Hoş geldiniz Genel Forum Paylaşım Sitesi - Forumsa, Forumsal!

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir,

AFERİN BRÜTÜS (Bu konuyu 1 Kişi görüntülüyor)

Katılım
6 Ocak 2021
Mesajlar
233
En iyi cevaplar
0
Tepki puanı
46
Puanları
28
Yaş
43
Konum
ist
Cinsiyet
Erkek
Büyük roma imparatoru büyük Sezar ortanca Brütüsü çok severdi. Onu oğlu küçük oğlu yerine koyardı.halbuki brütüs ortanca çocuktu neyse.. Brütüs sezarı sırtına pıçak saplayarak öldürdü. peki bu durumda ortanca çocuk olan ama sezarın küçük oğlu yerine koyduğu Brütüs Sizce hain mi kahraman mı?

Bence bir kahramandı. çünkü sezar onu oğlu yerine koyup sevmesine rağmen Brütüs onu dedesi yerine koyup çok severdi. her neyse sonuçta birbirlerini çok severlerdi. fakat sezar imparator oldugundan beri bir tarafı o kadar kalkmıştı ki halk meclisi olan parlemantoyu portmantoya asmış bütün konsülleri de kendisine garson yapmıştı. dediğim dedik çaldığım düdük vur patlasın çal oynasın derken bi gün sabah uyandığında kendini diktatör hatat tanrı ilan etmek aklına geldi. o daha aklındakileri kimseye söylemeden yanındaki dalkavukları onu tanrı ilan ettiler. buna sezar bile şaşırdı düşüncelerimi mi okuyo la bunnar diyip o dalkavuklarının da kellesini aldı. bu durumdan hiç hoşlanmayan garsonlar (eski konsüller) sezarın çok sevdiği ortanca çocuk olan ama sezarın küçük çocugu gibi sevdiği Brütüse gittiler dediler sen sezarı öldür de bizde cumhuriyeti ilan edelim garsonluktan kurtulalım. seni de aşçı başı yapalım dediler. Brütüs bunu hiç düşünmeden kabul etti. zaten biraz düşünse idi aşçı başı olamaz komutan bilan olurdu. brütüse bi pıçak verdiler dediler sırtına sapla brütüs bu sefer düşündü dedi bi da tongaya gelmiyim dedi. Ama düşününüce kabu etti. sezarı sırtının en kıllı yerinden pıçakladı. sezar arkasını dönüp bi baktı bi de ne görüsün. ortanca çocuk olan ama ...........(buraayı hızlı geçiyorum) Brütüs. ve ona bakıp et tu Brute dedi. yani sende mi Brütüs dedi. Brütüs yine düşünmeye başladı o düşünürken sezar öldü cunhuriyet geldi. sonra her yıl cumhuriyet bayramı kutladılar. yemekleri de baş aşçı Brütüs hazırladı. her kes mutlu oldu. yani neymiş aferin brütüs.
 

Chen

Elma Şekeri
Forum sorumlusu
Katılım
9 Ocak 2020
Mesajlar
5,451
En iyi cevaplar
0
Çözümler
1
Tepki puanı
1,435
Puanları
113
Yaş
33
Konum
Gotham
Cinsiyet
Kadın

RaisonDetre

Just Do It
Editör
Katılım
27 Haz 2020
Mesajlar
644
En iyi cevaplar
0
Tepki puanı
219
Puanları
63
Konum
Ankara
Cinsiyet
Erkek
Sezarın hakkı sezara deyişi gibi. Hz. İsa'ya Sezar'ın adamları bıçak dayayınca , Hz. İsa tarafından tarafından zaruri bir şekilde söylediği rivayet ediliyordu isevilikte sanırsam.

Bu hırtın torunu, dedesini millete türkü ile arattıran Caligula'dır yanılmıyorsam
 

Bu Konuyu Görüntüleyenler

Üst Alt