Genel Forum Paylaşım Sitesi - Forumsa, Forumsal! Hoş geldiniz!

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve giriş yaptıktan sonra, reklamlar görünmez, konu oluşturabilir, mevcut konulara yanıt gönderebilir, diğer üyelerimize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlarınızı alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, o halde ne bekliyorsunuz?

Chen

Forum Sorumlusu
Katılım
9 Ocak 2020
Mesajlar
23,513
Tepki puanı
6,634
Konum
Gotham
Cinsiyet
Kadın
Levitasyon yine düşünce gücüyle fiziki bir etki olmaksızın nesneleri hafifletip havaya uçurma ve havada durdurma gücüne verilen isimdir. Telekinezi özelliğinizi geliştirdikten sonra levitasyon yeteneğinizi de alıştırmalarla güçlendirebilirsiniz. Levitasyon çalışmaları tek kişiyle de yapılabilir ama telekinezide olduğu gibi grupla daha çok başarı elde edilebilir.

Tarihte levitasyon yapan ünlü kişiler ve olayları:

Mevlana:Mevlana levitasyon konusunda da karşımıza çıkmaktadır. İşte Mevlana’nın başından geçen levitasyonla ilgili bir olay:
Mevlana’nın Şam yolculuğu sırasında kafile Sis İli yakınlarında içinde 40 münzevi rahibin yaşadığı bir mağarada konuklarlar. Yoğun olarak majik çalışmalarla uğraşan rahipler kendilerine konuk gelenlere bir gösteri yapmak isterler. Daire şeklinde bir araya gelerek önce yoğun bir şekilde konsantre olurlar ve tam ortalarına oturttukları bir çocuğu levite ederler. Çocuk belli bir yüksekliğe kadar çıkarak havada asılı durmaya başlar. Rahipler bir süre sonra bu levitasyon olayına bir son vererek çocuğu tekrar aşağıya indirmek isterlerse de bunda bir türlü başarılı olamazlar. Ne yaparlarsa yapsınlar çocuk havada kımıldamadan durmaktadır. Bu arada çocuk Mevlana’yı göstererek aşağıya inmesine engel olan kişinin o olduğunu söyler. Rahipler bu olayın Mevlana’dan kaynaklandığını anlayınca çocuğu yere indirmesini rica ederler. Bunun üzerine Mevlana çocuğu yere indirir.

İsa Peygamber: Hz.İsa’nın gösterdiği levitasyon örneklerinden en ünlüsü su üstünde yürmesidir. Bakın Matta’da su üstünde yürümesi ve konsantrasyonun ne kadar önemli olduğu nasıl yazılmıştır: “Ve gecenin dördüncü nöbetinde İsa denizin üzerinde yürüyerek yanlarına geldi. Fakat Şakirtler onu denizin üzerinde yürürken görünce: Bu bir hayalettir diye şaşırdılar ve korkudan bağırdılar. Fakat hemen İsa: Cesur olun benim korkmayın diyerek onlara söyledi. Petrus ona cevap verip dedi: Ya Rab eğer sen isen suların üzerinde sana gelmemi emret. Ve İsa: Gel dedi. Petrus da kayıktan inip İsa’ya gelmek için suların üzerinde yürüdü. Fakat yeli görünce korktu ve batmaya başlayarak: Ya Rab beni kurtar! diye bağırdı. İsa hemen elini uzatıp onu tuttu ve kendisine dedi: Ey az imanlı neden şüphe ettin?.” (MattaBab: 14/25-31). Buradan da anlaşılacağı gibi Petrus’un şüphe etmesi konsantrasyonu bozmuş ve ona bağlı olarak leviteyi de bozmuştur.

Rabia sultan ve Basralı Hasan: Hasan Rabia’yı bir gölün kenarında otururken görmüş. Namaz seccadesini suyun üstüne koymuş ve kadını yanı başına davet etmiş:
“Rabia Gel!. Gel de namazı birlikte kılalım.”
“Hasan sen ruhsal eşyalarınla bu dünyanın pazarında fiyaka yaparken en azından zaten herkesin yakından tanıyıp bildiği eşyaları sergilemekten kaçınsaydın ve çevrendeki insanların aşina olmadığı eşyaları sergilemeyi tercih etseydin çok daha iyi davranmış olmaz mıydın?”
Bu sefer de Rabia hemen kendi seccadesini çıkarmış ve seccadesini havaya fırlatmış. Azizenin (evliya) seccadesi havada asılı kalmış. Sonra da Rabia havaya uçmuş ve bu seccadenin üstüne oturuvermiş. En sonunda Hasan’a hitaben şunları söylemiş: “Sen de yanıma gelsene ey Hasan! Herkes bizi böylesine yüksek bir yerdeyken rahatlıkla görebilir!.”
Hasan Rabia’nın yanına çıkmayı kabul etmeyerek yerde kalmaya devam etmiş. Rabia’ya böyle yanına gelmemesinin nedenini de açıklama gereği duymamış. Rabia ise Hasan’ı yatıştırma ihtiyacı hissettiğinden şöyle demiş: “Hasan senin yaptığın şeyi bütün balıklar yapabilir benim yaptığımı ise bütün kuşlar yapabilir. Gerçek iş şu anda başvurduğumuz ucuz hilelerden medet ummadan yaşayabilmektir. Lütfen artık burada birlikte yapmak üzere bulunduğumuz esas işimize geri dönelim.
Rabia ve Basralı Hasan “Allah dostu” olarak da tabir edilen ünlü sufi ve evliyalardır.

Levitasyon egzersizi:
Buradaki egzersizi tek başınıza ya da grup arkadaşlarınızla yapınız:
Masanın üzerine tahtadan yapılmış küçük bir cisim koyun.rahatça oturup gevşeyin. Dikkatinizi cisminize yoğunlaştırın. Onun ağırlığını zihnen hissedin. Cismin ağırlığını azaldığını giderek hafiflediğini hissederken şuurunuzun daha çok yoğunlaşmasına ve derinleşmesine izin verin. Cismin ağırlığını kaybettiğini hissettikçe daha derin nefes alın ve nefesinizi verin. Her nefes alış verişinizde cisim daha da hafifliyor. Ve siz bunu hissediyorsunuz. İçinizden gelen kuvvet yer çekimini kolaylıkla yenmeye başlayacak. cismin iyice hafiflediğini hissettiğinizde onun yavaş yavaş yükselmesi için kesin bir emir vermeye başlayın.Eğer imajiasyonunuz tam şekillendiyse ve konsantrasyonunuzu gerektiği kadar yapabildiyseniz düşünce gücünüz cismin havalanmasını sağlayacaktır.

Not: Tabii ki biz peygamberler veya ermişler kadar iyi telekinezi ve levitasyon yapamayız ama onların bu kerametleri sergilemelerinin nedeni aslında bunların bizde de olduğunu vurgulamaktır. Günlük hayatta çok kullandığımız ama farkına varamadığımız şeylerdir bunlar.

alinti
 

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Üst Alt