Sınıf Anneliği İsim Değiştirdi.

Fluffy

🐼
Elmas Üye
Gerekçe göstermeden para toplayan da oldu, izin almadan derslere dahil olan da. Bu şikayetler bazı veliler tarafından yapıldı. Sınıf annelerine karşı denetleme istendi.

Milli Eğitim Bakanlığı da, hali hazırda mevzuatta olmayan sınıf annelerine karşı harekete geçerek, valiliklere yazı gönderildi.

Ancak bu durum velileri ikiye böldü. Kimi okullarda sınıf annesi uygulaması kaldırıldı kimilerinde ise, isim değiştirdi ve sınıf temsilcisi oldu

Uzmanlara göre, sınıf anneliği uygulaması bazı çocukların "dışlanmış" hissetmesine neden olabilir.

Psikolog Hacer Yücetürk Şahin, "Annesi çalışan veya annesi herhangi bir sebeple okula sadece veli toplantılarında uğrayabilen velilerin çocuklarıyla sınıf annesi ve etrafındaki grubun çocukları arasında yalnızlık dışlanmışlık çaresizlik hissettirebilir." dedi.

81 ilin valiliklerine gönderilen yazıda bakanlık, öğretmen dışındaki kişilerin sınıfa müdahalesinin eğitim niteliğini bozduğunu vurguladı.
Sınıf annesi ve benzeri adlar altındaki uygulamalara izin verilmemesi istendi.

Frenk

Altın Üye
Statü kaybını kabullenemeyen
okul yönetimi ile içli dışlı olanlar devam ediyor her halde

çok acı

Börteçine

Bronz Üye
Ben demiştim demekten hiç hoşlanmıyorum ama maalesef ki demiştim. Sınıf annelerini okullardan uzaklaştıramazsınız. Onlar kapıdan anne olarak çıkar, elti olarak girer, baldız olarak girer, görümce olarak girer. Bunları bile yasaklasanız bu sefer amca olarak girerler, AMA GİRERLER, GELİRLER.

Zaten hiç gitmediler ki...

Üst Alt