Ruşur Taşı Ne İşe Yarar?

Fluffy

🐼
Elmas Üye
Katılım
28 Şub 2023
Mesajlar
12,863
Tepki puanı
1,899
Puanları
113
Yaş
33
Konum
Miuw
Cinsiyet
Kadın
Ruşur taşının en bilinen özelliği cildi beyazlatmasıdır. Ruşur taşının cildi beyazlatıcı özelliğinden dolayı ciltte meydana gelen kararmalar üzerinde kullanılabilir.

Ruşur taşı doğal bir peelingtir. Cilde uygulandığında gözeneklerin açılmasını sağlar ve cilde nefes aldırır.
Kişilerin korkulu rüyası olan akne ve sivilce lekelerinin azalmasında kullanılır.

Ruşur taşı ile cilt ölü derilerden temizlenir. Deriye canlılık katar.

Sakinleştirici özelliği bulunan ruşur taşı ile vücuda masaj yapıldığında cildi sakinleştirdiği ve gerginliği aldığı bilinmektedir.

Ruşur taşının detoks etkisi de bulunmaktadır.RUŞUR TAŞI NASIL KULLANILIR?

Cilt yıkandıktan sonra taştan küçük bir parça koparılarak su ile macun kıvamına getirilir. Ardından bu macun cilde nazik hareketler ile uygulanır. Ürün yaklaşık bir dakika kadar bekletildikten sonra nazik hareketlerle durulanır. ruşuru durularken ılık su tercih etmek ve nazik hareketlerle cilde masaj yapmak gözeneklerin daha iyi temizlenmesine yardımcı olur. Ancak sert hareketler ve ürünü ciltte uzun süre bekletmek tahriş ve kuruluk gibi istenmeyen sonuçlara sebebiyet verebilir.

Screenshot_20231118_222300_com.opera.browser_edit_8442860675794.jpg

Ürün cildin hemen her kısmına uygulanabilir. Diz ve koltuk altı bölgelerinde kararma sorunu olan kişiler bu alanlarda ruşurdan faydalanabilir. Ruşurun uygulanma aralığı için de belirlenmiş bir kısıtlama bulunmaz. Ancak ruşur cilt için yenileyici etkiye sahip olduğundan sık uygulamak cilde iyi gelmeyebilir.
 
Üst Alt