Saç Kurutma Makinesine Nemli Elle Dokunduğumda Elektrik Çarpıyor- Önlem

Henüz yeni aldığım diyebileceğim saç kurutma makinemi duş aldıktan sonra nemli elle açınca elektrik çarpıyor. Yeni almama rağmen böyle bir durumla karşılaşmam beni çok şaşırttı. Sorunun çözümünü araştırdığımda bu tarz durumları önlemek için saç kurutma makinelerine anti spark (kıvılcım önleyici) açma kapama düğmesi konulduğunu öğrendim. Saç kurutma makinesi alırken bu özelliğe kesinlikle dikkat etmeniz gerekiyor arkadaşlar. Aksi halde benim yaşadığımı yaşayabilirsiniz. Ben görece ucuz kurtuldum, daha şiddetli bir elektrik çarpması da yaşayabilirdim, hatta ölüme bile yol açabilirdi.
1595845180986.png
1595845200200.png

Özellikle küçük çocuğunuz varsa daha da dikkatli davranmanız gerekir. Çok daha ciddi sonuçlar doğurabilir. Üretici firmayı aradığımda ise aldığım üründe bu düğmenin bulunmadığını, ürünün modelini yükseltmem gerektiğini söylediler. Umarım bir an önce bu düğme bir standart haline gelir. İnternette biraz araştırma yaptım ve anti spark, Emc uyumu gibi her elektronik cihazda bulunması gereken bazı özellikli düğmelerin dünya genelinde çok yaygın olduğunu öğrendim. Kaliteli markalar bu tarz özelliklere dikkat ediyordur fakat bu gibi özelliklerin bir standart haline gelmesi gerek. Araştırırken denk geldiğim, bu konuda bir çok firmaya ürün satan bir yerin linkini paylaşıyorum. Başınıza bu tarz bir durum gelirse bilgi almak için danışabilir, eğer bu sektörde bir firma iseniz ürünlerinizi geliştirmek için iletişime geçebilirsiniz.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Fluffy

🐼
Elmas Üye
Nemsiz elle tut

Üst Alt