Ispanaklı revani tarifi

ENDERGROUND

AMK MERTİ
Şerbeti için, su ve toz şeker tencereye konulup karıştırılır ve ocağa alınıp kaynamaya bırakılır.

Kaynamaya başladıktan sonra, şerbetin içerisine limon suyu ilave edilip ocaktan alınır ve ılınmaya bırakılır.

8-10 yaprak ıspanak az suda haşlanıp, blenderdan geçirilerek püre haline getirilir.

Keki için, yumurta ve toz şeker karıştırma kabına alınarak mikser ile iyice köpürüne kadar çırpılır.

Kalan malzemeler de ilave edilip, ıspanaklı revani tatlısının kek hamuru hazırlanmış olur.

Hazırlanan hamur, yuvarlak borcam tepsi yağlanarak içerisine ilave edilir.

Önceden ısıtılmış olan 170° fırında pişirilir.

Pişen revani keki ilk sıcağı çıkınca, yani yaklaşık 5 dakika sonra ılık şerbet üzerine gezdirerek kuru yer kalmayacak şekilde ilave edilir.

Ispanaklı revani iyice soğuduktan sonra dilimlenip, üzeri beyaz çikolata ve antep fıstığı ile süslenerek servis yapılır.

Melodram

in the end, we'll all become stories.
Bronz Üye
ıspanaklı kek, ıspanaklı pasta favorilerimdendir ama bunu denememiştim. merhaba ıspanaklı revani, favorilerime eklenmeye hazır mısın? gerçi yemiş olabilirim bundan ama yapmayı denemedim diyeyim. bir ıspanak nasıl bu kadar iyi olabilir cidden.

Bel far niente

İyiler ilk görüşte tanınmaz.
Altın Üye
melo bize ıspanaklı revani yapsın

Melodram

Bronz Üye
melo ile revani partisi... peki.

ENDERGROUND

AMK MERTİ
ıspanağın mevsimi değil :(

feveran

haz.
Fakir antep fıstığı mı bu ıspanak anlamıyorum 🥬

Melodram

Bronz Üye
taze fasulyeli yapariz o zaman napalim.

ENDERGROUND

AMK MERTİ
hayır, ben hariç 5 kişiyi kabul edebilirim. kura ile belirleriz, biri zaten şimdiden belli... kaldı 4.
Teşekkür ederiz hanımefendi kendimiz yapıp kendimiz de yiyebiliyoruz bizi magnolya ile kandıramazsınız daha büyük vaatler gerekiyor

Melodram

Bronz Üye
Teşekkür ederiz hanımefendi kendimiz yapıp kendimiz de yiyebiliyoruz bizi magnolya ile kandıramazsınız daha büyük vaatler gerekiyor
rica ederim efendim kusura bakmayın böyle bi şey için sizi birkac posttur yoruyorum, daha büyüklerinde görüşmek üzere... iyi forumlar

Üst Alt