BDDK Cep Telefonu için Taksit Düzenlemesi Limitlerini Yükseltti

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu

Cep telefonu alımına yönelik tüketici kredilerinde vade sınırı değişti. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), cep telefonu alımı amacıyla kullandırılan tüketici kredilerinde vade sınırının belirlenmesinde dikkate alınan 5 bin liralık tutarı 12 bin liraya çıkardı.

TAKSİTLENDİRME SÜRESİ 12 AY OLARAK BELİRLENDİ

BDDK'nın Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelikte değişiklik içeren Kurul kararı, kurumun internet sitesinde yayımlandı. Karara göre, "yenileme merkezi" veya "yetkili satıcı" niteliğinde olması kaydıyla yenilenmiş ürün niteliğinde olan cep telefonu alımlarında, kredi kartlarında taksitlendirme süresi herhangi bir tutar sınırı olmaksızın 12 ay olarak belirlendi.

Diğer taraftan, cep telefonu alımı amacıyla kullandırılan tüketici kredilerinde vade sınırının belirlenmesinde dikkate alınan 5 bin lira olan tutar 12 bin liraya çıkarıldı. Bu kapsamda, cep telefonu alımı amacıyla kullandırılan tüketici kredilerindeki vade sınırı, fiyatı 12 bin lira ve altında olan cep telefonları için 12 ay olacak. Söz konusu vade, 12 bin liranın üzerindeki cep telefonlarında ise 3 ay olarak uygulanacak

pumpkin

kabaktan dönenin kaşığı kırılsın
Elmas Üye
telefon olmuş 40 bin lira, 30unu biriktirince 10unu daha biriktiririm herhalde :honk:

veronikaolmekistiyor

Uzaklaştırıldı
Genel fiyatlar ile birlikte telefon fiyatlarının da arttığını düşününce , limitlerin değiştirilmesi elzem nitelik taşıyor. Şuan telefon almak , ortalama bir insanın yapabileceği max. ekonomik aktivite. İşte bunu kolaylaştırmak gerekiyor.

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Gözünüz gibi telefonlara bozulmasın

CipraLex

Gümüş Üye
Gözünüz gibi telefonlara bozulmasın
Geçen elimden düşürdüm. Telefon yere temas etmeden önce kalp krizi geçirdim neredeyse..:D Arkadaş 17 yaşında yaşadığım olayda bu kadar heyecan yapmamıştım ben..:D

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Geçen elimden düşürdüm. Telefon yere temas etmeden önce kalp krizi geçirdim neredeyse..:D Arkadaş 17 yaşında yaşadığım olayda bu kadar heyecan yapmamıştım ben..:D

Yere bişey oldu mu

veronikaolmekistiyor

Uzaklaştırıldı
Samsung A51 kullanıyordum. Sabah vakti yağmur sebebiyle su kaçtı ekran dokunmatiği yarım yamalak çalışıyor. 1.650-TL dediler. Yaptırmadım. 2016dan kalma Asus Zenfone3 vardı, onu zor bela kullanıyorum. KESİNLİKLE DİKKAT EDİN TELEFONLARINIZA.

CipraLex

Gümüş Üye
Samsung A51 kullanıyordum. Sabah vakti yağmur sebebiyle su kaçtı ekran dokunmatiği yarım yamalak çalışıyor. 1.650-TL dediler. Yaptırmadım. 2016dan kalma Asus Zenfone3 vardı, onu zor bela kullanıyorum. KESİNLİKLE DİKKAT EDİN TELEFONLARINIZA.
Sadece ekranını alıcam desen 800 ila 1000 TL arasında bir fiyatı olması lazım..:D TL olarak bakınca çok para. Döviz olarak bakınca çerez parası..:D

Üst Alt