Sevgili Yay lar

• Konuyu başlatan Serçe
  • Başlangıç tarihi
S

Serçe

Ateş + Değişken (23 Kasım – 21 Aralık)

Tanımlayan söz: Kendimi yeni ufuklarda arıyorum

Olumlu ve yapıcı kullanıldığında: Yeniliğe açık, felsefi, hareketli ve özgürlüğüne düşkün, iyimser ve inançları güçlü, başkalarına ilham veren, geniş düşünen

Kötü kullanıldığında ve abartıldığında: Dikkatsiz ve atıp tutan, aşırı zevk düşkünü, abartılı, kaba ve fanatik, dogmatik, sorumsuz ve savruk

Yönetici gezegeni: Jüpiter

Elementi: Ateş

Niteliği: Değişken

Mitolojisi: Bu burcun figürlerini tarihte tam olarak belirlemek zordur. Babilliler onu savaş tanrısı Nergal olarak ifade etmişlerdir. Okçu simgesi yarı insan- yarı beygir biçiminde görülür. Bu figürün yunan mitolojisindeki karşılığı santorlar ve özellikle Kiron'dur. Kiron, Pelion dağında kılıç kuşanmış, Herkül'ün okları tarafından kalçasından yaralanarak dayanılmaz acılar yaşamıştır.

Vücutta karşı geldiği bölge: Kalçalar, baldırlar

Rengi: Koyu mavi, mor

Metali: Kalay

Taşı: Topaz

İlişkilerinde eğilimleri: Yay’lar yakın beraberliklerinde özgürlük ve deneyimlere açık olmayı arzu ederler. Onlar için bir beraberlik kısıtlayıcı olmamalı, her iki tarafı da besleyen bir yolculuk gibi olmalıdır. Yay özgürlüğüne fazlasıyla düşkün ve kendi görüşlerinde de sağlam kalmak ister. Onunla bir beraberlikte, siz de maceraya açık olmalı ve iyimser bir tutum sergilemelisiniz. Yay’lar onları entelektüel açıdan besleyen ve sürekli meşgul edebilen kişilerle beraber olmayı arzu edeceklerdir. Eğer fazla ağır ve risk almayı sevmeyen bir karaktere sahipseniz, bu beraberlik çok uzun ömürlü olmayabilir.

@Pluviofil 🌸

Cafuné

Altın Üye
Bazıları doğru :)

S

Serçe

Ya işte fala inanma falsız kalma derler ya ondan işte eğlence kısmındayız biz.

pumpkin

kabaktan dönenin kaşığı kırılsın
Elmas Üye
ben hayatım boyunca hayatımın yayını aradım, ama çıkmadı karşıma nalet ossun .s.s

Nargaroth

⸸Blasphemous⸸
Yönetici
Olumlu ve yapıcı kullanıldığında: Yeniliğe açık, felsefi, hareketli ve özgürlüğüne düşkün, iyimser ve inançları güçlü, başkalarına ilham veren, geniş düşünen

Kötü kullanıldığında ve abartıldığında: Dikkatsiz ve atıp tutan, aşırı zevk düşkünü, abartılı, kaba ve fanatik, dogmatik, sorumsuz ve savruk
Lanet olsun bu benim!
oFFcuM.jpg

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
@Serçe hanım bu özelliklerin bazisi beni hiç yansitmiyooorr

Üst Alt