Bir Anını Anlat

Biggie

Özel Üye
konu doğru yerde mi bilmiyorum ama değilse de yetkili arkadaşlar "doğru" yere taşırsa sevinirim.

oyuna gelecek olursak;
üst mesajdaki kişinin belirteceği kelime doğrultusunda onunla alakalı bir anınızı anlatıcaksınız. tabii bu öyle uzun şeyler olmak zorunda değil.
umarım anlaşılabilmişimdir :3

ilk kellime ile başlayalım,

turkuaz

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Turkuaz örgü saç bandim vardı

ne olduysa kayboldu sonra

Cafe

Turkuaz

Bronz Üye
Takılmayı sevdiğim bir mekandır ilk mojito orda içmiştim

Okul

Biggie

Özel Üye
daha spesifik kelimeler belirtebilirsek çok daha verimli olacağı düşüncesindeyim.

okul diyince aklıma adana gelişimizin ikinci senesindeki sınıf arkadaşım vardı, kemal. baya samimiydik kendisi götün tekiydi ama işte naabarsın. bu alt sınıflardan birinden kafa yemişti tabii o zamana kadar el kol savurarak herkese şov yaban kemal gözleri dolu dolu tuvalete gitmişti. öyle yani.

ince memed

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
sahaftan almiştim mavi renki poşet bir kaplıkla kaplanmişti rutubet kokusunu hatırlıyorum kitabin içeriğini beni pek açmamışti

yastık

Turkuaz

Bronz Üye
Anneannem yastık kılıfı hazırlardı birinide bana ayırmıştı çalıştığı odanın kokusunu hala hatırlıyorum

18 yaşına girişin

Biggie

Özel Üye
yanlış hatırlamıyorsam 18 olması gerekiyor.
liseden gardaşlarım, can dostlarım vardı serkan, mehmet ve samet. benim doğum günüm de eylül 7. kardeşimden 1 yaş büyük olduğumdan o da benim tüm arkadaşları tanır, birlikte takılırdık. işte eylülün ilk günleri benim biraderin telefon trafiği arttı ben tabii ayıkamadım başta. sonra dediler ki buluşalım şu gün için eyvallah dedim. sonra ufak ufak ayıktım tabii durumu ve müthiş heyecanlı bir şekilde kimseye ayıktırmadan takılıyom. 7sinde serkan geldi bizim evin önüne, serkan ile bindik dolmuşa menderes'e gittik. adanada bulunmuş olanlar biliyordur muhakkak. bunlar hala saçma sapan şeyler söylüyor bana. indik dolmuştan15 dakika filan yürüdük normalde o kadar yürümememiz gerekiyordu ama işte sırf vakit öldürmek için dolaştırdı bizi ipne :d bi banka geldi bi baktım ali, samet ve mehmet orada ortada bi pasta filan. çok duygulanmış ve mutlu olmuştum.

lise 1

Barbara

Alkışlarla Yaşıyorum
Gümüş Üye
Dehşet tatlı bir geometri hocamız vardı
bütün kızlar ona aşik peltek biraz da kel
Bi de havalar filan sonra anılara bakarken ıyy dedim ya ıyyy öğğwhkh hadi canım ordan hiç zevkimiz yokmuş derken

e lisede başka şansımız mı var yaşitimiz erkekler sinek gibi biz erkeklere göre çabukgeliştiğimiz için onlar çok göz doldurmuyor sümük gibi

bu da böyle çirkin bir lise 1 anısı aman niye hatırladım ki çok da lazım değildi

ustura

Turkuaz

Bronz Üye
Ustura ile ilgi anım yok

Ilk sevgilin

Biggie

Özel Üye
yine adanadaki ilk senemden geliyor o zaman. sınıfta bi kız vardı esmer, uzun, güzel de bişi. ben vuruldum buna ama o zamanlar cafer gibiyim, boyum bir10. bu kız ve tayfası da okulun hanım birey hentbol takımında. MSN filan var o zamanlar, ben it gibi yürüyom buna ama bu hiç istemiyor birkaç defa da tehdit ettiler sonra da sınıf hocasına söylemiş filan. dayımın bir defteri vardı böyyle ajanda gibi, içinde şiir, mani filan yazardı. açtım oradan manileri yazıp yolluyom kıza -akla bak aq- sonra ki bu sonra biraz uzun bir sonra biz bununla manitacılık filan çekişmeye başladık sonra bişiler bişiler daha oldu sınıf birbirine girdi. hanım birey hentbol takımındaki herkes beni konuşuyormuş filan. neyse. sonrası başka hikaye. ilk sevgili denince budur bendeki yeri.

