Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Aşk Doktoru Mehmet Coşkundeniz, sanal ortamda hoşlandığın kişiye kendini belli etme yöntemleri hakkında 10 ipucu verdi.

Eskiden internette çöpçatan siteleri vardı. Artık neredeyse her sosyal medya ortamı, bir çöpçatan sitesi görevi görüyor. Ama burada iş tamamen size kalıyor. Paylaşımlarından, fotoğraflarından, yazdıklarından hoşlandığınız birine kendinizi nasıl belli edeceksiniz?

İşte sanal ortamda hoşlandığın kişiye kendini belli etmek için yapmanız gereken 10 şey:

Tek seçenekmiş gibi davranma

Bugüne kadar hiç sevgili bulamamış da sanki tek seçeneğin internetmiş gibi davranırsan baştan kaybedersin. Bu yüzden özgüveni yüksek bir şekilde davranacaksın. Yani rahat olacaksın. Bu rahatlığı ve özgüveni de karşındakine hissettireceksin.

İltifat etmeyi unutma

Yazışırken, paylaşımlarına yorum yaparken iltifat etmelisin. Onu beğendiğini hissettirmelisin. Fakat bunu yaparken aşırıya kaçmamalısın. Her fotoğrafının altına "Çok güzelsin" falan diye yatarsan 'internet sapığı' damgası yersin. Nasıl iltifat edeceğin de artık senin yaratıcılığına kalmış.

Sabırsız olma

Bu yol uzun ve meşakkatlidir. Daha ikinci mesajlaşmada buluşma teklif edersen reddedilirsin. Bunlar zamanla olacak şeyler. Önce kendi paylaşımlarınla ona kendini tanıtmalısın. Yani sadece onun paylaşımlarını beğenmen ve yorum yapman yetmez, sen de bir şeyler paylaşmalısın.

Konuyu hemen cinselliğe getirme

"Üzerinde ne var?" sorusu artık işe yaramıyor. Evet yetişkinsiniz, cinsel hayatınızı da konuşabilirsiniz ama internet üzerinden yazışarak olmaz. Ayrıca artık kimse bu tür şeylere yeltenmiyor bile. Bırak, cinsel hayat konusundaki düşünceleri, o anı yaşadığınızda ortaya çıksın.

Buluşmadan seni seviyorum deme

Çünkü inandırıcılığı yok. Bir aşkın başlayabilmesi için önce mutlaka karşı karşıya gelmesi gerekiyor. "Seni seviyorum" demek yerine, "Paylaşımların çok hoşuma gidiyor", "Seni takip edip yazdıklarını okumak günümü güzelleştiriyor" gibi zarif cümleler kur. Bu zaten "Seni seviyorum"a geçiş aşaması olacaktır.

Espri yap ama komik olma

Sürekli aşk sözleri, şiirler, romantik laflar sıkar. Elbette sözlerini esprilerle süsleyeceksin. Fakat bunlar senin esprilerin olmalı. Klişe esprileri art arda sıralarsan komik duruma düşersin. İnsanları çeken en önemli özellik karşısındakinin zekasıdır. Zeka ürünü esprilerle onun kalbine girebilirsin.

Üzerine fazla düşme

İnternette her online olduğunda sana yazması şart değil. Elbette başkalarıyla da konuşacak. "Çevrimiçisin ama bana yazmıyorsun" gibi cümleler kurma. Her online olduğunda direkt olarak ona yazma. Bazen öyle bir paylaşımda bulun ki ilk adım ondan gelsin. Kendini çok iyi hissedeceksin.

Telefon meselesine hemen girme

"Burası kastı WhatsApp'a geçelim" cümlesi artık insanları sadece güldürüyor. Zamanı gelince tabii ki telefonunu isteyeceksin. Ama buranın da tadını çıkarsana. Özel mesaj yaz, yorum yaz, beğeni butonunu kullan. Hatta kimbilir, böyle davranırsan senin istemene gerek bile kalmadan verir telefonunu.

Kendini fazla övme

"Burası kastı WhatsApp'a geçelim" cümlesi artık insanları sadece güldürüyor. Zamanı gelince tabii ki telefonunu isteyeceksin. Ama buranın da tadını çıkarsana. Özel mesaj yaz, yorum yaz, beğeni butonunu kullan. Hatta kim bilir, böyle davranırsan senin istemene gerek bile kalmadan verir telefonunu.

İlk randevu akşam olmasın

Önce bir kahve içmeye çağırmalısın. Akşam yemeği insanların bazı şeylere kendisini zorunlu hissetmesine yol açıyor. Birlikte içeceğiniz bir kahve bir sonraki randevuya sizi hazırlar. O sohbet güzel geçerse ikinci randevu davetin asla reddedilmeyecektir.

alcatraz

🍻
Moderatör
Telefon meselesine hemen girme

"Burası kastı WhatsApp'a geçelim" cümlesi artık insanları sadece güldürüyor. Zamanı gelince tabii ki telefonunu isteyeceksin. Ama buranın da tadını çıkarsana. Özel mesaj yaz, yorum yaz, beğeni butonunu kullan. Hatta kimbilir, böyle davranırsan senin istemene gerek bile kalmadan verir telefonunu.

Kendini fazla övme

"Burası kastı WhatsApp'a geçelim" cümlesi artık insanları sadece güldürüyor. Zamanı gelince tabii ki telefonunu isteyeceksin. Ama buranın da tadını çıkarsana. Özel mesaj yaz, yorum yaz, beğeni butonunu kullan. Hatta kim bilir, böyle davranırsan senin istemene gerek bile kalmadan verir telefonunu.
2 defa aynı cümle tekrarlanmış. 40 defa dedim ki sana kopyala yapıştır yapmadan önce bi oku lakdlsakdd

angie

2022-23
Bronz Üye
Chen erkek olsaydın keskee

döngüsel

Don't give up!
Süper Mod
Uyuz oluyorum şu adama.

Üst Alt