Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Cemal Süreya'nın en iyi sözlerini sizler için topladık. Aşağıdan tüm sözlere ulaşabilirsiniz:

- Aklıma bile gelmiyorsun artık, o kadar kalbimdesin ki!

- Boğazıma takıldı sevdan... 3 kere sırtıma vur helâl de; alışık değilim harama, ondan olacak herhalde.

- Yoksuluz, gecelerimiz çok kısa. Dörtnala sevişmek lazım.

- Biz kırıldık daha da kırılırız. Kimse dokunamaz bizim suçsuzluğumuza.

- Bir gün ayrıldık ve sevilmekten eskimiş bir renk gibi hissettim kendimi.

- Bir kırıldık, daha da kırılırız. Kimse dokunamaz bizim suçsuzluğumuza…

- Bir daha beni sevdiğini söyleme! Neden biliyor musun? Çünkü yine inanırım.

- Bir çiçek duruyordu, orda, bir yerde, bir yanlışı düzeltircesine açmış.

- Sesinde ne var biliyor musun? Söyleyemediğin sözcükler var.

- Sana yolculuk yapmak istiyorum, kes yüreğine giden bir bilet; can kenarı olsun!

- Okyanusta ölmez de insan, gider bir kaşık "sevda" da boğulur.

- Umut belki de gelecek sayfadadır. Kapatma kitabı.

- Ben senin sevgilin, baban, ağabeyin, arkadaşınım... Biri bitse biri kalır. Seni hiç bırakmayacağım.

- Gölgene bak, beni anlamak istiyorsan; o kadar yakın, ama sana asla dokunamayan.

- Aşklarda bakım istiyor, öğrenemedin gitti.

- Seni ne zaman uyurken hayal etsem, affediyorum...

- Çok yoruldum sevgili; daha fazla yorma beni. Ben fazlasıyla ödedim zaten, uğrunda kaybettiklerimin bedelini.

- Her gece onu düşünmekten saatim ilerlemez oldu. Kim sorsa saat kaç diye, cevabım hep aynı; o'na doğru.

- 'BENİMSİN' demeden önce 'SENİNİM' diyebilmeli insan...

- Belki de. Evet, belki de sen, hiç hak etmemiştin beni. Oysa ben; her halinle kabullenmişim seni.

- Sen bakma benim bu kadar hüzünlü şeyler yazdığıma, ben çok gülerim. Ve gülerken hiç kimse yalan olduğunu anlayamaz.

- Seni soruyorlar öldü mü diyeyim yoksa dönecek mi? İkisi de imkânsız değil mi? Çünkü biliyorum; asla geri dönmezsin ve biliyorsun; sen benim için asla ölmezsin!

- Kim demiş aşk uğruna ölmek zor? Uğruna ölünecek aşk bulmak zor.

- Yüreğine giden bir bilet kes, cam kenarı değil can kenarı olsun.

- Biz ne zaman yelken açsak sevdalara, kesiliyor bütün rüzgârlar... Ve biz ne zaman bir parça AŞK istesek, yalnızlık kesiyor önümüzü...

- Yarın bizi beraber görenler kimdi o yanındaki diye sorarlarsa beni detaylı anlatma. Kısaca; ömrümün geri kalanı dersin.

- Tam unuttuğunu sanırsın, karşına çıkar tebessüm eder ve yine bağlar seni kendine. Yine inanırsın yalan olduğunu bilsen bile.

- Sert rüzgârlar karanlık geceleri severmiş ya, aynı ben seni öyle seviyorum.

- Nazar değmesin diye mi kurşun döküyordu kalleşler masum çocuklara?

- Sen; aklım ve kalbim arasında kalan, en güzel çaresizliğimsin.

- İnsanın başına ne gelirse merakından gelir demiş eskiler. Baktım olmuyor. Ben seni merak edeyim, sen de geliver.

- Yaşayanlar unutmuştu bizi. Biz öldüğümüzle kalmıştık...

- An ki fıskiyesi sonsuzluğun, keşke yalnız bunun için sevseydim seni.

- Mutlu olmanın yolunu, karşıdakini mutlu etmek sanıyorduk. Yanıldık! Çünkü ne kadar mutlu ettiysek, o kadar yalnız kaldık.

- Sen bakma bu kadar hüzünlü şeyler yazdığıma, ben çok gülerim. Ve gülerken hiç kimse yalan olduğunu anlamaz.

- Özlemek, ölmekten sadece iki harf fazla be çocuk.

- Hiç kimseyi, rüyanda görecek kadar sevme. Çünkü o zaman uyusan da geçmez.

- Öyle büyümüş ki içimizdeki yalnızlık. Sevilmeyi beklerken, beklemeyi sevmişiz.

- Sesinde ne var biliyor musun? Söyleyemediğin sözcükler var.

- Cevap veriyorum zamanla her şey geçer diyen akıllılara; geçen tek şey zamandır anlayan, anlatsın anlamayanlara.

- Önce sevdiğiniz terk eder sizi, ardından uykunuz. Sonra ne sevdiğiniz geri gelir ne de uykunuz.

- Acı çektikçe insan olgunlaşırmış. Yalan be! İlk önce kalbin kırılır, sonra çürümeye başlarsın.

- Okyanusta ölmez de insan, gider bir kaşık "sevda" da boğulur.

- Annem gözyaşları için ekmek kırıntısı gibi değerlidir derdi. Üstüne basıp geçenlerin çarpılışını görmek için bekliyorum seni.

- Hangi şarkıyı duysam, bizim için söylemiş sanki. Tek yanlı aşk kişiyi nasıl aptallaştırıyor.Nasıl unutmuşum senin bir başkasını sevdiğini.

- Öyle güzel bakma bana; Allah yarattı demem severim!!

Üst Alt