Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Özel öğretim kurumları ile Bakanlık dışındaki kamu kurumlarında görev yapan öğretmenlerden veya uzman öğretmenlerden, gerekli şartları taşıyanlar, Bakanlıkça uzman öğretmen veya başöğretmen unvanı için düzenlenecek eğitim programına ve yazılı sınava başvuru yapabilecek.

Yazılı sınavlara ilişkin duyuru, sınav tarihinden en az 6 ay önce Bakanlığın internet sitesinde ilan edilecek. Duyuruda, sınava başvuru tarihi, sınavların yapılacağı tarih, sınav konularının ağırlıkları, sorulacak soru sayısı ve puan değeri ile Merkez Sınav Komisyonunca belirlenecek diğer hususlara yer verilecek.

Yazılı sınav, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik için ayrı ayrı olmak üzere yılda bir defa yapılacak. Bu sınavlarda 100 puan üzerinden 70 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılacak.

Yazılı sınav sonuçları, sınavın yapıldığı tarihten itibaren en geç 30 gün içinde Bakanlığın internet sitesinde duyurulacak.

Uzman öğretmen veya başöğretmen unvanı verilenlere, sertifikanın düzenlendiği tarihi takip eden ay başından itibaren unvanları için öngörülen eğitim öğretim tazminatı ödenecek ve her unvan için ayrı ayrı olmak üzere bir derece verilecek.

Özel öğretim kurumları ile diğer kamu kurumlarında öğretmen olarak görev yapanlardan uzman öğretmen veya başöğretmen unvanını aldıktan sonra Bakanlık veya diğer kamu kurumlarının öğretmen kadrolarına atananlar, göreve başlama tarihi itibarıyla uzman öğretmen veya başöğretmen unvanları için öngörülen haklardan yararlanacak

Diğer kamu kurumlarında görev yapan uzman öğretmen ve başöğretmenler de uzman öğretmen veya başöğretmen unvanı için öngörülen haklardan yararlanacak.

Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihte uzman öğretmen veya başöğretmen unvanını haiz öğretmenler, bu unvanları kullanmaya devam edecek.

Uzman Öğretmenlik Mesleki Gelişim Çalışmaları, Başöğretmenlik Mesleki Gelişim Çalışmaları, Uzman Öğretmenlik Eğitim Programı ile Başöğretmenlik Eğitim Programı kapsamı, içeriği ve diğer hususlar, Bakanlıkça düzenlenecek.

döngüsel

Don't give up!
Süper Mod
Başöğretmen diyince aklıma sadece Atatürk gelir.

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Başöğretmen diyince aklıma sadece Atatürk gelir.
Bu sanirim ayrı yazılıyor fakı orada olabilir

Ayy yani bu ünvan Atatürk ile özdeileşti bence, ne yapılmaya çalişiyor anlatmiş değilim

döngüsel

Don't give up!
Süper Mod
Bu sanirim ayrı yazılıyor fakı orada olabilir

Ayy yani bu ünvan Atatürk ile özdeileşti bence, ne yapılmaya çalişiyor anlatmiş değilim
Bir sonraki nesilde aynı çağrışımı yapmamak amaçları. Yavaş yavaş uzaklaştırmak, Atatürk'ten ve yaptıklarından.

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Bir sonraki nesilde aynı çağrışımı yapmamak amaçları. Yavaş yavaş uzaklaştırmak, Atatürk'ten ve yaptıklarından.
Atatürk`ü sevmek zorunda değil kimse
Fakat saygı duyulması gerekiyor (bir de neyine göre sevmezler onu da anlatmiş değilim sanki tavuğuna kış demiş)

Vatanın topraklarına hayrı dokunan emeği geçen insanlara karşi tutumumuz saygı olmalı zaten

Gerçi biz koynumuzda yılan beslemeyi severiz nerede işe yaramaz insan varsa yüceltiriz neyse Silivri soğuk der şimdi @SleepleSsS

Üst Alt