Üzerine sohbetin boş olduğu konular

• Konuyu başlatan Silinen üye 151
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
S

Silinen üye 151

Siyaset, spor, tarih ve din..
Fazlası insanı boğan gereksiz muhabbetler..

Daha analitik düşünüp maddesel gerçekler üzerine konuşmak, tartışmak her zaman daha iyidir.. :)
Yukarıdaki konular insanları bölerken, bilim ve teknoloji insanları birleştirir..

Bel far niente

İyiler ilk görüşte tanınmaz.
Altın Üye
İnsanları birleştiren şey hoşgörüdür ve diğer insanların fikirlerine saygıdır. Şimdi burada sana onlarca bilim konusunda farklı fikirlere düşüp kavga eden insanların örneklerini verebilirim ama senin amacın sadece antipati kasmak ve milleti kışkırtmak yıllardır bu tarz mesajlar ve konularla bunu yapıyorsun.

Bel far niente

Altın Üye
Komik olan her gittiğin yerde insanların seni alay konusu etmesi, her gittiğin yerde insanlara sataşman ve bu şekilde dikkat çekmeye çalışman. Yapıcı veya ılımlı konuştuğun çok az, kimseye kendini sevdirmek gibi bir zorunluluğun yok ama her gittiğin yerde insanların senden rahatsız olmaları ve antipati duymaları da sende bir problemin olduğunu gösterir.
Her fikrin uç seviyede, yani ben bilirimcilik hat safhada ve bu fikirlerin bu kadar uçken, kesin böyleymiş gibi düşünürken bir kaç ay sonra tekrar değişiyor ve bu seferde o kabul ettiğin fikirler doğru olmaya başlıyor.
Kardeşim iyi bir insan olabilirsin ama sevilebilecek bir insan olduğunu sanmıyorum. Senin kendi fikirlerin dışında hiçbir fikre ve düşünceye saygının dahi olduğuna emin değilim.

İnsanların günlük hayatın yorgunluğundan uzaklaşmak için girdiği sohbetleri ve etkinlikleri bile gereksiz nitelendirmişsin... İnsanların ruhunu beslemesi gerektiğini bile unutmuşsun sanırım.

S

Silinen üye 151

Bak sen cidden çok boş yapıyorsun.. :) Bana karşı cidden çok ön yargılısın
İnsanların hakkımda ne düşündüğü önemli değil, forumlardan bir şey kasmıyorum. Beni kendinle karıştırma lütfen :)
Buna zaten ihtiyacım yok. Komik dedim çünkü senin saygıdan ve hoşgörüden bahsetmen çok komik, bence.. Bu da benim fikrim madem o kadar hoşgörülüsün saygı duy assffdgdh..
Beni denetlemek yargılamak yerine kendi hayatına odaklanmanı tavsiye ederim.. :) İyi ya da kötü sana ne ki? Senlik bir durum mu var? Yok.. Boş yapmana gerek yok. Ben her türlü fikrin söylenme özgürlüğüne saygı duyan biriyim. Bir fikrin söylenmesine saygı duymakla o fikre katılmak farklı şeylerdir.. Bugüne kadar forum sitelerinde farklı düşünüyor diye kimseyi şikayet etmişliğim yoktur..
Yok ben öyle nitelendirmedim. Yine de kafandan yargılayıp kurmuşsun.
Bence de forumlar sadece kafa dağıtmak için var.. Bak bu konuda aynı düşünmüşüz.. Senin gibi insanlar kafa takan insanlar olmasa daha eğlenceli olacak.. Alıntı yapmasan sen de problem değilsin de.. Tabii ki forumlar, forum oyunları, takılmalar sohbet muhabbet için falan var.. :)
Fikirler düşünceler değişebilir, hayat bu kadar değişirken..
Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir zaten..Asıl sıkıntı bozuk bir plak gibi yıllarca aynı şeyi söylemek, aynı parçayı çalmaktır..
Küçük dünyanda kurup kurup bana saldırma,
Ne bu gerginlik bu kadar kasma ya, free ol biraz..
Herkese düşman gözüyle bakma.. Her farklı düşüneni damgalama..
Antipati kasma ne saçma laflar ithamlar bunlar.. :)
Şu foruma her girdiğimde bana hakaretlerini okumak zorunda mıyım?

Evet bence de saygı ve hoşgörü.. ;)

Bel far niente

Altın Üye
Küçük şeylerle mutlu olabilecek bir tip..
Durup dururken şu cümleyi kurma gereği duyan kişi bana kurulma falan diyor.
İnsanlar diğer tarafta senin ti ye alıp içinden geçerken haksız ve yersiz konuşuyorlar diye seni savunduğum günün akşamı arkadaşlık isteği yollamış olmanda zaten forumları ne kadar ciddiye almadığını göstermişti... O kadar yalnızsın ki, derdini paylaşabileceğin arkadaşların bile yok muhtemelen, seni gram savunan insanlara direkt sarılmaya çalışıyorsun.
Ben seni gayet iyi tanıyorum, gayet çözdüm. Tek derdin dikkat çekmek, her tavrın saldırgan, her konun saldırgan, mesajlarının büyük bir çoğunluğu saldırgan. Küçük dünyammış, koca dünyanda ki yalnızlığından mı forumlara girip sürekli toxic konular ve mesajlar atmanın sebebi?
İçindeki nefreti bir yerlere kusmak istiyorsan defol diğer tarafa kus. He doğruya X sana prim vermiyor konularını siliyordu en son hatırladığım kadarıyla?
İnsanlarla sağlıklı iletişim kuramıyor olmanın sancısını biz çekmek zorunda değiliz kardeşim.
Bundan sonra ben de burada sana toxic konu açma izni vermiyorum, madem insanları birleştirecek, onları hoş sohbettin içine çekebilecek yapıcı ve daha değerli konuları biliyorsun onları aç hadi bakıyım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt