700 Kilo At ve Eşek Eti Yakalandı.

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Jandarma Komutanlığı ekipleri, ramazan ayı öncesinde Adana'da kesimi yapılan at ve eşek etlerinin kara yoluyla İstanbul'a götürüleceği bilgisi üzerine nakli yapacak TIR'ı takibe alarak Hendek'teki bir dinlenme tesisinde durdurdu.

1710472376424.png

Araçta yapılan aramada 700 kilogram at ve eşek eti ele geçirildi. Gözaltına alınan 3 şüpheli hakkında adli ve idari işlem başlatıldı.

SUCUK YAPILACAKTI

Şüpheli C.D.'nin (20) ifadesi doğrultusunda, at ve eşek etlerinin İstanbul'da sucuk yapıldıktan sonra Düzce'ye götürülerek piyasaya süreceği tespit edildi.

Ayrıca C.D.'nin daha önce de "evcil hayvanı kasten öldürmekten" suç kaydı olduğu öğrenildi

ETLER İMHA EDİLDİ

Piyasaya sürülmeden ele geçirilen 700 kilogram et, İlçe Tarım Müdürlüğünce alınan numunelerin incelenmesi sonucunda "tek tırnaklı hayvan eti" olduğu tespit edilerek imha edildi.

1710472394931.png

Konuya ilişkin İl Jandarma Komutanlığından yapılan açıklamada, "Jandarma, halkımızın güvenliği ve huzuru için her türlü önlemleri almaya devam ederken vatandaşlarımızın sağlığıyla oynayan bu suç örgütleriyle de mücadelesine kararlılıkla devam edecektir. Vatandaşlarımızın bu gıda teröristlerinin eline düşmemesi için bildikleri ve güvendikleri yerlerden alışveriş yapmaya özen göstermesi büyük önem taşımaktadır." ifadelerine yer verildi

Cherry

Platin Üye
Domuzlari da yakalasalar bari ..

Tupac

Gümüş Üye
At pahalı bişey değil mi normalde

Eros

Gümüş Üye
Bunlar küçük çaplı olduğu için görünen kısmı. Onlarca sucuk nasıl oluyor sanıyorsunuz...

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu

Cherry

Platin Üye
Yoo yoo ciddi ciddi domuz eti, Türkiye'de kasaplık et kapsamında çoktandır. Üstelik domuz üretim çiftliklerine destek verildi

simdi iki kere otel rezervasyonu yaptim antalya da..
nasil yicez o etleri .

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
simdi iki kere otel rezervasyonu yaptim antalya da..
nasil yicez o etleri .
Market reyonları ve kasaplarda etin türü belirtilmek zorunda yani büyük işletmeler daha doğru düzgün yapıyordur sanırım işini. Otellerde, restoranlarda etin çeşidi yazıyor genelde çiçeğim

Cherry

Platin Üye
Market reyonları ve kasaplarda etin türü belirtilmek zorunda yani büyük işletmeler daha doğru düzgün yapıyordur sanırım işini. Otellerde, restoranlarda etin çeşidi yazıyor genelde çiçeğim

Yaziorda cicegim..

Daha ucuza kactigi icin domuz etini öyle bir kivama getiriorlar ki , domuz eti diye satiyorlar.
Nerden mi biliyorum bunu.

Bir tanidik senelerde o otellerde mutfak sefi olarak calisti .

Bu onu kesinlikle teyit etti ..

ne üzücü degil mi ?

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Yaziorda cicegim..

Daha ucuza kactigi icin domuz etini öyle bir kivama getiriorlar ki , domuz eti diye satiyorlar.
Nerden mi biliyorum bunu.

Bir tanidik senelerde o otellerde mutfak sefi olarak calisti .

Bu onu kesinlikle teyit etti ..

ne üzücü degil mi ?
Biz yine de iyi niyetli düşünüyoruz :/ çünkü pide, lahmacun, börek içi harcını da denetlemeye almıyoruz.

chevy

Gümüş Üye
Bir süre et yemeden yaşayabilirim sanırım kısmını hallettiysek buna sebep olanlar belasını bulabilir diyorum.

Süreyya

Spákona
Platin Üye
BIzim milletin dalavereleri hic bitmez.
Basa kim gelirse gelsin, halkin bazi kesimleri, kesimlik.

Üst Alt