Russell Crowe Roma'nın Elçisi Unvanını Aldı

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
russell-crowe_7939.jpg

Yeni Zelandalı aktör Russell Crowe'un Roma ile bağı bir unvan ile resmiyet kazandı.

russell-crowe_8008.jpg

Bir Roma generalinin hikayesinin anlatıldığı 2000 yılında çekilen "Gladyatör" filminde Maximus karakterine can veren Crowe, şehir ile özdeşleşmişti.

Otoritelerin en iyi filmler arasında gösterdiği bu film sonrasında İtalya'nın başkenti Roma kentiyle arasında ayrı bir bağ oluştuğu belirtilen Crowe'u, Roma Belediyesi özel bir unvanla onurlandırdı.

Roma'nın elçisi oldu
Roma Belediye Başkanı Roberto Gualtieri'nin ev sahipliğinde belediyenin Giulio Cesare Salonu'nda düzenlenen törenle Crowe'a "Roma'nın elçisi" unvanı verildi ve bir de plaket takdim edildi.

russell-crowe_3444.jpeg

Törende konuşan Gualtieri, dünyaca ünlü yıldızın Roma ile olan bağına atıfta bulunarak Romalıların da Crowe'a büyük sevgiyle yaklaştığını kaydetti.

Kolezyum ile "ofisim" paylaşımı
Gualtieri, Crowe'un temmuz ayında sosyal medya hesabından Roma'nın simgesi Kolezyum'a "Ofisim" diyerek yaptığı paylaşımını hatırlatarak "Onu ofisinde karşıladım." diyerek espri yaptı.
russell-crowe_1752.jpeg

Crowe da Roma ile derin bağları olduğunu belirterek, "Roma halkının bana gösterdiği cömertliği ve nezaketi her zaman takdir ettim. Her zaman bu şehrin hizmetinde olacağım." ifadelerini kullandı.
russell-crowe_4205.jpeg

Başkanla el salladı
Aktör Crowe ve Belediye Başkanı Gualtieri, daha sonra beraber belediye binasının balkonundan poz verdi.

Russell Crowe, ayrıca Roma Film Festivali'nde yönetmenliğini üstlendiği "Poker Face" filminin tanıtımını da yapacak.

Üst Alt