Ankara Valiliği'nden bağış paralarına el koyma kararı

Bel far niente

İyiler ilk görüşte tanınmaz.
Altın Üye
Ankara Valiliği, büyükşehir belediyesinin koronavirüs nedeniyle baştattığı bağış kampanyasında toplanan paranın kamuya geçirilmesini istedi.
Sözcü'den Başak Kaya'nın haberine göre, Ankara Valiliği, 3.5 milyon liralık bağışın toplandığı hesaplara bloke koydurdu. Ardından, toplanan paranın kamuya geçirilmesi gerektiğine ilişkin bir rapor hazırlayarak Çankaya Kaymakamlığı'na gönderen Valilik, paranın kamuya geçirilmesine ilişkin işlemlerin tamamlanmasını istedi. Kaymakamlık da Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden (ABB) bağış paralarının kamuya aktarılmasını talep etti.
Yargı süreci devam etmesine rağmen kaymakamlık kamulaştırma kararı çıkarı
ABB bağış toplanmasının yasal olduğunu kaydederek, konunun yargıya taşındığını hatırlattı, mahkeme kararına göre işlem yapılacağını belirtti ve talebi yerine getirmedi. Bunun üzerine Kaymakamlık toplanan bağışların kamuya geçirilmesine karar verdi ve kararın yerine getirilmesi için ABB'ye yazı yazdı. ABB, Kaymakamlığın kamulaştırma kararını da yargıya taşıdı.
'Kampanya Belediye Kanunu'na göre yapıldı'
Böylece ABB'nin topladığı bağış paralarının nasıl kullanılacağıyla ilgili konu, açılan davalar ve alınan idari kararlarla daha da çıkmaza girdi. ABB yetkilileri bağış toplama işinin Yardım Toplama Kanunu'na göre değil Büyükşehir Belediye Kanunu'na göre yapıldığını, herhangi bir mahkeme kararı olmadan bağış hesaplarının idari bir kararla bloke edilmesinin Bankacılık Kanunu'na aykırı olduğunu vurguladı.

Bel far niente

İyiler ilk görüşte tanınmaz.
Altın Üye
Halktan topladıkları paralarla elin ülkelesine yardım yapıp, şova kalkan hükumet şimdide halkın kendi iradesiyle belediyeye yaptığı yardımların nasıl kullanılacağına karar vermeye kalkıyor allahım kafayı yiyeceğim.

Melodram

in the end, we'll all become stories.
Bronz Üye
adamlar paranın sadece adının geçtiği her şeye el koyuyorlar, hepsi sizin mi olacak ben anlamıyorum. bi süre beynimi kapatmak istiyorum, hiçbir şeyi anlamasın istiyorum.

feveran

haz.
bi 30 binde bans ateşleseler

Allahın Bereketi Űzerimde

⸸Blasphemous⸸
Yönetici
Bayram cocugunun topladigi parayi alip "sen harcarsin onu ver bende dursun" diyen ebeveynler gibiler mk

Üst Alt