Hindistan Başbakanı Nehir Suyundan İçti Hastanelik Oldu

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Hindistan'ın Pencap Eyalet Başbakanı Bhagwant Mann, kutsal kabul edilen Kali Bein Nehri'nin temizliğinin 22. yıl dönümünü kutlamak amacıyla Sultanpur Lodi kentine gitti.

Kutsal kabul ediyorlar
Kali Bein, Hindistan Pencap'ta, Harike'de Beas ile Satluj nehirlerinin birleşiminde akan bir nehirdir. Guru Nanak Dev ji'nin Kali Bein'de banya yapıp aydınlanmaya ulaştığına dair bir inanç vardır.

Yeşil Devrim'den sonra, Kali Bein, 2000 yıllarında Sant Balbir Singh Seechewal liderliğinde ki kitlesel bir eylem ile temizlenene kadar git gide kirlenmeye devam etmişti.

Başbakan Mann, yıldönümü için yapılan törende, suyun içilecek kadar temiz olduğunu kanıtlamak için nehir suyundan 1 bardak içti.

2 gün sonra hastanelik oldu
Kutlamalardan 2 gün sonra kendi konutunda rahatsızlandığı belirlenen Mann, karnındaki ağrı şikayeti ile Delhi'de bulunan özel bir hastaneye kaldırıldı.

Hastalandığı iddiaları yalanlandı
Fakat Pencap yönetimi, başbakanın hastalandığını yalanlayarak sağlıklı bir şekilde konutunda olduğunu belirtti

hindistan-basbakani-74-body.jpg

pumpkin

kabaktan dönenin kaşığı kırılsın
Elmas Üye
ben nehirle ilgili bi problem olduğuna inanmıyorum, sorun bence içen adamda... bunlar her türlü şeyi yiyip içiyor mikrobiyotalarına bi bardak suyun bişi yapacağına şahsen inanmıyorum :honk: adam cam fanusta yetiştirilmiş olabilir :honk:

alcatraz

🍻
Moderatör
ben nehirle ilgili bi problem olduğuna inanmıyorum, sorun bence içen adamda... bunlar her türlü şeyi yiyip içiyor mikrobiyotalarına bi bardak suyun bişi yapacağına şahsen inanmıyorum :honk: adam cam fanusta yetiştirilmiş olabilir :honk:
aşko kuşko tayfanın hassasiyeti işte kanks. bunlar aç kalmamış hayatında hiç kasndksan

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Yaaa bunlar ölülerini yakıp küllerini bu nehre mi atıyordu?

Hani kutsanmak filan için girip suya biraz batıyorlar yıkanıp çıkıyorlar filan

Üşendim de araştirmadım o hangi nehir acabasıı

Üşenmeyen biri araştirsa keşkee

pumpkin

kabaktan dönenin kaşığı kırılsın
Elmas Üye
Son düzenleme:
Üst Alt