çukur

Karantina

Gümüş Üye
Askerim o zamanlar edirne'de kolordu denetlemesi gelecek boyna koşudur barfikstir, yardırıyoruz , tatbikat yaklaştıkça pentatlona başladik... İlk defasıydı tek sıra dizildik ilk kisiyi gonderiyor 5-10 sn sonra diger kisiyi yolluyor başçavuş... Sıra bana geldi neyse önümde gidenler var engeller falan derken, çukur engeline geldim bilenler bilir italyan cukuru , alman çukuru falan diyenler var esas adı nedir bilmiyorum italyan çukuru diyelim iceri atladım içeride birol adında bir kardeşim var kısa boylu biriydi kalmış orada gelen giden de bi el atmamiş çıkarmak için neyse dedim gel kardeşim destek atayım çık devam et , yok dedi ben kendim çıkmak istiyorum , sen bilirsin dedim devam ettim ikinci turu atıyoruz yine çukura geldim birol hala içeride takati tükenmiş sırtini duvara dayamış efkarli efkarlı duruyor inat etme dedim gel çikarayim seni tamam dedi adamin enerjisi oyle tukenmiş ki kollarda derman kalmamiş yardimda etsen cikamiyor neyse arkadan gelenlerden iki kişiyi daha yardima cagirdim ikinci kata çamaşır makinesi cikarir gibi çıkardık , gülüyorum bir yandan tutamıyorum kendimi başçavuş durumu fark etti yanımıza geldi egitim bitene kadar bu çukurda bekleyeceksiniz dedi emredersiniz dedik ve 3 saat o çukurda beklemek zorunda kaldık.....

Martı..

SleepleSsS

Yorumbaz
Pierin ilerisinde çimlerde oturuyoruz hava hafif kızılımsı güneş denize doğru koşuyor, o körfeze bakıyor, martıların deniz üzerindeki dansına ben ise ona. Sarı kıvırcık saçları mavi gözleri ince dudakları... senden hoşlanıyorum Ayşegül dedim. Heyecandan hafif titrek çıktı sesim. Sigarasından bir nefes çekti istifini bozmadan acıktım dedi suratıma bile bakmadan. Kömürde sandviç dedim. Tamam dedi. Kalktık....

Yakamoz

Biggie

Özel Üye
ya kusura bakmayın lütfen, anlık bir dalgınlık ve kafa karışıklığı sonucu bir takım bişiler oldu.
tekrar özür diliyorum

pumpkin

kabaktan dönenin kaşığı kırılsın
Elmas Üye
mesela ne oldu
çok merak ettim
bu anı paylaşılmalııı :honk:

