Amerikan Vatandaşı Olmak Günah mı?

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Hocam Green Card'a başvurdum, çıkarsa eşimle Amerikan vatandaşı olacağız. Bu günah mı? Hükümetin ne olduğunu bile bile vatandaşlığına talip olmak sakıncalı mıdır?

Cevap

Amerika, insanoğlunun toprağa ayağını bastığı günden beri bizzat insanın helaki için şerrin en yoğun toplandığı merkez ve devletin adıdır. İnsanlığın şu dünyada kalan ömrü ne kadarsa o kadar lanet görecektir Amerika. Sadece müminlerin kuyusunu kazan bir mekân da değildir. Bütün insanlık için bir şer merkezi durumundadır. Bu nedenle zaruret bulunmadıkça oraya ziyaret maksadı ile dahi gitmenin doğru olmayacağı kanaatindeyiz. Allah'ın kaderidir ki, insanlığın bu asırda teknoloji olarak yararlandığı pek çok imkânın membaı da orasıdır. Bu da bir imtihan olsa gerek.

İlmi bir istifade, siyasi bir maslahat veya tebliğ gibi maksatlarla gidilebilir bir yerdir. Vatandaşlığını çizdiğimiz çizgi içinde kullanabilecekseniz alın pasaportunuzu. İnsanlığa vaat ettikleri yeşil yalanlara kanıp gitti iseniz yanlış yaptığınızı söyleriz size.

Nureddin Yıldız

UlaK

Bronz Üye
Amerikada yaşayanların avrupadan gittiklerini veya afrikadan köle olarak getirildiklerini düşünürsek
avrupa ve afrikada yasak olsa gerek

Charismax

Copyright @ Charismax
Bronz Üye
Türk müslümanlığı türevlerinde ehli sünnetliği sünnetliyen bir güruh var... Bizim memleketin hocaları kendinden fikir beyanı yapıp falanca kitap'dan çevirdim diyor..

Eros

Gümüş Üye
Türk müslümanlığı türevlerinde ehli sünnetliği sünnetliyen bir güruh var... Bizim memleketin hocaları kendinden fikir beyanı yapıp falanca kitap'dan çevirdim diyor..
Adam bir açıdan da haklı bro. Mikrofona konuşan tipleri düşün, ne oldum delisi olurlar özbenliğini, dinini, ahlakını da tehlikeye sokar

Bazı gurbetçilerden de anlayabilirsiniz. Irkını, akrabasını toprağını küçük görmeye başlıyor

Charismax

Copyright @ Charismax
Bronz Üye
Adam bir açıdan da haklı bro. Mikrofona konuşan tipleri düşün, ne oldum delisi olurlar özbenliğini, dinini, ahlakını da tehlikeye sokar

Bazı gurbetçilerden de anlayabilirsiniz. Irkını, akrabasını toprağını küçük görmeye başlıyor
Avrupada ışıklarda saygu gösteren araba sürücüsü.. Türkiye'de ışıklarda korna delisi oluyor ... Avrupanın yalakalığı var milletimizde..

Eros

Gümüş Üye
Avrupada ışıklarda saygu gösteren araba sürücüsü.. Türkiye'de ışıklarda korna delisi oluyor ... Avrupanın yalakalığı var milletimizde..
Türkiye gerçek bir cennet, sonradan görmeler pisletiyor 🚬

Üst Alt