Hoş geldiniz Genel Forum Paylaşım Sitesi - Forumsa, Forumsal!

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir,

Dünya'nın En Tehlikeli 12 Köpeği!

Serçe

Cici Kuş
Yorumbaz
Katılım
19 May 2021
Mesajlar
1,206
En iyi cevaplar
0
Tepki puanı
287
Puanları
83
Yaş
35
Konum
Araf
Cinsiyet
Kadın


. Pitbull

19.YY da ortaya çıkan Pitbull ırkı, dünyanın en tehlikeli hayvan cinslerinde birinci sırada yer almaktadır. Pitbullar hırçınlaştırılarak yetiştirilirse etrafındaki insanlara büyük zararlar verebilir. Pitbull cinsi köpekler çeneleriyle meşhurdur çünkü tuttuğunu (misal ağaca veya direğe asılan bir hedef) koparır, koparmazsa bırakmayı aklından geçirmez. Komut alma konusunda bağımsız bir karakter ortaya koydukları gibi bir savunmacı yaklaşım da olsa onları eğitmek diğer bazı türlerde olduğu kadar kolay değildir.

2. Kangal

Türkiye'de ortaya çıkan bekçi köpeği kangal, ismini Sivas'ın Kangal ilçesinden almaktadır. Kangallar büyük cüsseleriyle ve saldırganlıklarıyla bilinir. Kangallar insanın en yakın ve sadık dostlarının başında gelmekte, onun canını ve malını korumaktadır. Savaşta ve avda yüzyıllardır savaş köpeği olarak kullanıldılar. Kangal köpekleri özellikle kurtlara karşı verdiği başarılı savaşlarla tanınır. Bir çoban köpeği olarak yorgunluktan ve kötü hava koşullarından etkilenmezler. Yapısal ve güç olarak incelendiği zaman, kangal köpeklerinin son derece kuvvetli ve kaslı bir bedene sahip olduğu görülmektedir. Bu beden yapısı, genetiktir. Bu köpekler o kadar kuvvetlidir ki, ağırlıklarının 2 veya 3 katı olan ağrılıkları ağızlarıyla sürükler.

3. Alman Kurdu

Almanya'da ortaya çıkmış olan kurt türünün rengi turuncu ve siyah karışımıdır. Akıllı bir köpek olmasıyla bilinen Alman Kurtları 35 - 45 kilogram ağırlığındadır. Çoğunlukla profesyonel olarak yetiştirilip polis teşkilatının K-9 birimlerinde kullanılmaktadır. Asil köpek Alman Kurdu Özellikleri adlı içeriğimize tıklayarak bilgi edinebilirsiniz.


4. Dogo Argentino

Asil duruşu ve korkusuz oluşu ile bilinen Dogo Argentino ırkı sahibini tehlikelerden korumak için rahatsız olduğu yabancı kişilere karşı acımasız davranır. Dogo Argentino mükemmel bir bekçi köpeğidir. Oldukça zeki olan bu ırk kolay eğitim alır. Ancak güçlü olan bu ırkın kuralcı ve tutarlı bir sahip tarafından yetiştirilmesi gerekir. Yetişkinleri agresiflik göstermekle birlikte genellikle uyarılmadıkları sürece saldırganlık ve meydan okuma gibi bir davranış göstermezler.


5. Doberman

Tanımadığı kişilere karşı oldukça hırçın olan Doberman cinsi, dünyanın en iyi bekçi köpeği olarak bilinir. Zekasıyla bilinen bu ırk, sadece koruduğu bölgeye girmeye çalışan insanlara saldırır.

6. Alaska Kurdu

Sibirya Kurdu'nun biraz daha farklı bir türü olan Alaska Kurdu, Sibirya Kurduna göre çok daha tembeldir. Bu cins her gün dışarı çıkmak ve gezmek ister. İstedikleri yapılmazsa hırçın ve saldırgan olur

7. Sibirya Kurdu

Kuzey ülkelerinde yüzyıllardır ünlü olan, kızak çekme, geyik çobanlığı ve bekçilik gibi görevlerde bulunan Sibirya Kurdu insanlara çok fazla saldırmaz. Daha çok kendinden küçük fare, kuş gibi hayvanlara saldırır. Sibirya kurtları çok kolay öğrenebilirler ama kendilerince mantıksız bulduğu şeyleri kabul etmezler ve komutlara uymamak için inat ederler. Öte yandan eğitim vermede en kolay türler arasında sayılır. Özgürlüklerine düşkün oldukları için inatçılığıyla bilinirler. Sibirya kurtları gördüğü tüm canlılarla iyi geçinebilir ancak kuş, fare gibi küçük olan hayvanları avlama istekleri olabilmektedir.