İ love you

Bronz Üye
SELAM arkadaşlar nerden baslicam bilemedim en iyisi ufakligimdan basliyayim hatırladığım kadarıyla ben pek çok şeyi hatirlamasamda pek çok şey yapmışım amcamın oğlu bana eşkıya llakabi taktı çok firlamaymisim mahalleden kim geçerse ya meyvesini yapa para istermisim birgum amcaoğlu zafer abime misafir gelicek misafire diyor minibüse bin surda in mahalleyi tarif ediyor misafir soruyor evi nasıl bulucam orda eşkıya diye biri var o seni bulur o getirir benimde bilgim var tabikide herneyse misafir geldi karşıladım hemen para istermisim aldım misafiri evin önüne geldim yine para aldim tam zile basicaktim bidaha para istemisim yine aldım busefer içeri girmişim merdivelere ayak basar basmaz yine para istemisim misafir diyor busefer niye para istiyorsun evi göstercem ya vermemiş bende çektim gittim :) misafir eve girmiş arkamdan nasıl kahkalar atmış su yasima geldim hala anlatırlar :) burgunde çok sevdiğim arkadaşımla beraber okuldayız aklımıza nasıl geldi bilmiyorum ama evden kacicamiz geldi hala niye kaçtık bilmiyorum napalim napalim dedim hadi kaçalım akşam oldu karnimiz açıktı ama nasıl acıkma kactigimiz yerden de çıkamıyoruz bulurlar diye bir isyerin kapısının onunde mazgallar var onun içine girdik uyumaya çalışıyoruz bir yandanda donuyoruz sarıldık birbirimize saat epeyce bı geç oldu açlıktan bayilcaz olcak gibi değil dedim karar verdik eve donucez kafamı çıkartır çıkartmaz ablami felan gördüm birden panikledim hemen geri çekildim hem Kenan diye bagriyor hem de ağlıyor dayanamadım abla burdayım dedim hemen geldi aldı beni eve doğru gidiyoruz ama nasıl korkuyorum evde babam var eve bir girdim sülale hepsi orda babamı zor tutuyorlar bıraksalar düşünemiyorum hemen bı yalan attım ortaya bizi kaçırdılar diye :) kim kaçırdı kimler kaçırdı falan annem geldi olum yemek yedirdiler mi oo anne kurufasulye yedik dedim arkadaşımla yemek yedik uyur numarası yaptık hemen kaçtık ordan bura geldik eve niye gelmedin soruyorlar dedim çok korktuk doversinuz diye bizde mazgallarin altına kaçtık ama iyikide herkez gelmiş yoksa halim perisandi öğrendim ki bı kaç gün sonra arkadaşım bir dayak yemiş bir dayak :)) ertesi gün babası yollamış köye birdaha da onuda göremedim böyle çok şeyler yaşamışım birgün okuldan çıktık eve doğru gidiyoruz 3 cingen 3de arkadaşım 1 tanesi samimi içlerinden birtanesiyle birden kavga tutusduk inşaat kumun içine bunu bı soktum yermisin yemezmisin engindi adı tabi cingen bu diğeri hemen kurtardı mahalleye çingeneler gelirlerdi bizim arkadaşlar korkudan kacarlardi bende tam tersi gider hemen kafa tutardim okuldan kaçar yanımızda mezar vardı giderdik mazarciya yardim ederdik yolumuzu bulurduk yaş ilerledikçe değişik değişik şeyler merak ederdim abilerimiz var çocuk tayfasini bıraktım büyüklerin yanında takılmaya başladım serhat abi komşumuz olurdu onun yanına takılmaya başladım okul servisinde çalışıyordu magrus minibüs var servisi çekerdi öğlen Florya ya gider arayi yikardik tekerleri Arap sabunu çekerdim ben hep arabayı yıkar gider birdaha servis çekerdik akşam yine yıkama yıkama biterdi acardik cengizden şarkı baktım bu bira içiyor dedim bende icicem abi yok mok dedi ben dinlermiyim aldım içtim kafam dönmeye başladı ne oluyor lan derken eve zor attım kendimi 2. Ci katta oturuyorduk evin camini açtım assagi bıraktım midemi sabah oldu yengem sovuyor pisliklere bak hele ne yapmışlar öyle öyle alisdik busefer arkadaşlar la hergun içerdik hep beraber eve geç giderdim babam da çok kızardı bende geç saat olunca altta abim var onun camını vurur camda eve girerdim orda kalırdım babam sanki bilmiyormu işte genclik babam sorardi yengemde uyuyor derdi babam birgün yine geç kaldım busefer saat 3 felan oldu abime diyor sakın eve almicaksiniz yoksa karışmam sağolsun ablam bırakmaz benim o bı şekilde eve aldı baktı baş edemicez annem ise koydu beni ilk isim kuaför 1 saat durdum kaçtım nereye koyduysa 1 gün durmadım tekstile soktu yok istemiyordum çalışmayı bana göre değil ye iç yat sonra abim aldı yanına beni deri işinde çalışmaya başladım 1hafta oldu iyi gidiyorum bide enistemizin yeri deri de bide çok para var o beni cezbetti hafta sonu oldu haftaliklar alinicak enişte uzattı zarfı bı tomar para ilk paramı orda aldım yarısını eve verdim yarısında dururmuyim hemen arkadaşlarla toplandık bira almaya gitti hemen. Servise geçtik açarsın cengiz kurtoglunu kafalar oldu bı güzel hadi sefakoye gidiyoruz ama nasıl gelene catiyoruz gidene catiyoruz yeni yeni arkadaşlıklar edindik hergun aynı işten çık magrus da toplan iç eve git artık durduramıyor um kendimi amca oğluyla takılmaya başladım Taner abim yani bunlar bana bira aldırıyor paso benimde hosuma gidiyor hem. Onlarla takılıyorum hemde belesten bira içiyorum deri işinde çıktım o sıralar abim busefer yakın arkadaşı var kırtasiyeci onun yanına verdi çok uzun seneler orda kaldım Ahmet arkadaşım o geldi kenan hadi gidek içelim akşam saati gidek dedim Ömer Eno Sado felan ariyak dedim hepberaber gidelim aldık biralari okulun bahçesine gittik içiyoruz okulun bahçeside bize güzel geldi hademe de bişe demiyor devamlı oraya gitmeye başladık birgün içiyoruz yine haber geldi Eno arkadaşı İnönü çocukları bunu dövmüş kafamiz olmuş ne yapcaz ne yapcaz zuladan donerleri aldık 5 arkadaş dalicaz indik İnönü mahallesine herkez yok olmuş busefer bunlarla hasim olduk semtcilige dönüştü onlar bizden biz onlardan yine bizden yalçın diye birini hasat etmişler tekbasima gittim oranın abisine bağırdım çağırdım ben var 15 yaşında o var 40 felan gülüyor sen gül dedim semte geldim herkez toplanmış gidiyor yetiştim bunlara çok kişiyiz assagi mahalleden iniyoruz sağa döndük onlar karşımızda onlarda kavgaya gidiyormuş yokuş yukarı sola dondunler gidiyorlar bunlar