Nafaka ve Mal Paylaşımı Hakkında Soru

-a-

Altın Üye
Bir Hukuk Bürosuna Gelen Soru/lar. - Kadın daha kocam diyor. : )

Merhaba, Kocam ile Temmuz 2018'de evlenim ve çocuğumuz yok. Evli kaldığımız bugüne kadar kendisi ile anlaşamayacağımı anladım ve boşanmak istiyorum. Şimdi avukatlara ve bu işi bilenlere bir kaç sorum olacak.

1. Kocam 4000 TL maaş alıyor bu paranın en az yarısını nafaka olarak almak istiyorum. Bu mümkün mü?

2. Düğünde takılan altınlar duruyor ve 60 bin TL ediyor bu altınların hepsinin benim hakkım olduğunu düşünüyorum. Ayrıca düğünde takılan altınlar kadınındır diye kanun var.

3. Hiç çalışmadığım için boşanma davası ile birlikte tazminat davası açmak istiyorum en fazla ne kadar maddi tazminat davası açabilir ve bu parayı ne zaman alabilirim?

4. Evlenirken ortalama 5000 TL çeyiz parası harcadım bu harcadığım paranın ailemin yatak odasına ödediği parayı faizi ile kocamın geri ödemesini istiyorum. Bu mümkün mü?

5. Kocam evlenmeden önce biriktirdiği ve kendi ailesinin yardımı ile biz evlendikten sonra 85 bin TL değerinde bir araba aldı. Mal paylaşımı kanunu ile bu arabanın yarı parası benim hakkım. Bu parayı en erken ne zaman alabilirim?

dinamickaygısız

Platin Üye
Oldu olacak maaşınında hepsini istesin adama bi şey kalmasın. :honk:

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Demek ki boşanmamak için çok gayretli olacaksınız 🤓

dinamickaygısız

Platin Üye
Hakkını arayan insanı severim :honk: haklarını bilmek istiyor :honk:

Fluffy

🐼
Elmas Üye
İslamdaki Hülle gibi boşanma önüne bir engel aslında

RumuZNeyimE

Coruscant Galaktik Cumhuriyet'in Baş Kenti
Bronz Üye
Oldu geceleri birlikte olduğunuza zamanlar içinde mesai ücreti talep et

-a-

Altın Üye
Olabilir bunu da ekliyoruz listeye

Al işte habere bak. Sonra kadın erkek eşit :(

İspanya'nın güneyindeki Endülüs özerk bölgesine bağlı Velez-Malaga'da mahkeme, bir adamın boşandığı eski eşine, "25 yıl boyunca ücretsiz ev işleri yaptığı" gerekçesiyle 200 bin Euro (Yaklaşık 4 milyon TL) tazminat ödemesine hükmetti.

Mirror'da yer alan habere göre Yargıç Laura Ruiz Alaminos, Ivana Moral'in kocasına, boşanma anlaşması çerçevesinde bu yüklü miktarı ödemesi talimatını verdi. Söz konusu miktarın, evlilik süresince yapılan işlerin asgari bedeline dayandığı kaydedildi.

Fluffy

🐼
Elmas Üye
Al işte habere bak. Sonra kadın erkek eşit :(

İspanya'nın güneyindeki Endülüs özerk bölgesine bağlı Velez-Malaga'da mahkeme, bir adamın boşandığı eski eşine, "25 yıl boyunca ücretsiz ev işleri yaptığı" gerekçesiyle 200 bin Euro (Yaklaşık 4 milyon TL) tazminat ödemesine hükmetti.

Mirror'da yer alan habere göre Yargıç Laura Ruiz Alaminos, Ivana Moral'in kocasına, boşanma anlaşması çerçevesinde bu yüklü miktarı ödemesi talimatını verdi. Söz konusu miktarın, evlilik süresince yapılan işlerin asgari bedeline dayandığı kaydedildi.
Haklı halimi getirin öpcem alnından adam yaa hası hası adamın hası

-a-

Altın Üye
Haklı halimi getirin öpcem alnından adam yaa hası hası adamın hası

Al bir olay daha :(

Eşlerin eski eşlerine ev işleri için ödeme yapmasının emsali olan ilk karar, Pekin'deki bir boşanma davasında görüldü.

Bayan Wang, eski kocası Bay Chen için harcadığı düşünülen "beş yıllık ücretsiz kol emeği karşılığında, mahkeme kararıyla 50 bin yuan (yaklaşık 135 bin TL) tahsil etti."

Fluffy

🐼
Elmas Üye
Al bir olay daha :(

Eşlerin eski eşlerine ev işleri için ödeme yapmasının emsali olan ilk karar, Pekin'deki bir boşanma davasında görüldü.

Bayan Wang, eski kocası Bay Chen için harcadığı düşünülen "beş yıllık ücretsiz kol emeği karşılığında, mahkeme kararıyla 50 bin yuan (yaklaşık 135 bin TL) tahsil etti."
Sen de boşanacaksın da tazminat mı büyüdü gözüne yoksa 🍬

• gülücük
Tepkiler: -a-

Fluffy

🐼
Elmas Üye
Minnoş @-a- üzülme her kadın o parayı çatır çatır alır çoğu da ihtiyacı olduğu için değil canı acısın diye alır

• Sad
Tepkiler: -a-

-a-

Altın Üye
Minnoş @-a- üzülme her kadın o parayı çatır çatır alır çoğu da ihtiyacı olduğu için değil canı acısın diye alır
Erkek de alsın o zaman aynı parayı ihtiyacı olduğu için değil canı acısın diye.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Üst Alt