CaT

🎈
Board Admin
Balık Burcu’nun gölge yönleri; hassas, bağımlı, hayal dünyasında yaşayıp hayal ve gerçeği ayırt edememesi ve dikkat dağınıklığıdır. Herkes ile empati kurarak başkalarının derdini sahiplenir, hayatı kendi kendine zindan edebilir. Çünkü girdiği ortamın enerjisini sünger gibi emer ve o enerji alanından da kolay kolay çıkamaz. Fazla iyi niyetten kurban olmak en bilinen gölge yanıdır. Aslında yapması gereken; kendi hayatının kontrolünü kaybetmeden insanlara şifa dağıtabilmeyi öğrenmektir. Yani; zeka ve düzen yeteneği ile bağlantılı Merkür’ü, şifacı ve sanatla bağlantılı Neptün ile kullanman gerekir.

Başak Burcu’nun gölge yanlarında; eleştiri, pimpirikli ruh hali, memnuniyetsizlik, kimseyi beğenmemek ve aşırı şüphecilik vardır. Geçmiş yaşamda ki düzen ve mükemmeli arama hissi; en iyisinin sadece kendileri tarafından yapıldığına ve bu yüzden daha çok çalışıp başkalarının sorumluluklarını da üzerlerine almalarına neden olur. Bu kontrollü ruh hali, hem fiziksel hem de ruhsal açıdan yıpratıcıdır. En iyisini ararken kendilerini kadere teslim etmez ve hayatı kaçırırlar. Bu hayatta artık ruhsal şifacılığını keşfetmesi gerekir. Bunun içinde sezgilerini dinlemeyi öğrenmeli, kontrol duygusundan uzaklaşmalı, hayatı biraz da akışında yaşamaya teslim olmalıdır.

Çünkü yeni deneyim alanı Balık Burcu gibi; insanların görünen-kanayan yaralarını sarmak değil, görünmeyeni, bilinçaltlarını, korkularını iyileştirmektir. Fakat bunun için önce kendi ruhu İle tanışmalı, bu yeteneğini keşfetmeli, görünmeyene de inanmayı öğrenmelidir. Belki de sanatsal yeteneklerini keşfetmelidir.. hayal güçlerini baskılamaktan vazgeçtikleri an, inanmadıkları akış ve kader onların yolunu çizecektir. Bunun içinde en önemli nokta; Balık burcunun modern yöneticisi olan Neptün’ü doğru bir şekilde çalıştırmaktan geçer.
@Küboo

@Eru , bak bizim @nunu bi kac bilgi ile neler cikariyor, ve bunlarin hemen hemen hepsi beni tanimliyor diyebilirim:))

@nunu burda neden basak burcunu ele almis? Yükselenim.yengeç saniyordum? Kafam karisti kuzumm djsjjss

• Wow
Tepkiler: Eru

Eru

Per aspera ad astra...
Gümüş Üye
@Eru , bak bizim @nunu bi kac bilgi ile neler cikariyor, ve bunlarin hemen hemen hepsi beni tanimliyor diyebilirim:))

@nunu burda neden basak burcunu ele almis? Yükselenim.yengeç saniyordum? Kafam karisti kuzumm djsjjss

Nunu'ya bir sor bakiyim kahin miymiş o? Hepsi seni tanımladığına göre baya baya kahin olmalı. :p

• Sırıt
Tepkiler: CaT

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
Rica edelim, sen aracı ol da bana da bir analiz patlatsın. Çok merak ettim tutturacak mı acaba diye. :D
İnanmıyon ki sen bu analizi ben yapmıyom sümerlerin anasının gözündeki yıllarda ilkel koşullarda hangi ayda kim doğunca nasıl oluyor deneyimlerini internete yüklemişler giriyorsun bilgileri sonra orda yazıyor.
Ben yüzde yüz gözüyle bakmadım hiç bir zaman işin bir tık eğlencesindeyimde hem hobi..
Koçsun. Duygusal değil mantıksalsın.Bir kere bireysel bir insansın(benim en bencil bulduğum burçtur) inatçı hırslı kavgacı lafını esirgemeyen kaostan keyif alabilen haklı olmak için farkında olsan da haksızlığını görmezden gelebilen en çok muhasebeci çıkan başladığı işi bitiren genelde iradeli ve başarılı insanlar olurlar.
Doğum günün bu etkileri daha baskın ve hafif hale getirebilir.
Burcun karakterini yükselenin insanlarla ilişkini ay burcun duygusal yaklaşımını dısının dını gezegenin başka şeyleri belirler yani her bireyin yıldız haritası farklı 12 tip insan yok

