Eşini dört bıçak darbesiyle katletmişti...

Cherry

Platin Üye
Denizli’de eşi Elif Irmak’ı kürtaj yaptırdığı iddiasıyla dört bıçak darbesi ile öldüren Ahmet Emre Irmak’ın yargılandığı davada karar çıktı. Duruşmada özür dileyen sanığa indirim uygulamaksızın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

Eşini dört bıçak darbesiyle katletmişti... Cezası belli oldu

Denizli’de eşi Ahmet Emre Irmak (26) tarafından bıçaklanarak öldürülen Elif Irmak (18) cinayetiyle ilgili davanın karar duruşması Denizli 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Katil zanlısı Ahmet Emre Irmak duruşmada hazır bulundurulurken, öldürülen Elif Irmak’ın annesi İpek Çimen ve babası Adem Çimen, taraf avukatları ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı da davaya katıldı.

Cumhuriyet savcısı mütalaasında sanığın ‘eşe karşı kasten öldürme’ suçunun sabit olduğunu belirterek indirim uygulanmaksızın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasını istedi. Ayrıca olayı engellemeye çalışan babası Hikmet Irmak’a yönelik saldırısı nedeniyle de ‘üst soya karşı kemik kırığına sebep olacak şekilde yaralama’ suçundan da ceza verilmesini talep etti.

"BUNDA HİÇ VİCDAN YOK MU?"

Duruşmada söz alan anne İpek Çimen, “Çocuğuma hamile diyerek yalan söyledi. Bunda hiç vicdan yok mu? Neden bana getirmedi? Benim çocuğuma iyi bakacağına dair söz vermişti. En ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum” dedi. Baba Adem Çimen de savcılığın mütalaasına katıldığını belirterek, “En ağır cezayı alsın” diye konuştu.

SANIK ÖZÜR DİLEDİ

Savunması sorulan sanık Ahmet Emre Irmak ise “Eşimin ailesinden çok özür diliyorum. Çok pişmanım. Bu güne kadar eşimle hiç tartışmamız olmamıştı. Yüce mahkemenin kararına saygı duyuyorum” dedi. Son sözü sorulduğunda ise “Söyleyeceğim bir şey yok” diye yanıt verdi.

KARARI SOĞUKKANLI KARŞILADI

Mahkeme heyeti; sanık Ahmet Emre Irmak’ın mahkemedeki tavırlarında pişmanlık görülmediği kanaatine vararak ‘eşe karşı kasten öldürme’ suçundan takdiri ve tahrik indirimleri uygulanmaksızın, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Mahkeme heyeti ayrıca bıçakla yaraladığı babasına karşı işlediği ‘üst soya karşı kemik kırığına sebep olacak şekilde yaralama’ suçundan sanığa 3 yıl 9 ay hapis cezasına hükmetti. Mahkeme başkanı tarafından cezası yüzüne okunan sanık, kararı soğukkanlılıkla karşıladı.

"GAİPTEN SESLER DUYUYORUM" DEMİŞTİ

Olay geçtiğimiz yıl kasım ayında Denizli’nin Pamukkale ilçesine bağlı Pınarkent Mahallesi’nde meydana gelmişti. Eşinin kendisinden habersiz kürtaj yaptırdığını ileri süren Ahmet Emre Irmak, genç kadını baba evine götürmek üzere 80 metre sürüklemiş, daha sonra yol kenarında 4 bıçak darbesi ile öldürmüştü. Evden çıkarken kendisini engellemeye çalışan babası Hikmet Irmak’ı da bıçakla yaralamıştı.

Mahkemede “Halamın kızı çocuğunu aldırdı. Onlar kendi arasında bu konuyu konuştu. Eşim benden habersiz çocuk aldırdı sandım. Bana o esnada gaipten sesler geldi. Halamın kızı değil de eşim çocuk aldırmış gibi sesler duydum. Annem ve babamın bu konuyu konuştuklarına dair sesler duydum" sözleriyle kendini savunmuştu. Yargılama sırasında Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edilen sanık hakkında ‘ceza sorumluluğu tamdır’ raporu verilmişti.

Üst Alt