Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Erkekler neden konuşmaz

KADINLARIN yapı itibariyle konuşmayı sevdiğini biliyoruz. O kadar çok şeyden bahsederler ki erkeklerin bunların yarısını bile önemsemediğini görürüz.

Genellikle evli çiftlerde, bu konu sıkıntı boyutunu aşmış durumda. Evli kadınların bir araya geldiklerinde kocalarını şikayet etmeleri de ayrı bir konudur. Bunu bir başka gün sizlere aktaracağım.

23 BİN KELİME:

Araştırmalara göre bir kadının ağzından günde 23 bin kelime çıkarken, erkeğin ağzından en iyi ihtimalle bunun yarısı kadar kelime çıkar. Aslında gün içerisinde yaptığı monoton şeylerden bahsetmeyi sevmezler.

Hatta hatırlamazlar bile. Doğaları gereği bu kadar konuşacak şeyleri yoktur. Onları küçümsemeyin farklı bir metabolizmaya sahip olduğunu bilin sadece.

ZAMANLAMA YALNIŞI:

Gün boyunca çalışıp didinip eve yorgun dönen kadın, günün nasıl geçtiğiyle ilgili sohbet etmeyi yorgunluk olarak görmez. Ama erkek bir kelime eder o da "İyi" bu kelime bile yorgunluğun üstüne bir yorgunluk eklemek gibi olur.

Ve genellikle kavga ile sona eriyor bu tür vakalar: "Geliyorsun buraya televizyonun karşısında bir kelime bile etmeden oturuyorsun.
Bak saçımı kestirdim onu bile fark etmedin. Evden gitsem haberim bile olmayacak. Yazıklar olsun." Bu durumda tecrübeli erkek yine sessiz kalarak ateşin küllenmesini bekler.

Aslında kocanızla konuşabilirsiniz. Mesela tuttuğu takım galip gelince ya da dinlenmiş bir anda... Kocanız konuşulmayacak bir adam değil.

ÇOCUKLUKTAN:

Yani her erkek çocuğa küçük yaştan itibaren "Sen erkek adamsın.
Erkek adam çok konuşmaz" ve "Kadın gibi gülme" ideolojilerinii beyinlerine kazırsanız o çocuk büyüdüğünde bilinç altında çok konuşmayacağını ve çok gülmeyeceğini bilir.

ACELECİ OLMAYIN:

Kadınlar konuşma konusundaki önceliği hiç kimseye kaptırmaz, lafı kimseye bırakmak istemez.
Bu da erkeğin zaman zaman duygu ve düşüncelerini ifade etmeyi isteyip de buna fırsat bulamamalarına neden olur. Eve bir şey almak istiyorsunuz. Bunu kocanıza iletiyorsunuz, bir heyecanla fikrini bile sorarken aslında siz zaten karar vermişsinizdir.

pumpkin

kabaktan dönenin kaşığı kırılsın
Elmas Üye
Gizem seviyorlar

pumpkin

Elmas Üye
Ya da zeka kıt ise belli olmasın diye
sanmıyorum ya, misal babam inanılmaz zekidir. annem her şeyi babama anlatır babam ona bişey anlatmaz, ketumdur. sonra annem trip atar bi daa ben de anlatmıcam diye sonra tekrar dayanamaz her şeyi anlatır bu döngü kendimi bildim bileli böle :honk: erkekler konuşmayı sevmiyo genel olarak, icraat peşinde. ama icraat de olmayan içten pazarlıklılar da var tabi .s.s

Aura

•paeonia•
Özel Üye
Her kadın böyle değil ya, komşularımdan pay biçiyorum.
Birtanesi ben konuşurken bile üstüme konuşuyor, resmen dinlemiyor, sadece kendisi konuşuyor. Bir diğeri o kadar değil mesela.
Hele ben hiç, beni bi' salın.
Komşuluk çıktı bir de başıma..

Bel far niente

İyiler ilk görüşte tanınmaz.
Altın Üye
Ya da zeka kıt ise belli olmasın diye
Sen de her şeyi zekaya bağlıyorsun Çiğdem.
Küfür ediyorlar, zekaları kıt kelime dağarcıkları zayıf.
Konuşmuyorlar, salaklar belli olmasınlar diye susuyorlar...

Şimdi pumpkinin manitasının da onun kadar konuştuğunu varsayalım, bunlar nasıl susup uyuyacak? diğer aktiviteleri yapacaklar....... Birinin susması gerekiyor bir yerde erkekler bütün yükü sırtlıyorlar sonra mal oluyorlar............... Yeter lan erkeklerin üstüne oynadığınız.
porgy:porgy:porgy:

Aura

•paeonia•
Özel Üye
Yalnız ben çok yanlış yerden girmişim konuya, içimi dökesim varmış meğerse jdjdjdhhs

pumpkin

Elmas Üye

Şimdi pumpkinin manitasının da onun kadar konuştuğunu varsayalım, bunlar nasıl susup uyuyacak? diğer aktiviteleri yapacaklar....... Birinin susması gerekiyor bir yerde erkekler bütün yükü sırtlıyorlar sonra mal oluyorlar............... Yeter lan erkeklerin üstüne oynadığınız.
pumpkin: ben ne alaka yheaa sevdiceğim bile yok .s.s

şöle ses tonu güzel huyu huyuma boyu boyuma özellikle yaşı yaşıma bir bey çıksın karşıma zaten ben her şeyi dinlemek istiyorum 7/24 konuşsun çıt çıkarmadan dinlerim inanmazsan aha @alcatraz a sor. ama böle sessiz sakin pasif agresif erkekler olunca kadınlar çok konuşuyo gibi görünüyo, 1 porsiyon yerine 1.5 gibi olunca da normal yani .s.s sessiz erkek insanı yoruyor arkadaşlar biraz konuşun, anlatın sabaha kadar dinleriz biz..............................