önümüzde kaldı görmediler abi çıkarırsın emanetleri tam koşalım derken polis nerden çıktıysa 2 ekip otosu biz nasıl kaçıyoruz döner bıçakları havada uçuşuyor atan kaciyor 3 4 kişi yakalandi akşama kadar nezarette durdular ciktilar öyle öyle başka semtlerle güç birleştirme oldu İstanbul spor vardı her hafta maçlara giderdik haber gelirdi maça gidicez tamam hadi içmeye içtikten sonra toplanma yerine giderdik orda büyüklerle muhabbet kurmaya başladım kafa dengi abiler vardı ufuk gümüş Tanzer tenoglu bazen bunların yanına giderdim doğuştan fanatik Galatasaraylı m bunlar da türbin cu çıktı cimenlikte icerlerdi bende tekele giderdim poesti fullerdim otur içerdik paso hafta sonları maça giderdik bilet beleş deplasman giderdik Denizli olsun Bursa Ankara Antalya çok güzel zaman geçiyordu maça gidiyoruz 3 5 bilet alıyorduk hemen okutuyorduk maç saatine kadar içer maça girerdik Galatasaray nasıl destekliyoruz ama varya yine bı hafta sonu maça gittik mevzu patladı polislerle felan kavga ediyor tarftar bizim bilet işi yattı millet dagilinca ufuk abi aha gel gel eşkıya bileti bulduk haldun ustunel gördü hemen yapisti maratondan 2 bilet kaptı bizim abi rahat dururmu hemen biletleri sattık semte geldik biranede izliyoruz ama görsen karnimizda aç zaten köfteler çerezler havada uçuyor Tanzer Timuçin abi felan da geldi güzel bı gündü atraksiyon hep öyle öyle derken Denizli deplasmanina gittim ilk deplasman macim poşetleri doldurduk arba kalkar kalmaz actik alkolleri dinlenme yerine gelene kadar hepsini tükettik tekel önünde durdular otobüsler 2 3 poşet alkol doldurduk Tanzer abi eşkıya sen git ben ödeyip gelicem dedi arkadaş adam bı sigara almış sadece :) dedim abi sende para yok nasıl odedin sen iç boşver diyor :) herneyse Denizli'de indik maça kadar içtik biraz gezdik güzel yerlerdi maç saati stada girdik onlar bize biz onlara bişeler girlatiyoruz o an Denizli 1 gol attı yine ateşlendi derken 2 .o oldu artık taraftarda yildi ne makara geçmişlerdi bizden 1 saate boşalacak türbin 2 saat felan boşalttılar makara gece gece bide onlar gitmeden bizi çıkarmadılar eve dönüşü yolda otobusleri taşlamalar felan geldik semte bı oh çektim :) birgün toplandık varız 20 yakın arkadaş mangala gidicez herkez malzemesini felan aldı alkolde aldık kasa kasa hava sıcak Çatalca ya gittik mangallar felan dere vardı orda yuzuyoruz felan çok güzel geçtik arkadaş bira içtik bı kactane zaman geçti orayı felan geziyoruz yorulduk yerimize döndük ki açalım bira dedik kaynıyor bütün biralar hiç oldu döndük mahallemize orda devam ettik ben ayrıldım Taner abim yanına geçtim onlarda içiyorlar Caner abimiz var onunda amcasının oğlunun düğünün var oraya gidicez amca oğlu verdi bana 4 satır sok dedi pantolonun içine kavga cikircaz orda dedim abi adamın amcasının oğlunun düğünü ne mevzusu aralarik yok dedi tamam dedim gittik düğüne asma kata çıktık ordada içiyoruz bunlar baktım kavga cikaramicak gözüme kestirdim birini adamın dişleri var ama ama ortada bitane yok başladı beni gülme nasıl kahkaha atıyorum bana tersters bakıyor ne bakıyorsun deme me kalmadı satırları üstümden almışlar saldırıyoruz düğün karıştı kapının en dibindeyiz bı yakalasalar pert ben ufagim zaten siyrildim bı şekilde bende bı tek o dışı olmayana saldırdım bir şekilde herkez dışarı çıktı baktım kapıda Cadillac var öndeki ambemi soktum yol aldık gittik nasıl bı cesaretse i baş ettik sonra ordan avcılar sahile gittik oturuyoruz bunlar ayilmak icin baktım denize giriyorlar :) dedim amcaogluna hadi gidek abi yaa yoksa başımıza iş alcaz :) aradan gelzaman gitzaman epey oldu okulun bahçesinde 3 kişiyiz 4 büyük bitirdik ama hatırlamıyorum içtik nasıl icmisiz bilmiyorum Galatasaray şampiyonluktan olmuştu ben ayrilmisim yanlarından 2 döner bıçağını almış Sefaköy meydanına çıkmış fenerli vurucam çocukluk arkadaşıma denk gelmiştim fenerliydi oda buna soruyorum hangi takımlı sin lan sen fener demezmi iyice delendim tam emaneti çıkmışım vurcam adam Galatasaraylı oldu :) okadar icmisimki hatırlamıyorum yeni hastane yapılıyordu onun orda biyerde sizmisim biri gormuste arkadaşlara haber vermiş eve nasıl gittim onuda hatırlamıyorum Sabah kalktım işe gittim o arkadaş denk geldi bı anlatiyor özür diliye diliye zor affettirdim kendimi askerlik zamanımız geldi otogara gidicez kafalar yine güzel konvoy oluşturduk geziyoruz ediyoruz bizim arkadas gaza geldi bastık gidiyoruz olum nere otagar geride bu bastı gidiyor demesek heralde hataya beni teslim etmeye gidicekti son dakkada yetisdik ustaya Yalova da yaptım daralmisim hafta sonuydu inzibattik bide cumartesiydi dışarı çıkma izin kağıdını aldık eve gidiyim dedim akşam 5 de teslim olcaz deniz feribotunu kaçırdık kendi kendime dedim Kenan bittin o gece gitmedim dahada gitmem felan dedim yalçın diye arkadaşım vardı onda kalcam o anladi kactigimi abimi aradı geldi beni aldı kendi götürdü gece 3 Allah'tan firar yazmadida hafta sonu olduğu için yirttim yaptık geldik askerligi değişen bişe yok nasıl biraktiysak aynı devam ettik evlilik felan derken alkol felan herşeyi geride biraktim evlilik güzel ne arkadaş ne alkol felan birtek Galatasaray kaldı hayatimda babam vefaat etti 5 gün sonra çocuğum oldu afalladim çocuğun olması hala babamın öldüğüne kabullenemiyorum hala bazen baka kaliyorum değişik bir duygu hüzünle sevinç bı arada karıştırdı dünyamı şimdi yazdıkça arkama bakıyorum bu anlattıklarımdan daha çok şeyler var anlatmadigim pişman mısın desen pişmanım dunyaya birkez daha gelsem tekrarlamazdim çok şükür millete uysam daha değişik yerlere gelirdim daha değişik kişilerle takilirdim evim ailem olmazdı attığım her adımı bilirdim ona göre de yol aldım şimdiki hayatım daha guzel aile çocuk babası olduk yeter daha da anlatırdım bukadari yeterli olur

