Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Koç’tan WhatsApp açıklaması BİP ve Dedi kullanalım

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Koç’tan WhatsApp açıklaması: BİP ve Dedi kullanalım

ErUGKaDXcAEWVRP

WhatsApp'ın kullanıcılarına yönelik "zorunlu güncelleme" kararına ilişkin açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, “BİP ve Dedi gibi milli ürünlerimizde var. Tüm vatandaşlarımızı yerli ve milli uygulamaları kullanmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, güncellenen koşullarını ve gizlilik ilkesini 8 Şubat'a kadar onaylamayan kullanıcıların uygulamayı kullanamayacağını açıklayan WhatsApp'a ilişkin bir açıklama yaptı.

Twitter üzerinde açıklamada bulunan Koç, şu ifadeleri kullandı:

“Veri mahremiyeti açısından AB ve diğer ülkeler ayrımı kabul edilemez! Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi’nde de belirttiğimiz gibi yabancı menşeli uygulamalar veri güvenliğine yönelik önemli riskler içeriyor.

Bu sebeple dijital verimizi yerli ve milli yazılımlarla korumalı, kendi ihtiyaçlarımıza göre geliştirmeliyiz. Unutmayalım yerli milli çözümler sayesinde Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalır.

Yabancı menşeli muadillerinden çok daha fazlası, BİP ve Dedi gibi milli ürünlerimizde var. Tüm vatandaşlarımızı yerli ve milli uygulamaları kullanmaya davet ediyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın belirttiği gibi dijital faşizme hep birlikte karşı duralım!

Avrupa Birliği (AB) ülkelerindeki kullanıcılar, WhatsApp'in yeni gizlilik koşullarını kabul etmeseler dahi uygulamayı kullanabilecek. Ancak yeni düzenlemeyi Türkiye'de kullanıcılar kabul etmek zorunda.

'Cumhurbaşkanlığı, haberleşme gruplarını BiPMobil'e taşıdı' iddiası
Öte yandan gazeteci Ragıp Soylu, Türkiye Cumhurbaşkanlığı’nın WhatsApp'taki veri güvenliği kaygıları nedeniyle haberleşme gruplarını BiPMobil'e taşıma kararı aldığını iddia etti.

Karantina

Gümüş Üye
Gerekli tedbirler alınacaktır elbet , şahsi olarak herkeste kendi tedbirini alırsa faydaya olur..

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
zaten cuma mesaji geliyor en çok... resimli simli güllü gif sjsj

pumpkin

kabaktan dönenin kaşığı kırılsın
Elmas Üye
Bi de bunlar vardı de mi bi ara :honk: hunharca wp silen ve neden sildiğini bilmeyen bir kitle :honk: sahi noldu o iş :honk:

pumpkin

Elmas Üye
Hala geliyor cuma mesajları jfjd
O bana da geliyor ya. Düşünsene insanlara kartvizit veriyorsun aklına takılan bişe olursa yaz diyosun. Sana her hafta cuma mesajı atıyor :honk: arşivde 36 mesajlık bi seri var bi danışanımda ondan önce de 100 kadarlık bi serisi vardı kadının. Yani düşün her hafta üşenmeden cuma mesajı atıyor karşı taraf görüldü bile atmazken hem de 🤦‍♀️
benim gerçekten böle şeylere tahammülüm kalmadı artık dinden imandan çıkarıyor bunlar .s.s annem de her konuştuğumuzda neden arayıp cumamı kutlamadın diye söylenir yıllardır. Ömrü hayatımda bir kez yapmamışım bunu. Ben anlamıyorum 50 yaş üstü tayfanın cuma kutlama aşkını :honk:

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
O bana da geliyor ya. Düşünsene insanlara kartvizit veriyorsun aklına takılan bişe olursa yaz diyosun. Sana her hafta cuma mesajı atıyor :honk: arşivde 36 mesajlık bi seri var bi danışanımda ondan önce de 100 kadarlık bi serisi vardı kadının. Yani düşün her hafta üşenmeden cuma mesajı atıyor karşı taraf görüldü bile atmazken hem de 🤦‍♀️
benim gerçekten böle şeylere tahammülüm kalmadı artık dinden imandan çıkarıyor bunlar .s.s annem de her konuştuğumuzda neden arayıp cumamı kutlamadın diye söylenir yıllardır. Ömrü hayatımda bir kez yapmamışım bunu. Ben anlamıyorum 50 yaş üstü tayfanın cuma kutlama aşkını :honk:
Otomatik atıyorlar herkese topluca ya bence attikları gifleri okumuyorlar bile büyük harfle cuma yazsın yeter jdjdjdj ben bişi demiyorum artık 😕

Yaşlilar gönülleri olsun onlar öldüğünde beni o kadar hatırlayan da olmayacak

pumpkin

Elmas Üye
Otomatik atıyorlar herkese topluca ya bence attikları gifleri okumuyorlar bile büyük harfle cuma yazsın yeter jdjdjdj ben bişi demiyorum artık 😕

Yaşlilar gönülleri olsun onlar öldüğünde beni o kadar hatırlayan da olmayacak
Yılbaşı gelsin ben de patlatcam bi toplu mesaj :honk: yanlışlıkla atacaklarım da olacak :honk: ay çok heyecanlı, cuma hemen geliyo da yılbaşı neden gelmiyo .s.s

Üst Alt