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu

Çoğu erkek seninle kıyaslanamaz bile Mert...

İlişkide nasılsın bilmem ama gayet cümle kuran birisin
Fakat bir de hayatın içinde görmek lazım tabii

@pumpkin anlatsın enişte anlatsın anlata anlata uyurlar karşisinda duvar gibi nesne gibi birini görmeyi de kimse beklemiyor

Ben konuşuyorum ama kulağindan giriyor mu diye düşünüyor insan boş bakışlar tepkısızlık vs

Ama senin de parmak bastiğin bu noktayı zaman zaman kendimde fark ediyorum

Galiba ben erkek sevmiyorum

Nitekim kedi köpeğe bile bir şey anlatırken Bi durup gözlerine bakıyor

pumpkin

Elmas Üye
kaderde varsa sevdiceksiz konu mankeni olmak neye yarar beni bi salın diye haykırmak :honk:

Bel far niente

Altın Üye
Çoğu erkek seninle kıyaslanamaz bile Mert...

İlişkide nasılsın bilmem ama gayet cümle kuran birisin
Fakat bir de hayatın içinde görmek lazım tabii

@pumpkin anlatsın enişte anlatsın anlata anlata uyurlar karşisinda duvar gibi nesne gibi birini görmeyi de kimse beklemiyor

Ben konuşuyorum ama kulağindan giriyor mu diye düşünüyor insan boş bakışlar tepkısızlık vs

Ama senin de parmak bastiğin bu noktayı zaman zaman kendimde fark ediyorum

Galiba ben erkek sevmiyorum

Nitekim kedi köpeğe bile bir şey anlatırken Bi durup gözlerine bakıyor
Uzun konuşma çoğu insanı boğuyor, ayrıca erkekler duygularını belli etmede kadınlar kadar rahat değiller ya da becerikli birde erkek ile kadını heyecanlandıran şeyler aynı değil haliyle. O yüzden konuşmayı uzatmamaya çalışıyorlar, trip yemektende korkuyor olabilirler.
Erkekler sana ne yapmış olabilirde erkek sevmiyorsun? :/

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Uzun konuşma çoğu insanı boğuyor, ayrıca erkekler duygularını belli etmede kadınlar kadar rahat değiller ya da becerikli birde erkek ile kadını heyecanlandıran şeyler aynı değil haliyle. O yüzden konuşmayı uzatmamaya çalışıyorlar, trip yemektende korkuyor olabilirler.
Erkekler sana ne yapmış olabilirde erkek sevmiyorsun? :/
Sen nasıl konuşabiliyorsun Erkeksin

Canları isteyince gayet de konuşup mersiyeler dökülüyor

Yiyolar Bi nane, ağzından kaçmasın diye konuşmuyorlar belki de jffk

Cafuné

Altın Üye
Canları isteyince gayet de konuşup mersiyeler dökülüyor

Yiyolar Bi nane, ağzından kaçmasın diye konuşmuyorlar belki de jffk
Katılıyorum bu sözüne canım..
yeri gelince çokta güzel konuşabiliyorlar.
ayakta uyutmayı çok seviyorlar bir de :D yersen tabi

Bel far niente

Altın Üye
tamam ben konuşabiliyorsam bütün kızlar özelden numarasını bana yollasın konuşalım ajksdjskaldsa

pumpkin

Elmas Üye
bir keresinde yanlış bir şey söylemek istemediğimden susuyorum demişti. ya erkek kadından korkmayacak. kadın onu sosyokültürelekonomikallahneverdiyse konumuyla ezmiycek. onun altında ezilen erkek özgüvenini yitirip sessizliğe bürünüyo. biraz içe kapanık bi yapısı da varsa durum bu. arkadaşlarına şen şakrak olduğunu hem hissediyor hem de biliyordum bu arada, bana özeldi suskunluk.
ya da belki de susan insan sallamıyordur ya çok da edebiyat parçalamamak lazım şimdi :honk:

neyse bu vesileyle konumu konumuma CEOları konuya davet ediyorum kısmetimiz açıllır belki :honk:

Cafuné

Altın Üye
Bununda aklı fikri numara istemede :D bel far içindi

Bel far niente

Altın Üye
sonrası malum yazmaya utanıyorum...

Cafuné

Altın Üye

Bel far niente

Altın Üye
biliyorsan onuda söylesene insanlara, anca numara istiyor diyorsun........... utangaç bir çitlembik ayrıca demiyorsun.

Üst Alt