının benim nezdimde hiçbir önemi yoktur.

Son olarak şu sözü de buraya bırakmak isterim;

Bütün insanlar suçlu değildir ama bütün hayvanlar masumdur.

Son düzenleme:

döngüsel

Don't give up!
Süper Mod
Saldırgan köpekler için demişti bu lafı.

Şöyle bir şey var, köpeklere çip takılması yasallaştıktan sonra sokağa atılan bir çok vahşi tür oldu. Halbuki çok yüksek miktar da değildi bu para. Bir karma aşıdan daha ucuz.

Her neyse... Çip takılmayan, sokağa salınan ve özellikle saldırgan olsun diye eğitilen ya da doğası gereği saldırgan olup da bunu dizginlemek için hiçbir eğitim verilmemiş pitbul gibi vahşi türler Bel far'ın da dediği gibi bilinçsiz bir şekilde saldırmaya başladı. Aç oldukları için, onlardan korkuldukları için kimse yaklaşamıyor. Bu durum daha da saldırganlaşmalarına neden oluyor.

Yıldız Tilbe'nin hayvanlara karşı ettiği laflar ne yazık ki çok acımasız olmuş. Onun tabiriyle zehirli et verilip gebertilmeleri fazlaca insafsız bir bakış açısı. Bu hayvanlar için bir sürü çözüm yolu varken acı çekerek öldürülmelerini doğru bulmuyorum. Tecavüzcüler, katiller ve daha pek çok adi suçtan hüküm giyen insanların bile affa uğradığını görüyoruz. Söz konusu hayvanlar olunca, bu kadar ilkel olunmasına gerek yok.

Bu hayvanları da savunmuyorum ve saldırgan köpeklerin neden olduğu durumları gördükçe derin üzüntü duyuyorum.

limonata

Altın Üye
Kontroller artsın, hayvanlara sağlıklı ortam sunulsun vs. gibi önlemlere ne gerek var
Tabi canım öldürün hemde en hassas noktaları olan açlıkla öldürün
Bu zihniyetin ben... Ne diyeyim ha.

Ayyyy nefret ediyorum hayvanları böyle canavar ilan eden insanlardan
Kontrol tedavi aşı neyse bu hayvanların böyle olma sebebi okuyan iş erbabı bulsun zehirleme nedir ya

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
Geçen günlerde yıldız tilbe denilen bilisiz kimse şöyle bir twit atmıştı;

2222.png

Bu twiti atmasının sebebi ise sokak köpeğinden kaçmaya çalışan bi kıza araba çarpması.

Siz bu twit hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yıldız tilbe yıllardır dinlediğim çok sevdiğim bir sanatçı şarkılarını bile dinleyemez hale geldim.Nefret ettim kadından.
İnsanları hayvanları zehirlemeye teşvik etmek nedir ya nasıl bir beyinsizliktir. :mad::mad::mad::mad:

pumpkin

kabaktan dönenin kaşığı kırılsın
Elmas Üye
gebersin demeyelim de insanlara zarar vermesi engellensin diyelim :dyg:

ya bi canlı sonuçta ama köpekler kapatılsa neden kapatıldı demem, korkuyom ben .s.s

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu

ya bi canlı sonuçta ama köpekler kapatılsa neden kapatıldı demem, korkuyom ben .s.s
Kapatılsın demeyelim de başiboş gezmesin eğer zararlıysa diyelim :d

CaT

🎈
Board Admin
Köpekler ile dostluk kurabilseniz, Insanlari gözünüz görmez. Diyeceklerim bu kadar :)

CaT

🎈
Board Admin
ama sabah yedide ise giderken banada havliyo namissizlar :D

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
ama sabah yedide ise giderken banada havliyo namissizlar :D
Banada havlıyorlardı eskiden.. hiç şikayet etmedim.
Hayvanları taşlayan tekmeleyen korkutan insanlar olduğu sürece insanlardan korkan hayvanlar insanlara saldırabilir.
Bu döngüde önce kendimizi düzeltip sonra hayvanları eleştirsek daha hakkaniyetli olurdu düşüncesindeyim.

• Sad
Tepkiler: CaT

Fluffy

🐼
Elmas Üye

Düğmesi de yok ki nasıl kapatacağız 😬

Raison Detre

Altın Üye
Hayvanlar hayvandır, insan hayatını tehdit ettiği noktada itlaf edilir, binlerce yıldır böyle yapıyoruz. Ha yıldız abartmış, itlafın daha acısız yöntemleri var , bu konuda ingiltere’yi örnek almalıyız.

Fluffy

🐼
Elmas Üye
Hayvanlar hayvandır, insan hayatını tehdit ettiği noktada itlaf edilir, binlerce yıldır böyle yapıyoruz. Ha yıldız abartmış, itlafın daha acısız yöntemleri var , bu konuda ingiltere’yi örnek almalıyız.
Üzüyorsunuz beni

Raison Detre

Altın Üye
Üzüyorsunuz beni

neden hayvanlara hayvan demeyelim mi ? İç güdüleri ile yaşayan canlılar değil mi ? Binlerce yıldır inşa ettiğimiz toplumları vahşi doğaya karşı inşa ettiğimizi bilmiyor musunuz ?

beton bloklar arasında hayvan hakları savunulmaz kanaatindeyim. Sık sık görüyoruz dağlarla tepelerde çeteleşip insanlar kediler diğer köpekler vs gibi diğer canlıların yaşamlarını tehdit ediyorlar.

itlaf edilip , yeni evcil hayvan yasası katılaştırılmalı, şu an ki köpek popülasyonu normal düzeyine indirgendikten sonra çok sıkı kısırlaştırma politikaları uygulanmalıdır.

Siz üzülseniz de üzülmesiniz de olması gereken değişmez.

Üst Alt