Genel Forum Paylaşım Sitesi - Forumsa, Forumsal! Hoş geldiniz!

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve giriş yaptıktan sonra, reklamlar görünmez, konu oluşturabilir, mevcut konulara yanıt gönderebilir, diğer üyelerimize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlarınızı alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, o halde ne bekliyorsunuz?

Chen

Üzümsüz Kek
Forum sorumlusu
Katılım
9 Ocak 2020
Mesajlar
21,277
Tepki puanı
6,044
Konum
Gotham
Cinsiyet
Kadın
Ölü veya ölmekte olan böcekler; bacakları havada sırtüstü uzanmak gibi tanıdık bir duruş sergilerler. Bu pozisyon, böceğin azalan koordinasyonunun ve başarısız sinir sisteminin bir belirtisidir.

Normalde bir böcek sırt üstü düşerse, kendini düzeltene kadar bacaklarını kullanır. Bununla birlikte, çok zayıfladığı ya da sinir sistemi düzgün çalışmadığı için yüzüstü dönemez. Böcek, bu pozisyonda hareketsiz halde kalır. Besin alamayıp kendisini avcılardan koruyamadığı için kısa sürede ölür.


Bir böceğin kendini düzeltme yeteneğini birkaç şey engelleyebilir. Bu şeylerden biri böcek ilacıdır. Böcek ilacı, böceklerin sinir sistemini bozar ve sinir sistemini kapatır. Bir yan etki olarak; çoğu böcek ilacı, bir böceğin kasılmalar yaşamasına neden olur. Bu sırada kontrolsüz bir şekilde bacaklarını kaldırıp hareketsiz bir şekilde sırtüstü dururlar.

Sinir sistemleri çalışmadığı için, bacaklarındaki tüm senkronize yeteneği yok olur. Yaralanma, yiyecek ve su eksikliği de bir böceğin kendi kendini düzeltme yeteneğini tehlikeye atabilir. Ya da böcek basitçe ömrünün sonundadır ve koordinasyon yetenekleri azalmıştır.

Sinir Sistemi nedir: Sinir sistemi nefes almak, yürümek, düşünmek ve hissetmek dahil yaptığınız her şeyi kontrol eder. Bu sistem beyninizden , omuriliğinizden ve vücudunuzun tüm sinirlerinden oluşur. Beyin kontrol merkezidir ve omurilikten beyne giden ana yoldur. Sinirler vücuda gelen ve giden mesajları taşır, böylece beyin onları yorumlayabilir ve harekete geçebilir.
 
Üst Alt