AYA GİDEN İLK TÜRK -MUHLİS

simbat

Gümüş Üye
Uzaya gidecek ilk türkü önce tespit gerekecek. Adam bi kere tipik bir türk olmalı. Öyle beyaz türk, entel türk , dantel türk olmayacak halis muhlis türk olacak. Mesela bezgin muhlis olabilir. Uzay üssümüzün genel komutanı yarbay cüneyt, bezgin muhlisi seçerken bir dizi test uygular. Bezgin muhlis Testlere girer birinci test basınç testi, eline bir testi verirler basınç odasına girerler ya testi kırılacak ya bezgin muhlis...... 10 dakka sonra her türlü basınça şiddete ve baskıya dayanıklı olan bezgin muhlis dışarı çıkar ... testinin halini sizz düşünün artık... Sonra sıcaklık testine girerler bezgin muhlis Afyonda termallerden çıkmadığı için bu testten de kan ter için de de olsa çıkar gelir. Bütün eğitimlerde birinci olur. Sonunda evine gönderirler git eşyalarını topla bu gece aya gideceksin derler. Bezgin muhlis ne bu gecemi diye sormaz bile
sonuçta 1 saatlik yol diye düşünür. Eşyaları toplamaya başlar. El feneri çakmak, sigara, jack daniels, çaydanlık ve bornozunu alıp uzay üssüne gider. Burda bir balkon konuşması yapar '' bu benim için küçük ama sizin çok büyük bir adım olacak der '' ....
Sonunda kokpite yerleşir emniyet kemeri ötmesin diye arkadan dolandırıp takar. jack danielsi çıkarıp bi sigara yakar. Her kes arkasından su dökmeye başlar. Hatta büyüğünü yapar bile çıkar arada. Bezgin muhlis buyuk bir şok ve titreme eşliğinde kendine geldiğinde uzaya çıkmıştır bile sigara izmaritini dünyaya düşmesin diye parmaklarıyla iyice ileriye doğru fırlatır. Usulca doğrulur dünyaya şöyle bi bakar bu kadar çirkinmiymiş ya bu dünya der, bu mu güzel güzel dedikleri dünya o kadar bakıyom bu ne arkadaş yaaaw der.... Yer üssünden peri sesi gibi bir ses gelir. Muhlis, muhlis orası dünya değil ay ay ay ayh tamam der. Muhlisde ay ay ay diyen dillerini yerim anlaşıldı der. Gel zaman git zaman muhlisten ses çıkmaz ortalarda görünmez, 20 yıl sonra mulise ulaşırlar olm sen nerdesin kaç yıldır derler o da çakmağı kaybettim sigara içemediğim için krize girdim güneşe kadar gittim geldim der. Dönerkende bi uzaylı kızla tanıştım evlendim 64.000 çocugum oldu der. Bunnar bölünerek çoğalıyo şefim size de tavsiye ederim ben gelmiyom der. Bir rivayete göre hala evrenin bir yerlerinde muhlisoğullarıgilleri diye bir gezegen vardır.

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
@simbat kalemine sağlık yine güzel bir yazı olmuş

simbat

Gümüş Üye
tşkler chan artık uzaya gidiyomuşuz. :))

simbat

Gümüş Üye
çocuğum olursa adına muhlis koyacam ..:)

simbat

Gümüş Üye
3. cins olursada muhsloş :))

simbat

Gümüş Üye
amin amin uzaydan bile uzak olsun aman aman

simbat

Gümüş Üye
tövbeler olsun .... töbe töbe ...

Barbara

Alkışlarla Yaşıyorum
Gümüş Üye
mustlu musun muhlis

simbat

Gümüş Üye
abidin dino mutluluğun resmini yapsın diye ))

Nobody

Teknik Admin
Yine müthiş, kalemine sağlık

Es1967

Altın Üye
Mustafa Sandal değil miydi ?
Aya benzer yüreğim

Üst Alt