Empati Nedir?

Arthur

Huysuz ve tatlı adam..
Gümüş Üye
Empati sözcüğünün anlamı nedir?
Kısaca Empati

İnsanların toplumsal hayatta sosyal ilişkiler kurarken insani ve beşeri merkezli duygu ve düşüncelerle hareket etmesi gerekir. İnsanların ben merkezci hareket etmesi toplumda ayrılıklara, parçalanmalara ve bölünmelere neden olur. Sosyal hayatımızda birçok yerde insanlarla doğrudan ya da dolaylı olarak iletişim kurarız.

Empati, bir iletişim kurma biçimidir. Empati, kişinin kendini karşısındakinin yerine koyarak düşünmesi ve ona göre hissetmeye çalışması ve hareket etmesi anlamına gelmektedir. Dilimizde ve kültürel değerlerimizde diğergamlık olarak bilinmektedir. Kendini başkasının yerine koyarak hareket etme anlamına da gelmekte ve kısaca bu şekilde tanımlanmaktadır. Empati sosyal toplumlarda en çok ihtiyaç duyulan değerdir. Temel hak ve sorumluluklar, farkındalıklar ve özgürlükler empati ile gelişmektedir.

Umarım empati sosyal ruhumuzda uzviyet kazanır. Bencil dünyada en çok ihtiyacımız olanlardan biri de " anlaşılmaktır. " Güzel paylaşım için teşekkürler. Bu arada yeniyim ilk yorumum bana hoşgeldin diyin 🤗

Nargaroth

⸸Blasphemous⸸
Yönetici
Umarım empati sosyal ruhumuzda uzviyet kazanır. Bencil dünyada en çok ihtiyacımız olanlardan biri de " anlaşılmaktır. " Güzel paylaşım için teşekkürler. Bu arada yeniyim ilk yorumum bana hoşgeldin diyin 🤗
Hosgeldin, hangi kuşsunuz? Cins olarak efenim?

Nargaroth

⸸Blasphemous⸸
Yönetici
Bilmiyorum ki onu İngilizlere sormak lazim ugurboceklerine neden bayan kuş demişler 😊garip haggeten
Anlam degisiyor ya your welcome da rica ederim demek mesela.
Ingiliz iste ne beklion ajsbjsjsjs

Bu arda size uğur getiririm
Anlam degisiyor ya your welcome da rica ederim demek mesela.
Ingiliz iste ne beklion ajsbjsjsjs
He aynen you are welcome da güzel örnek :) alakasiz kalıplar . Bizde de var öyle ama hakkini yemiyek kuş burnu var mesela:) çok severim

Nargaroth

⸸Blasphemous⸸
Yönetici
Bu arda size uğur getiririm

He aynen you are welcome da güzel örnek :) alakasiz kalıplar . Bizde de var öyle ama hakkini yemiyek kuş burnu var mesela:) çok severim
Cocukluk sanrilarinin usta ismi, nice yigit cocuk kusun burnu diyerekten burun kivirirmis.

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
@Lady_bird sana da bu konu altindan hoş geldin diyelim
💕 Aramıza hoş geldin

AsteriX

DJ
Aramıza hoş geldiniz efenim :)

Üst Alt