Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Bir dargın bir barışık giden ilişkiler zordur, insanı yorar. Ciddi düşünmek istersin önünde engeller sıralanır. Görünürde bir engel yoksa da itina ile trip atılır, problem üretilir.

Yok olmaz bitirelim dersin, gönül razı gelmez, paçalar tutuşur.

Tam da her şeyi yoluna koyduk dersin alakasız bir yerden gol gelir, hoop haydi tekrar başa sar.
Sen bana öyle demiştin, böyle yapmıştın, şöyle olmuştu…

Uzatmalı ilişkilerdeki pek çok sorun çiftlerin birbirine karşı tam anlamıyla dürüst olmamasından kaynaklanır. Çünkü aradan ne kadar zaman geçerse geçsin kişi hala biz değil, ben olarak düşünür.

Karşısındaki kişiyi müstakbel eşi olarak benimsemeyenler her durumda karşı tarafa nasıl göründüğünü değerlendirir, karizmayı çizdirmekten korkar, bencilce davranır, gururunu mutluluğun önüne koyar.
Sen ona şöyle yap demişsindir, o da sana inat başka türlü yapmıştır.

Peki gerçekten inat mı? Belki cepte görünmek istememiştir, sevginden emin olmadığı için kıskandırmak istemiştir.
Belki de sırf beni beğenmez korkusu ile davranışının arkasındaki gerçek sebebi açıklayamamıştır, ailesi ile ilgili sıkıntıları vardır.

Belki de parası yoktur ama itiraf edememiştir, gurur yapmıştır. Neden böyle davrandı sorusuna mantıklı bir cevap bulamayan kişi ise çok tehlikeli bir tahmin oyununa başlar.

Demek ki beni istemiyor, sevmiyor, aldatıyor.
O halde ben de onu tersliyim, kandırayım, şaşırtayım.
Ve bu çalkantılı ilişki yanlış anlaşmalar, karşılıklı şaşırtmalar ve stratejiler ile satranç tadında devam eder.

Peki sakız olmuş ilişkiler için ne yapmak lazım?
Aşkınız için aradığınız aroma satranç ise aynen devam!

Yok değilse uzatmadan neticelendirin, netlik iyidir. Beklentiniz başka iken ağzınızdan çıkanlar başka olmasın, sonra üzülürsünüz; neden öyle davrandı, neden böyle yaptı… Senin içini okuyamaz ki!

Ben seni takmıyorum havalarında dolaşıp ondan şefkatli eş tutumu beklemen, bulamayınca da gerilmen ne derece mantıklı?

Bir taraftan fedakarlık bekliyorsun, öte taraftan gerçek durumunu, sebeplerini açıklamıyorsun. Sürekli pasif agresif davranışlar sergileyip gerçek hislerinin anlaşılmasını bekleyemezsin.

Nasıl davranırsan öyle karşılık alırsın. Net ol ki hayal kırıklıkları olmasın.

Nikahta keramet var mı dersiniz? Elbette ki var, siz yeter ki cesur olun, karar verin ve adım atın. Uzun süredir beraber olan çiftlerin yaşadığı sıkıntıların çoğu evlenince çözülür.

Kıskançlık, neredeydin, kiminleydin merakı yerini haklı bir özgüvene bırakır.
Sosyal ortamlarda daha rahat hareket edilir. İletişimsizlikten doğan problemler aynı evin içinde birbirinin ruh halinden daha iyi anlayaraktan giderilir.

Sır saklamayan ve daha doğal davranmaya başlayan kişiler sonunda aynı dilden konuşmaya başlar.
Ailelerden gelen destekle bütçe rahatlar. Özel hayatını oturtan bireyler abuk subuk konuları dert edinmez, gereksiz alınganlıklardan kurtulur, bu sayede enerjileri daha yüksek, iş hayatları da daha verimli olur.

Diyeceksiniz ki tüm evlilikler mutlu mu sanki? Her evliliğin başarı hikayesi olmadığı bilinen bir gerçek. Peki içinde bulunduğunuz ilişki ne derece hayatınıza kalite katıyor?

İşi sürüncemede bırakıp sakız gibi uzatmak ne denli anlamlı? Bu durumda olası bir başarısız evliliği engellemiyor, yalnızca öteliyorsunuz.
Madem ayrılamıyorsunuz, bir de evliyken deneyin, kendinizi %50 değil %100 verdiğiniz bir senaryoda test edin. Olursa ne ala, olmazsa da çok sevdim, istedim, denedim ama olmadı demekten daha ferah ne var şu hayatta?

angie

2022-23
Bronz Üye
Ayrılmak en doğru hamle olur…

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
İnsan ilişkileri çok zor maalesef

Ama kediler öyle mi

döngüsel

Don't give up!
Süper Mod
Geçen bir konu vardı, burada denk gelmiştim. Ruh ikizi, ruh eşi, ruh bilmem nesi gibi şeyler geçiyordu ama başka değişik bir isim vardı. Benzer bir şeyden bahsediyordu. Sürekli ayrılıp barışan, tekamülü tamamlayana kadar böyle bir döngü içinde olan diye aklıma kalmış.
Bulup atayım.

döngüsel

Don't give up!
Süper Mod
Geçen bir konu vardı, burada denk gelmiştim. Ruh ikizi, ruh eşi, ruh bilmem nesi gibi şeyler geçiyordu ama başka değişik bir isim vardı. Benzer bir şeyden bahsediyordu. Sürekli ayrılıp barışan, tekamülü tamamlayana kadar böyle bir döngü içinde olan diye aklıma kalmış.
Bulup atayım.
İkiz Alev İlişki

Fluffy

🐼
Elmas Üye
Üşütmüştür

Charismax

Copyright @ Charismax
Bronz Üye
Araya nane limon karışması lazım..

Üst Alt