Hoş geldiniz Genel Forum Paylaşım Sitesi - Forumsa, Forumsal!

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir,

Gözyaşı Şişesi (Bu konuyu 1 Kişi görüntülüyor)

kırmızıankakuşu

Bronz Üye
Katılım
6 Nis 2020
Mesajlar
321
En iyi cevaplar
0
Tepki puanı
35
Puanları
28
Cinsiyet
Erkek
Gözyaşı Şişesi

Çok eskiden birbirinden ayrı düşen insanlar özellikle de sevgililerduydukları acıdan dolayı ağladiklarında gözyaslarını bu minik şişeciklerde biriktirirler ve sevdiklerine bu şişeyi gönderirlermiş. Gözyaşı ile dolu olan şişe sevginin özlemin hasretin bir göstergesiymiş. Adeta "seni o kadar çok özledim o kadar çok seviyorum kiişte canlı göstergesi senin için bu kadar agladım bu kadar gözyaşı döktüm" derlermiş. Hasretle dökülen gözyaslarıyla dolu minicik bir şişe... Binlerce sözden sayfalarca şiirden uzun mektuplardan çok daha can alıcı değil mi?

Gözyaşı şişeleri aynı zamanda tanrılara da sunulurmuş; hatta ölüler için dökülen göz yaşları da bu şişeciklerde biriktirilerek mezarlara da konurmuş.

Ne kadar güzel öyle değil mi ?
 
Katılım
21 Ağu 2021
Mesajlar
4
En iyi cevaplar
0
Tepki puanı
0
Puanları
1
Yaş
34
Konum
Adana
Cinsiyet
Erkek
Lahitlerin yanında bulunur hep.
 

Bu Konuyu Görüntüleyenler

Üst Alt