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu

döngüsel

Don't give up!
Süper Mod
@İ love you paragraflara bölseydin ya şu yazıyı. Biraz da noktalar virgüller falan... İyi giderdi yazının içinde.: )
Okumaya çalışırken yoruldum ve bırakmak zorunda kaldım. Düzeltirsen daha rahat okuyabiliriz.

Oyunu devam ettiriyorum: Kış

alcatraz

🍻
Moderatör
ortaokul yıllarımda biraz haşereydim. kar topu yapıp atıyorduk o dönemlerde birbirimize, düşün ki öyle kar vardı :p
neyse efenim, bi haftasonu okul yok bizimkiler işte kafama göre takılıyorum sokaklarda...
elime nerden geçtiyse yassı bi buz parcası geçti, suyun yüzeyinden alınmış gibiydi şimdi hatırlamıyorum. arkadaş birini kovalıyordu,
yani inan nasıl becerdiğim hakkında hiç bi fikrim yok. attım ona doğru, mesafe uzak ve elimde yassı bişi var değme olasığı sıfır kafamda.
zaten ona göre fırlattım yaa yoksa atar mıyım.
nasıl falso aldı nasıl oldu anlamadım o yassı buz parçası cocugun kafada kırılmış biraz da kanamıştı.
çok korkmuştum o gün bişi oldu diye ((:
bu da böyle bi anımdır

tavuk

Üst Alt