Sleep usta ile peynir tatlısı (ev usulü)

SleepleSsS

Yorumbaz
Bugün ne yiyeceğiZzZ

Marketten almış olduğumuz son kullanma tarihi yaklaşan peynir tatlımızı yiyeceğiz bugün.
1 litre suyun (ıscak da olabilir) içine tammm 4 su bardağı (tepeleme dolduruyoruz) şeker koyup nazikçe karıştırmaya başlıyoruz.
Orta ateş ocağımızda şeker su ile karışıncaya kadar karıştırdıktan zonra peynir tatlısı paketimizi haşin bir şekilde yırtıp, minnak tatlılarımızı karışımımız ile buluşturuyoruz. Dikkat edilmesi gereken şey çok yüksekten atarsanız sağa sola sıçrama olabiliyor. Düşmenin etkisi ile derine doğru dalış yapan minnak tatlılarımızı sevgiliyi okşar gibi nazik kibar karıştırarak yaklaşık 15 -20 dk pişiriyoruz (17,5 dk ideali). Pişirme sırasında minnak tatlılarımızın pozisyonlarını sürekli değiştiriyoruz ki bu işin püf noktası burası.
sunum:
Ben şahsen 3 adet tatlımızı tabağın ortasına sırt sırta verecek şekilde konumlandırıp, üzerine taze sıkım tahini biraz yüksekten bocalama döküp, üzerine elde kırmış olduğumuz biraz diri ceviz parçaları ile süsleyerek sunum yapmayı seviyorum.
Afiyet olsun

ExEB0f.jpg

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Ellerine sağlık @SleepleSsS çok güzel görünüyor özellikle servis etme şekli iştah açici

CaT

🎈
Board Admin
Tarif te ayri bir özen ile yazılmış tatli ile arasinda bir titreşim olmus, zevkle yemek yapiyorsun sanirim

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Tarif te ayri bir özen ile yazılmış tatli ile arasinda bir titreşim olmus, zevkle yemek yapiyorsun sanirim
Okurken zevk ve heyecanla okudum. Okuyucuya da yansıtmış dimi adeta tahin olup tatlıların üzerine kendisi akmış hele o cevizleri elleriyle parçalarken...
Tatlılara sırt sırta pozisyon aldirirken eridik eridik okurken duyguyu geçirdi bize

Sana puanım 10

• Love
Tepkiler: CaT

SleepleSsS

Yorumbaz
Sevgi katılmamış hiçbir yemek güzel değildir.
Gizli tarif olarak ben her yemeğime bir tutam sevgimi koyuyorum son karıştırmada

şlkşlkşlkşlk

SleepleSsS

Yorumbaz
Okurken zevk ve heyecanla okudum. Okuyucuya da yansıtmış dimi adeta tahin olup tatlıların üzerine kendisi akmış hele o cevizleri elleriyle parçalarken...
Tatlılara sırt sırta pozisyon aldirirken eridik eridik okurken duyguyu geçirdi bize

Sana puanım 10
O tahinin tatlılar ile buluştuğu an ve sonrasında yavaş yavaş tatlıların üzerinden tabağa doğru akarken aldığım hazzı magnum bademli yerken bilem almıyorum

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
O tahinin tatlılar ile buluştuğu an ve sonrasında yavaş yavaş tatlıların üzerinden tabağa doğru akarken aldığım hazzı magnum bademli yerken bilem almıyorum
Afiyet olsun löp löp löp et olsun

kemal paşa değil mi bu ya..... peynir tatlısı denince başka bir şey diye girdim konuya......
sanıyorum hayrabolu tatlısı demek istedi peynir tatlısı derken. hayrabolu tatlısı yapılır iken tuzsuz peynir kullanılmakta. dediğin gibi peynir tatlısı bambaşka bir şey. TŞK.

Üst Alt