• Wow

Eru

Per aspera ad astra...
Gümüş Üye
İnanmıyon ki sen bu analizi ben yapmıyom sümerlerin anasının gözündeki yıllarda ilkel koşullarda hangi ayda kim doğunca nasıl oluyor deneyimlerini internete yüklemişler giriyorsun bilgileri sonra orda yazıyor.
Ben yüzde yüz gözüyle bakmadım hiç bir zaman işin bir tık eğlencesindeyimde hem hobi..
Koçsun. Duygusal değil mantıksalsın.Bir kere bireysel bir insansın(benim en bencil bulduğum burçtur) inatçı hırslı kavgacı lafını esirgemeyen kaostan keyif alabilen haklı olmak için farkında olsan da haksızlığını görmezden gelebilen en çok muhasebeci çıkan başladığı işi bitiren genelde iradeli ve başarılı insanlar olurlar.
Doğum günün bu etkileri daha baskın ve hafif hale getirebilir.
Burcun karakterini yükselenin insanlarla ilişkini ay burcun duygusal yaklaşımını dısının dını gezegenin başka şeyleri belirler yani her bireyin yıldız haritası farklı 12 tip insan yok
İnanmıyorum elbette ama bana da eğlenceli geliyor bu konular. Oyun oynamak gibi. Hani kimileri vardır burçlara göre hayatlarını şekillendirirler. Hayatlarına soktukları insanları burçlarına göre ölçüp biçer ona göre davranırlar ya? Ben onu sevmiyorum.
Sen balıksın, ağlarsın çok. Sen koçsun, bencilsin çok diyerek önyargı oluşturmamak lazım. O tarafını sevmiyorum ben işin. Senin yaptığın güzelmiş işte. :))

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
İnanmıyorum elbette ama bana da eğlenceli geliyor bu konular. Oyun oynamak gibi. Hani kimileri vardır burçlara göre hayatlarını şekillendirirler. Hayatlarına soktukları insanları burçlarına göre ölçüp biçer ona göre davranırlar ya? Ben onu sevmiyorum.
Sen balıksın, ağlarsın çok. Sen koçsun, bencilsin çok diyerek önyargı oluşturmamak lazım. O tarafını sevmiyorum ben işin. Senin yaptığın güzelmiş işte. :))
Ben yapıyorum onu ama şöyle ön görürüm ve takipte kalırım etiketi elime alırım ama yapıştırmam gibi düşün.
Evet ilişkilerimde burçlara önem veririm fakat bunu yine tanımadan yapmam.
Mesela koçlarla genelde anlaşamam bu net ortamı değil ama tabili reel 0 arkadaşım koç
Çoğu ortalığı birbirine katıp yalan dolan atıp kenardan kıs kıs izliyor 🤣🤣🤣🤣

• Haha

Eru

Per aspera ad astra...
Gümüş Üye
Ben yapıyorum onu ama şöyle ön görürüm ve takipte kalırım etiketi elime alırım ama yapıştırmam gibi düşün.
Evet ilişkilerimde burçlara önem veririm fakat bunu yine tanımadan yapmam.
Mesela koçlarla genelde anlaşamam bu net ortamı değil ama tabili reel 0 arkadaşım koç
Çoğu ortalığı birbirine katıp yalan dolan atıp kenardan kıs kıs izliyor 🤣🤣🤣🤣
Vay arkadaş ne koçmuş bu koçlar yav. :D :D

Rahu (Kuzey Ay Düğümü) ve Ketu (Güney Ay dugumu) mitolojik açıdan Rahu ejderhanin başı, Ketu ejderhanin kuyruģu. Birer gök cismi olmayıp matematiksel olarak belirlenmiş noktalardır. Diğer planetlerin aksine zodyagi ters dolaşırlar. Doğaları tüm astroloji ekollerinde malefik (kötücül) kabul edilmiş olup en kötüsü Ketu'dur. Ketu,bir horoskopta diğer tum planetlerden de zararlı kabul edilir. Mahadashalari- dönemleri ağır geçer.
Enkarnatik açıdan Ketu önceki yaşamanız ile bağlantılı iken, Rahu moksaya ulaşmamız için varmamız gereken noktadır. Batı ekolü kabaca Ketu'yu güçlü olduğumuz, arınmamız gereken konfor alanımız olarak ele alırken, Rahu'yu zayıf olduğumuz ve güçlenmemiz gereken,varmamız gereken alan olarak ele alır.
Karmanın en önemli üç göstergesinden ikisidir düğümler. Üçüncü gösterge Satürn'dür.
Bu üçünü iyi yorumlayabilen bir astrolog Astroloji'nin İlber Ortaylisidir benim için.
Iyi yorumlamaktan kastim sadece evleri ve burçları ile değil; tüm pada, mikro ev ve sabit yıldız sistemleri ile.
Karma astrolojisi başlı başına bi derya ve batı ekolü bunun için yetersiz. Karma için en iyi ekol vediktir fakat direkt vedik ile başlamak biraz beyin yakabilir.
Güzel bi temel için meraklisina Jan Spiller- Ruhsal Astrolojiyi öneririm.

Üst Alt