Hoş geldiniz Genel Forum Paylaşım Sitesi - Forumsa, Forumsal!

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir,

Pistantrofobi nedir ? (Bu konuyu 1 Kişi görüntülüyor)

Chen

Forum sorumlusu
Katılım
9 Ocak 2020
Mesajlar
6,032
En iyi cevaplar
0
Çözümler
1
Tepki puanı
1,562
Puanları
113
Yaş
33
Konum
Gotham
Cinsiyet
Kadın
Pistantrofobi, kişinin geçmişte yaşanılan kötü tecrübelerden dolayı insanlara karşı güvenme hissini kaybetmesidir.

İnsanların ilişkilerinde belki de en çok önem verdikleri konu güven meselesidir. Kişilerin birbirlerine olan ilk tanışmalarında ya da sonraki süreçlerde genelde güven duygusu ön plana çıkıyor.

GÜVEN ZEDELENMESİ

Pistantrofobi, güven korkusudur. daha önce güven meselesinde yara alan birey, sonraki hayatında insanlara karşı güveni kırılır ve bir kimseye güvenmek istemez.

Bir çeşit korku fobisi olarak adlandırılan Pistantrofobi, bir noktadan sonra psikolojik sorunlara yol açabiliyor.


32QOqB.jpg


TEDAVİSİ

Pistantrofobiye yakalanan kişilerin tedavisi ise kendilerinden başlar. Bunun için insanı ilişkilerini yeniden gözden geçirmeli, ve hayatına alacağı arkadaşları konusunda daha temkinli olmalıdır.


b4zSek.jpg


YALNIZLIK DUYGUSU TEHLİKESİ

Güveni zedelendiği için aynı darbenin başka insanlar tarafından da geleceği korkusunua kapılmamlı. Böyle devam ettiği takdirde yalnızlık duygusuyla baş başa kalır.
 

Bu Konuyu Görüntüleyenler

Üst Alt