Genel Forum Paylaşım Sitesi - Forumsa, Forumsal! Hoş geldiniz!

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve giriş yaptıktan sonra, reklamlar görünmez, konu oluşturabilir, mevcut konulara yanıt gönderebilir, diğer üyelerimize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlarınızı alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, o halde ne bekliyorsunuz?

Raşit Dostum'un Kızı İstanbul'da Konferans Düzenledi

Chen

Üzümsüz Kek
Forum sorumlusu
Katılım
9 Ocak 2020
Mesajlar
21,277
Tepki puanı
6,044
Konum
Gotham
Cinsiyet
Kadın
Afganistan'daki İslam Emirliği yönetiminin muhalifleri Türkiye'de çalışmalar yürütmeye devam ediyor.

rasid_dostum_un_kizi_istanbul_da_konferans_duzenledi_h550800_ff6d0.jpg


Son olarak, Abdurreşid Dostum'un kızı Rahila Dostum, İstanbul'da bir konferans düzenledi.


İstanbul'un Bakırköy ilçesinde 22 Ocak günü gerçekleştirilen konferansa "Afgan Kadınların Direnişini Destekleme Konferansı" adı verildi.

Konferansta konuşan Rahila Dostum, Afganistan'daki İslam Emirliği yönetimini eleştirirken, "dünya Taliban'ın cahil yönetimini tanımamalı" ifadesini kullandı.a1_733.jpg

Abdurreşid Dostum Afganistan'da siyasi rakiplerine tecavüz ve toplu katliam başta olmak üzere çeşitli suçlarla anılıyordu.

Dostum, 2021 yılının Ağustos ayında Taliban ilerleyişine karşı tutunamayarak Türkiye'ye kaçmıştı.

Afganistan'daki İslam Emirliği yönetimine muhalif olan savaş ağaları geçtiğimiz yılın mayıs ayında da Türkiye'nin başkenti Ankara'da bir araya gelmişti.

Söz konusu savaş ağaları Afganistan'da Taliban ilerleyişi karşısında tutunamamış ve Hindistan, Pakistan, Tacikistan, Türkiye gibi ülkelere sığınmışlardı.
 
Üst Alt