Hoş geldiniz Genel Forum Paylaşım Sitesi - Forumsa, Forumsal!

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir,

Altın Yürekli İnsanlar Asla Kaybetmez

Darksaga

Bronz Üye
Katılım
9 Ağu 2020
Mesajlar
287
En iyi cevaplar
0
Tepki puanı
60
Puanları
28
Konum
Gerçeğin Ruhu
Cinsiyet
Erkek
Altın Yürekli İnsanlar Asla Kaybetmez

Altın, çamurların arasına düşse de değerinden bir şey kaybetmez. İnsan altın gibi olmalı, yüreği altın gibi kirlenmeyen paslanmayan.. Altına ne kadar çamur atarsanız atın o yine altın.. İnsan sadece kendine parlamamalı, sadece kendine ışık vermemeli.. Aksine ışığıyla tüm insanlığa örnek olmalı.. Sen yanmasan ben yanmasam nasıl aydınlığa çıkar bu karanlıklar?

Kin nefretle bulanmış insanlara karşı bile sevgi merhametle yaklaşan, onlar için dua eden.. Karanlıklara sırtımı dönmem aksine ışık tutarım onlarda aydınlansın özgürleşsin diye.. İnsanların kalbi de ruhu da nefretle kinle sevgisizlikle kirlenir.. Ama biz iyi insanlar her şeye rağmen onlara karşı bile hoşgörülü olmalıyız. İnsanın değerini belirleyen başkaları değildir. Sadece kendisidir. İnsanların davranışları onları ele verir. Ebu Cehil öldü ama gitti mi Ebu Cehillik? Firavunlar öldü ama firavunluk insamların ruhunda yaşıyor.. Firavun Musa’yı tanımadan ona düşman oldu..

Putu yıkmak yetmez, yüreğindeki putları da yıkacaksın.. Sevmeyi bilmeyene kendini değersizliği mahkum edene değer katmak olmalıdır bizim görevimiz.. Sevgiyi bilmeyene sevgiyi öğretmek bence susuz birine su vermekten daha onurlu bir davranış.. Ben doğruyu doğru olduğu için yaparım. Karşımdakinin tavrından bağımsız..Anlamak masraflı iştir; emek, gayret ve samimiyet ister. Yanlış anlamak kolaydır oysa. Biraz kötü niyet, biraz da cahillik kafidir. Biraz bağnazlık ve ham yobazlık.. Seni seveni, sevmenin ne kıymeti var? Putperestler, müşrikler, katiller bile kendilerini sevenleri severler.. Gerçek sevgi düşmanına seni sevmeyenlere gösterdiğin güzel ahlaktır..

İsa Peygamberin o güzel duasını yüreğime yazıyorum.
RAB’im sen onları da affet çünkü ne yaptıklarını bilmiyorlar.
Bilmeyene sözüm yok ama bilmek istemeyenler yani cehaleti bilinçli tercih edenler
Onlar için korkum odur ki cehennemde ancak gerçeği anlayacaklar..
Yine de Allah’ın ümit kesmediğinden bizde ümit kesmeyelim.. Belki birgün insanlar..
Şu, bu, o olmak değilde iyi bir insan olmanın her şeyin özü olduğunu anlayabilirler.
Ve sadece insan olabilirler..

Coolumsu
 

Serçe

Cici Kuş
Yorumbaz
Katılım
19 May 2021
Mesajlar
1,206
En iyi cevaplar
0
Tepki puanı
287
Puanları
83
Yaş
35
Konum
Araf
Cinsiyet
Kadın
Way ne kadar güzel yazmışsın iyiler önce kaybeder sonra kazanır dostum :)
 
Üst Alt