Kadın Muhtar Adayına Silahlı Saldırı

Fluffy

🐼
Elmas Üye
Bağcılar Yavuz Selim Mahallesi’nde 3 adayın yarıştığı muhtarlık sürecinde, adaylardan biri olan Münevver Adan büyük panik yaşadı. Adan’ın seçim ofisi olarak kullandığı yere kimliği belirlenemeyen şahıslar tarafından ikinci kez silahlı saldırı düzenlendi. İlk seferde fiziksel bir zarar görmediğini belirten kadın aday saldırıların tekrarlanmasından endişe ediyor

1710826876664.png

Es1967

Altın Üye
Bu Ülke de muhtarlığı geçim kaynağı haline getirilmesi bu olayların sebebi.
Para verme aday çıkıyor mu bakalım..
ya da çıkan adaylar arasında olay..

Kerim

SMFsever
Bronz Üye
@Es1967 ın de dediği gibi amaçları hizmet değil para. Yıllardır muhtar yüzü görmüyorum, seçimden seçime beliriyorlar.

dinamickaygısız

Platin Üye
Bizim mıhtar seçmen bilgi kağıdının arasına kendi pusulasını şıkıştırıp kapıma kadar getirdi :honk:

Nepenthe

Time changes everything
Gümüş Üye
E devlet uygulaması üzerinden vatandaş her işlemini hallediyorken, hala her mahallede muhtar olması kadar saçma bir durum yok.
Devletin sırtına ciddi derecede maddi yönden kanbur oluşturuyorlar. Bizim mahalle de bırak muhtarı muhtarlığın yerini bile bilmiyorum

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
E devlet uygulaması üzerinden vatandaş her işlemini hallediyorken, hala her mahallede muhtar olması kadar saçma bir durum yok.
Devletin sırtına ciddi derecede maddi yönden kanbur oluşturuyorlar. Bizim mahalle de bırak muhtarı muhtarlığın yerini bile bilmiyorum
Hakkı ile yaptıkları takdirde olması gereken şey muhtarlık

Mahalleyi daha iyi tanır. Yoksulu, öğrenciyi, cemaatsal yapılanmayı, kimin çocuğu torbacı, kimin kiracısı kaçak, kimlere yardım yapılmalı, vs vs

Bu şekilde daha çok madde sayılabilir, belediye ile arada köprü oluyor parklar, yollar, kaçak yapılar, daha örnek sayılabilir. Çalışan muhtar kendini gösterir. Yoksa aynı şey belediye başkanları için de geçerli, seçimden seçime mahalleye iniyorlar

Üst Alt