Tesettürde Siyah Giymek Şart mıdır?

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Hocam dinimizde örtü tam olarak ne durumda olmalı? Ben şimdi uzun mont ve uzun siyah bir eşarp takmaya başladım. Önceden renkli ve kısa şeyler giyiyordum. Ara ara içimden bir ses bırak böyle giyinmeyi diyor. Nasıl bir yol izlemeyim?

Dinimizin Müslüman kadına emrettiği kıyafet onu, yabancısı durumundaki erkeklerin gözünde dikkat çekmez şekle sokan kıyafettir. Renk önemli değildir. Siyah şart değildir. Zorunlu bir modeli yoktur. Ölçü önemlidir:

Cevap :

Yabancı bir erkek baktığında kıyafetin içindeki kadın hakkında ayrıntı hissedemeyecek,
Açık bir israf olmayacak,
Yüzde yüz kâfirleri sembolize eden bir kıyafet olmayacak.

Nureddin Yıldız / Fetva Meclisi

Tupac

Gümüş Üye
Kapalı kadın modası diye bir şey var. Neden var? Amaç dikkat çekmemek değil mi?

Kapalı modası aslında günümüzün modern islam olayına kanıp,Nefsini o şekilde köreltmesi için kadınların ortaya çıkmış bir ticari uyanıklık. Eee buna da kanan çok var.

Es1967

Altın Üye
Yazın sıcakta güneş ışınlarını çekiyor siyah giymeyin yanarsınız

Ayet sadece ziynet yerlerinizi örtün diyor. Öyle komple siyah giyip peçe falan takmak yok yani. Arap adetleri işte.

CaT

🎈
Board Admin
Hep kadinlara yüklenilmis yine

Günışığı

Gümüş Üye
Kapalı modası aslında günümüzün modern islam olayına kanıp,Nefsini o şekilde köreltmesi için kadınların ortaya çıkmış bir ticari uyanıklık. Eee buna da kanan çok var.
Duruşu olmalı insanın eğer Rabbinin kurallarına uymak için örtündüysen moda ne alaka ama değil mi?

Dikkat çekici olmamak gerek

Tupac

Gümüş Üye
Duruşu olmalı insanın eğer Rabbinin kurallarına uymak için örtündüysen moda ne alaka ama değil mi?

Dikkat çekici olmamak gerek
Oradaki olay o zaten. Dikkat çekmeden,farklı hislere yol açmadan giyinmek. Ha tamamen kapanmış,siyah çarsaflıya da hallenenler var onları saymıyorum :D

dinamickaygısız

Platin Üye
dekolte açıklığıyla ahlak ilişkilendirenler olduğu gibi :honk: şarkıcı Gülşen’e neler söylendi. Püğğ ahlak elden gidiyea oldular :honk:

Üst Alt