8. Boxer

Boxer cinsi, 1980 - 2010 yılları arasında 50'den fazla saldırı vakasıyla dünyanın en tehlikeli köpekleri arasında yer almaktadır. Sahibine oldukça sadık olmasının yanı sıra güçlü ve kaslı bir vücut yapısına sahiptir. Boxer cinsi hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız Boxer Cinsi Özellikleri adlı içeriğimize tıklayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

9. Cane Corso

Kemik yapıları sayesinde çok büyük cüsselere ulaşabilen Cane Corso köpek ırkı kaslı ve yapılı bir vücuda sahiptir. Sahibine çok fazla sadık olan bu köpek ırkı sinirlendiğinde engel tanımaz hale gelir.

10. Danua

Almanya'da 400 yıl önce ortaya çıkmış, dünyanın en büyük köpeklerinden birisidir. Domuz avında kullanılmak üzere yetiştirilen Danua köpek cinsi cüssesiyle herkese korku salmaktadır. Erkek Danuaların yükseklikleri en az 76-79, dişilerin yükseklikleri ise en az 71-76 santimdir. Danuaların hem dişilerinin hem de erkeklerinin ağırlığıysa en az 50-82 kilo arasındadır. Danualar için “kibar dev” tanımı kullanılır ve emin olun ki karakterleri bu tanıma tıpatıp uygundur. Büyük köpeklerin saldırgan olduğu görüşüne sahip olan bir insanın bir Danua ile tanışması bu fikrin ne kadar yanlış olduğunu anlaması için yeterlidir.

11. Boerboel

Yapılı vücudu ve saldırgan oluşu ile bilinen Boerboel cinsi genellikle Güney Afrika'da bulunmaktadır. Afrika'da evlere giren büyük yırtıcı kedi türlerinden korumak amacıyla kullanılan Boerboel, sahibine oldukça sadıktır.

12. Bull Terrier

Bull Terrier, birçok ırkın karıştırılmasıyla ortaya çıkmıştır. Görüntüsü küçük olsa da sinirlendirildiği zaman dünyanın en tehlikeli ve güçlü köpeklerinden birisidir.

noldu.com
 

Chen

Forum sorumlusu
Katılım
9 Ocak 2020
Mesajlar
7,033
En iyi cevaplar
0
Çözümler
1
Tepki puanı
1,843
Puanları
113
Yaş
34
Konum
Gotham
Cinsiyet
Kadın
Kediciyim ben ya bacaklarimi harita gibi çizse de yine de kanlar akarken bile seviyorum
 

Bel far niente

Rohan Cavalry
Yönetici
Katılım
1 Mar 2020
Mesajlar
2,381
En iyi cevaplar
0
Tepki puanı
663
Puanları
113
Yaş
27
Cinsiyet
Erkek
İnsanlar şunu bi idrak edemedi ya, tehlikeli olan köpekler değil sahipleri yani sözde insanlar. Köpekler saldırgan olsun diye neler yapıyor piç kuruları sonra o köpek birisine saldırınca vay efendim pitbul kötü, kolla götü...
 

Chen

Forum sorumlusu
Katılım
9 Ocak 2020
Mesajlar
7,033
En iyi cevaplar
0
Çözümler
1
Tepki puanı
1,843
Puanları
113
Yaş
34
Konum
Gotham
Cinsiyet
Kadın
Katılım
10 Mar 2020
Mesajlar
46
En iyi cevaplar
0
Tepki puanı
14
Puanları
8
Cinsiyet
Diğer
ya şu nasıl tehlikeli olabilir….. aşkım<3


ogvLeR.jpg
 

Pluviofil

ad astra per aspera.
Editör
Katılım
25 Nis 2021
Mesajlar
735
En iyi cevaplar
0
Tepki puanı
345
Puanları
63
Konum
.
Cinsiyet
Kadın
Nasıl eğittiğine bağlı birazda
 

Mia

Katılım
11 Kas 2020
Mesajlar
45
En iyi cevaplar
0
Tepki puanı
8
Puanları
8
Yaş
23
Konum
İstanbul
Cinsiyet
Kadın
Eğitime bağlı da bazı köpeklere eğitim de işlemeye biliyor istisna.
 
Üst Alt