Hikayeyi Tamamla Kişiliğini Bul

döngüsel

Don't give up!
Süper Mod
M A V İ K U Ş

Bir gün, mavi bir kuş, aniden camınızdan içeriye giriyor ve dışarıya çıkamıyor. Bu yolunu şaşırmış kuşta, sizi çeken bir şey var. Onu beslemeye karar veriyorsunuz. Ama kuşun rengi, ertesi gün sizi şaşkınlığa düşürerek, maviden sarıya dönüşüyor. Bu özel kuş, bir sonraki gün, yine renk değiştiriyor. Üçüncü günün sabahında parlak bir kırmızı, dördüncü gün de tamamen simsiyah oluyor. Beş gün uyandığınızda kuşun rengi nedir?

1. Renk değiştirmiyor, siyah kalıyor

2. İlk rengi olan maviye dönüyor

3. Beyaz oluyor

4. Altın rengi oluyor

ANAHTAR

Uçup odanıza giren kuş, ‘iyi şansı sembolize ediyor. Ama o da ne! Aniden renk değiştirmesi, bu mutluluğun uzun sürmeyeceği konusunda sizi endişelendiriyor. Göstereceğiniz tepki, gerçek hayattaki zorluklar ve belirsizlikler karşısında nasıl davranacağınız konusunda bize ipucu veriyor.

1. Kuşun renk değiştirmeyeceğini, siyah kalacağını söyleyenler karamsarlardır: Durum bir kez kötüye gidince, bir daha asla düzelmeyeceğini ve daima öyle kalacağını düşünüyorsunuz değil mi? Neden? Eğer bu en kötü durumsa, bundan daha kötüsü olamaz ki! Unutmayın, dinmeyen yağmur yoktur.

2. Kuşun yeniden maviye döndüğünü söyleyenler iyimserlerdir: Hayat, ‘İyi ve kötünün bileşimidir’ diyorsunuz ve şanssızlığı, soğukkanlılıkla kabulleniyorsunuz. Olayları kendi akışına bırakıyorsunuz. Şanssızlığın dalgalarında debelenmek yerine, onunla yolculuk edebiliyorsunuz.

3. Kuşun beyaza döndüğünü söyleyenler, baskı altındayken dahi, sakin ve kararlı davranabilenlerdir: ‘Doğru ya da yanlış bu benim kararım’ diyebiliyorsunuz. En feci zamanlarda bile, karamsarlığa kapılmıyorsunuz. Durum çok kötüleşirse, gereksiz bir üzüntünün bataklığına gömülmeden, kayıplarınızı bir kenara atıyor, amacınız için kendinize yeni bir yol seçiyorsunuz.

4. Kuşun altın rengine döndüğünü söyleyenler korkusuzlardır: Siz ‘baskı’ nedir bilmiyorsunuz. Size göre her kötü durum, bir fırsat. Ancak sonsuz güveninizin, sizi gafil avlamasına izin vermeyin. ‘Korkusuz’ ve ‘çok cesur’ arasındaki çizgi, çok incedir..

Alıntıdır.

dinamickaygısız

Platin Üye
Terapi bittiyse zaman verelim kendimize, zaman her derde iyi gelir :honk:

dinamickaygısız

Platin Üye
Anahtar kısmından sonraki açıklamaları katılım sağlandıktan sonra verseydin :honk: böyle ne geyik yapabildik, ne katılım oluyor :honk:

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Altin rengi demiştim ben ya

Ama... Altina zaafım olduğundan jdjs

• Sırıt
Tepkiler: CaT

CaT

🎈
Board Admin
Ay ben beyaz dedim ama tutmadi 🍭

Üst Alt